אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ווינדוס 10: מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט


אביגיל אגלרוב's picture
מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט

מיקרוסופט הודיעה כי Windows 10 הותקנה על למעלה מ-14 מיליון מכשירים מאז השקתה ברחבי העולם בסוף יולי 2015. במהלך 24 השעות הראשונות לאחר ההשקה, מיקרוסופט הודיעה כי נרשם ביקוש חסר תקדים למערכת ההפעלה החדשה, עם ביקורות ומשובים חיוביים באופן גורף מהלקוחות ברחבי העולם.

החברה חשפה בעבר כי המטרה היא להתקין את Windows 10 על גבי מיליארד מכשירים עד שנת 2018. יחד עם זאת, בעוד שגם גרסת המחשב של מערכת ההפעלה כבר התקבלה, אנליסטים בשוק מטילים ספק ביכולתה להתחרות באנדרואיד ו-iOS בטלפונים חכמים.

למרות שמיליוני אנשים השלימו בהצלחה את ההתקנה, קיימים עוד שדרוגים רבים למערכת הפעלה זו, והלקוחות עדיין ממתינים לקבלם. יוסוף מהדי, סגן נשיא התאגידים של מיקרוסופט מדווח בפוסט בבלוג החברה כי בראש סדר העדיפויות של ההנהלה, נמצאת המטרה לשחרר את השדרוגים הרבים בזהירות ובשלבים. מהנדסי החברה עובדים מסביב לשעון כדי להמשיך את תהליך השדרוג, ועד ספטמבר 2015 צפויים להשתחרר אל השלבים השמורים של Windows 10.

Windows 10 היא הגרסה העדכנית ביותר של תוכנת מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, המשלבת את האלמנטים הטובים ביותר של Windows 7, ו-Windows 8. היא כוללת תפריט 'התחל מחדש' המפגיש את לוח הניווט של Windows 7 עם תפקודים חיוניים של Windows 8, ודפדפן אינטרנט חדש בשם Edge.

מערכת ההפעלה החדשה מגיעה גם עם העוזר הווירטואלי האישי של מיקרוסופט, Cortana, שצץ עם הודעות והצעות, ולומד את העדפות המשתמש לאורך הזמן. שלא בדומה לגרסאות קודמות, לא תהיה מערכת הפעלה נפרדת של Windows Phone 10, אלא מערכת ההפעלה החדשה תהיה בשימוש בכל ההתקנים של מיקרוסופט, כולל מחשבים אישיים, טאבלטים וטלפונים חכמים, כמו גם קונסולת משחקי Xbox והאוזניות ההולוגרפיות של מיקרוסופט, HoloLens. אחת התכונות החדשות במערכת ההפעלה היא זיהוי אוטומטי למקלדת המצורפת למכשיר, ובחירת הקלדה במצב המתאים ביותר.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.