אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ההיסטוריה המוזרה של פריס הילטון


אביגיל אגלרוב's picture
פריס הילטון בתקשורת

שלא בזכות כישרון, תושייה או יוזמת חריצות, פריס הילטון החלה בקריירת דוגמנות.

"כל אישה זקוקה לארבע חיות מחמד בחייה. מינק בארון, יגואר במוסך, נמר במיטה וחמור שמשלם על כל דבר" – פריס הילטון.

מה היית עושה אילו נולדת לרשת מיליארדי דולרים, עם גישה לכל מקום בעולם, וללא צורך לפתח כישורים מיוחדים? אם תשובתך היא שהיית מקדיש את זמנך ומשאביך הכספיים העצומים לשיפור העולם באמצעות _________ הכנס כאן את התשובה הרצויה מבחינתך, העולם האמיתי היה גומל לך בהתאם.

התשובה הנכונה, כמובן, היא שיכולת לחגוג כל לילה, לרכוש שפע פריטים יוקרתיים חסרי תועלת על מנת לפצות על חוסר הערך העצמי שלך, ולהתעלם מהבעיות המשמעותיות של העולם כגון להיות "משועמם" מידי ללא הצורך להפעיל מספר תאי מוח בראש.

למה אנשים במזרח התיכון מסכנים את חייהם במרד בממשלותיהם כדי להפוך למדינות דמוקרטיות? למי אכפת? בואו נרקוד!

זהו סיפורה של פריס הילטון, שנולדה לאימפריה העצומה של מלונות הילטון, שנוסדה על ידי קונרד הילטון, שנישא לידוענית זא זא גאבור. מנישואיו הראשונים, נולד לקונרד בן שהתחתן מאוחר יותר והנציח את מעללי אליזבט טיילור, ובכך הוכיח כי אנשים עשירים הם למעשה אנשים עניים שרק מתגוררים בפארקים טובים יותר.

למרות שנולדה קתולית, פריס מתנהגת בהמוניות באופן עקבי, והוותיקן הכריז עליה כבעלת השפעה שלילית על ילדים. בשל המוניטין שלה, היא מודה שזהו אתגר מבחינתה ללכת לכנסייה באופן קבוע, במיוחד כשהקהילה המצחקקת מצביעה לכיוונה ומחברת באופן בלתי נפרד בין המילים 'כומר' ו'ניאוף'.

תדמית שלילית לעולם הדוגמנות, הקולנוע והטלוויזיה

שלא בזכות כישרון, תושייה או יוזמת חריצות, פריס הילטון החלה בקריירת דוגמנות. תמונותיה הוצבו על חלונות ראווה, כשהיא מציגה מבט ריקני אך לבושה בצו האופנה האחרון. מהר מאוד הבינו מנהלי מותגי אופנה כי הריקנות וההמוניות הנקשרים לשמה, מבטאים תדמית שלילית למותגיהם, ונמנעו מהעסקתה.

בגיל 19, חתמה פריס על חוזה העסקה עם סוכנות הדוגמנות של דונלד טראמפ. רעיון הדוגמנות מצא חן בעיניה, כי היא גילתה את האפשרות להרוויח סכומי כסף גדולים עבור עבודה מינימאלית כגון עמידה או צעידה על מסלול קצר. דונלד אמר שהוא אוהב את הרעיון לייצג את פריס בסוכנות שלו, אך חיבה זו הסתיימה כשהיא פתחה את פיה וניסתה להישמע חכמה.

בהמשך מצאה את עצמה פריס מככבת במסעות פרסום רבים למותגי וודקה, טומי הילפיגר, וכריסטיאן דיור. בשנת 2001, היא החלה לפתח מוניטין של שייכות למעמד החברה הגבוהה, כלומר, לפחות עשרים וחמישה גברים מהמעמד העליון של ניו יורק, הודו שקיימו עימה יחסי מין בתוך פרק זמן של שבוע אחד.

באותה שנה התחילה פריס לבצע תפקידי אורח בסרטים כגון 'זולנדר'. היא דחתה את השמועות לפיהן קיבלה תפקידים מובילים במספר סרטי פורנו מסוג 'סנאף', למרות הפצרות חוזרות ונשנות של מנהלי הסרטים המחתרתיים שטענו כי היא מושלמת לסוג סרטים אלו.

בשנת 2002, היא שיחקה תפקיד מוביל בסרט אימה שנקרא 'תשע נשמות' ויצא ישר לווידיאו. הסרט לא נמכר היטב והתחושה הייתה שנוכחותה של הילטון בגבס הייתה נקודת השיווק העיקרית לסרט, שגרמה לכל השחקנים האחרים בסרט לוותר על קריירת המשחק שלהם, כשהבינו כי כישרונם אינו יכול לגבור על פטפוטים של אדם חסר תועלת כמוה.

בשנת 2003, פריס הופיעה בקלטת סקס שנקראה 'לילה אחד בפריס'. מבקרי קולנוע נשאו תשואות לעבודתה באומרם: "היא שמרה על פיה ופשטה את בגדיה, ובכך נתנה לאנשים את מה שהם באמת רוצים ומצפים ממנה".

למרות שפריס טענה שקלטת הסקס הודלפה ללא רשותה, היא הרוויחה סכומי כסף גבוהים מהמכירות, אך זיוף אורגזמות והתערטלות מול המצלמה, לא הניבו עבורה מועמדות לשחקנית המשנה הטובה ביותר בטקס פרסי האקדמיה לאותה שנה.

זמן קצר לאחר שחרור קלטת הסקס, פריס התקבלה לראשונה לתכנית ריאליטי בשם 'החיים הפשוטים' מבית פוקס. המבקרים טענו שהדלפת קלטת הסקס היית תכסיס גס בלבד שנועד לזכותה בפרסום, לקידום תכנית הריאליטי. על האשמות אלו הגיבה פריס באומרה: "כן, אבל זה עבד, לא?" דירוגי תכנית הריאליטי הרקיעו שחקים. במקום תדמית אשת החברה התפלה והריקנית שהופיעה בקלטת הסקס, העולם החל להכיר בה כאשת חברה תפלה וריקנית שהשתתפה בתכנית ריאליטי.

עד מהרה החלה תהילתה של פריס להתרחב מעבר לצהובונים הניו יורקים, ולמרות שלא הצליחה לזהות את העיר בצרפת על שמה היא נקראת, היא החלה להופיע במספר מגזינים, כולל המגזין Elle, בשנת 2004.

בעוד שפריס נאבקת כיום למתג את עצמה מחדש בתדמית פחות שלילית, התיידדותה עם הפפראצי, מובילה להגברת הפופולאריות שלה בעולם, אך הניסיונות לדרג ולסכם את חייה אינם משמעותיים יותר מבחינת הציבור, ששמח שהיא נמצאת סוף סוף מחוץ לדיווחי התקשורת היומיים.

Comments

אישה ריקנית ונבובה

ממש לא מגיע לה מקום באתר כל כך חשוב.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.