אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ערב פרסי האקדמיה הבריטית לאמנויות הקולנוע והטלוויזיה


אביגיל אגלרוב's picture

בתחילת נובמבר 2015 התקיים במלון הילטון בוורלי, האירוע השנתי שנערך על ידי האקדמיה הבריטית לאמנויות הקולנוע והטלוויזיה, לבחירת כוכבים מצטיינים בתחומם. השנה בין החוגגים השתתפו מריל סטריפ, הריסון פורד, סם מנדס, אורלנדו בלום ואיימי שומר.

אולם הנשפים התמלא בידוענים, כולל רוברט דאוני ג'וניור, סטיב קארל וג'יי ג'יי אברמס, כמו גם במנהלי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אלן הורן מדיסני ודוד נווינס משואוטיים. הקומיקאי הבריטי ג'ק וייטהול שימש כמנחה התכנית, ששודרה בתכנית הפופ של ארצות הברית.

סטריפ הייתה מרכז הערב כשקיבלה את פרס סטנלי קובריק למצוינות בסרט, וכשעמדה על הבמה, הקהל עמד על רגליו. היא אמרה שהיא "גאה לקבל את הפרס שכבר ניתן לקבוצת אנשים מכובדת". היא זכתה לצחוקים נלהבים באולם הנשפים כשהוסיפה: "לבשתי את השמלה הנכונה, לא?" שארית נאומה הוקדשה בעיקר לציון רשימת במאים, שעבורם עבדה בארבעים שנות הקריירה שלה. בשלב מסוים, היא עצרה את עצמה וצחקקה: "אני לא מאמינה שאני מקריאה את הקרדיטים שלי".

מנדס קיבל את פרס המצוינות בהכוונה. הוא השתמש בפלטפורמה המציעה עצות למנהלים צעירים המבקשים להפיק סרט פעולה גדול כמו שהוא עשה עם הזיכיון של ג'יימס בונד. בין העצות שהוא נתן, הוא אמר: "אתה משחק רולטה עם כסף של מישהו אחר. אם אתה הולך להמר עם כל הכסף על הצבע השחור, תוכל להסביר למה, ולהיות מוכן לרווחים, אבל גם להיות מוכן להשלכות".

בלום עלתה לבמה לקבל את הפרס ההומניטרי לעבודתה עם יוניצ'ף, אבל זה היה רק לאחר שהמנחה דאוני ג'וניור הזכיר את העימות באיביזה עם ג'סטין ביבר, והדיווחים על מעורבותה לכאורה עם קנדל ג'נר. תגובתה בחיוך גדול הייתה: "אני ממש לא התחברתי עם ג'סטין ביבר ואני באמת לא יודעת מי זה קנדל ג'נר, למרות שאם מישהו מהם היה מקבל את מספר הטלפון שלי, הייתי אוהבת את זה".

אך הבדיחות נעצרו בנקודה זו ובלום ניצלה את שאר זמנה על הבמה על מנת לדבר על העבודה מעוררת ההשראה שביצעה עם יוניצ'ף ברחבי העולם לשיפור חיי ילדים מעוטי יכולת. ואז היא הוסיפה ידיעה עסיסית: "זה ממש מגניב לעקוב אחר הווידיאו של יוניצ'ף מאורלנדו כדי להבין את העבודה שאני עושה".

את הפרס האחרון של הערב קיבל הריסון פורד, שזכה בפרס אלברט ברוקלי על תרומתו לעולם הבידור. אברמס הציג את הפרס המכובד, אך סטיבן שפילברג, בהודעת ווידיאו, שידר מחווה לפורד, לשמחת הקהל הנרגש. בין היתר, אמר שפילברג: "אני לא יכול לחכות לעבוד אתך שוב על אינדיאנה ג'ונס 5. זוהי אינה הודעה. אני פשוט כולי תקווה". בדומה לסטריפ, סמל מלחמת הכוכבים קיבל מחיאות כפיים סוערות והכתיר את הלילה עם רצינותו המאפירה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.