אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

להניף את נס הנשיא הזה


עמוס אריכא's picture
להניף את נס הנשיא הזה

תקווה בלבי שיותר ויותר שפויי-ארץ יצטרפו למעגל מוקיריו ואוהביו של הנשיא העשירי בתולדות מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין. בעיקר אנחנו נדרשים לתמוך בו על רקע האירועים רוויי הדמים שהתפרצו בארץ בימים אלה, והם עדויות מזעזעות על טירוף שהולך וגובר ואין עוצר.
עדות חותכת לפרי שיבושי הדעת של רבים בקרבנו, ניתן למצוא בהתקפות החולניות  של קיצוניים מוכי קדחת-מוח, על הנשיא העשירי שלנו. קשה להיחשף לאותם גינויים המוטחים באיש הזקוף הזה לא רק מצד בריונים בעלי גוון טרוריסטי מרתיע, אלא גם מצדם של "אישים" פוליטיים של הימין, עסקנים זעירים ברמות השונות, והם מעמידים אותנו בפני מראה מלוטשת שחושפת עד דקויות את סרטן הטירוף הדתי ו"הלאומי".
מנגד, ראובן ריבלין צומח מול עינינו כדמות מופתית היונקת מבית ציוני מובהק, מאב מזרחן בעל שיעור קומה שכל חייו תרם תרומה ממשית וערכית להניח גשרי הבנה בינינו לבין הערבים. האב, פרופ' יוסף יואל ריבלין זכור לטוב וראוי במעשיו לבן שכזה. ראובן ריבלין ורעייתו נחמה אכן ממלאים לב בהיותם תשובה עברית ואנושית לצונאמי של השיגעון המכה בנו.
תגובותיו הנמרצות של כבוד הנשיא על מעשי הטירוף של הטרוריסטים היהודיים צמאי הדמים היא זו המעידה על ערכים שליוו פעם בעבר רבים מבני הימין בדורות הקודמים. ונשאלת שאלה: רובי ריבלין, כיצד חמקת מעינינו  שנים כה-רבות?
רק מנהיג איש חזון ובעל יושרה מגיב כנשיא גם בהודאה בדבר כישלוננו המוסרי הקשה גם בהתנצלות גלויית-לב מכל אלה שנפגעו ואיבדו יקיריהם, יהודים וערבים. כך כצפוי הגיב המנהיג המוסרי בבואו לבלום את הלבה הרותחת של המוגלה הפורצת מאלה שטירופם מבעיר אש אוכלת את כולנו – והם מתנהלים בזחיחות-דעת חולנית כגרועים שבאויבינו ומבקשי נפשנו - לדורותינו.
וכך מגיבים על תגובותיו דווקא מביתו הפוליטי: בגידופים, בחירופים, מדרישות לגרשו כאחד הנקלים ועד לשתיקה שיש לגנותה מצד שרי הממשלה לפלגיהם, ורועמת עוד יותר מצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאיבד כדרכו בשעת מצוקה זו את לשונו, את רסנו, ואת שארית הגינותו בכך שלא התייצב מיד בצדו של הנשיא ריבלין. להיכן נעלמו השרים שלא קלטו כי זו הייתה חובתם להיצמד לדרכו של האיש הזה מבית הנשיא בירושלים ולתמוך  בו וברעייתו – כי הם ראויים לתמיכה מוסרית שלמה וחד-משמעית כי בנפשנו הדבר?
הניתן לפראי-אדם  אזרחי ממלכת הגבעות הפרועות לגבור עלינו בגלל הנהגה הססנית שמאפשרת להם להתפרע זה שנים על שנים? הרי קמו אלה בשם אלוהיהם להשמיד את המדינה העברית.
מכבר אנחנו נמצאים במנהרת האבדון.
זוהי השעה שעדיף כי בית ישראל יתאחד ויניף מעלה מעלה את נס הנשיא – מתוך הערכה לאיש המשמש דוגמא למנהיג שפוי ואיש מוסר שישראל כה זקוקה לו בכדי להציל את נפשה. זה הרגע לקום ולעמוד בצדו מתוך הדרת-כבוד לאיש המרגש הזה העושה כמיטבו לכבוש לפנינו כברת ארץ שפויה להיאחז בה בפני אסון מסתער מכיוונה של הנהגה מטורללת ואובדת-דרך.

תגיות נושא: 

Comments

תועבה!

הרדיפה הציבורית חסרת הפשר וההיגיון אחר אדם כה אציל, משכמו ומעלה, אוהב הבריות והארץ, היא נשגבת מבינתי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.