אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לא תאמין מה יש בשוקולד המריר שלך


אביגיל אגלרוב's picture
שוקולד מריר
חלב יכול להיות אחד מהמרכיבים של שוקולד מריר.

אם אתה טבעוני, סובל מלקטוז או שונא חלב, החדשות הבאות עשויות להדאיג אותך: יכול להיות שיש חלב בשוקולד המריר שלך. מנהל המזון והתרופות פרסם תוצאות סקר שוקולד מריר ומצא כי 61% מחטיפי השוקולד המריר נבדקו ונמצא כי הם מכילים חלב. זה כולל את המוצרים המתיימרים להיות טבעוניים, נטולי חלב או נטולי לקטוז. לדברי ה-FDA, הסקר נערך לאחר קבלת דיווחים על תגובות שליליות של אנשים לאחר אכילת שוקולד מריר.

חלב יכול להיות אחד מהמרכיבים של שוקולד מריר, אך ה-FDA דורש כי מוצרי שוקולד מריר המכילים אותו, יציינו את העובדה באופן מפורש. למה? כי זהו אחד משמונת המזונות העיקריים העלולים לגרום לתגובות מסוכנות באנשים. לדברי הסוכנות, שוקולדים הם אחד מהמקורות הנפוצים ביותר של חלב לא מוצהר, שגורם לתגובות אלרגיות.

אנשים הסובלים מאלרגיה לחלב או מנסים להימנע ממנו, רוצים בהחלט להתרחק משוקולד מריר עם תווית המציינת תכולת חלב. בעוד שרוב החטיפים מכילים רמת חלב מסוימת, ה-FDA מצא כי חלק ממוצרים אלו הכילו רמות חלב גבוהות, כפי שנמצא במוצרים חלביים מוצהרים. דרך אגב, 25% ממוצרי השוקולד המריר שכותרתם היא: "טבעוני – כמו חלב", נבדקו ונמצאו עם תכולת חלב.

כיום כל דבר מפחיד אם אתה צריך להימנע מחלב, הסקר בוצע במדגם ענק ומצא כי מתוך 13 מוצרי שוקולד מריר שנבדקו, ונשאו את ההצהרה "ללא חלב", "נטול לקטוז", שניים הכילו חלב. אחד מתוך ארבעה מוצרים שנשאו את התווית "טבעוני", נמצא עם תכולת חלב.

אז האם פירוש הדבר שאתה צריך לוותר לחלוטין על שוקולד מריר אם יש לך אלרגיה לחלב? זה כנראה רעיון לא רע.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.