אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הרצוג: הלילה בו נולד מנהיג


עמוס אריכא's picture
הרצוג: הלילה בו נולד מנהיג

הרצוג: הלילה בו נולד מנהיג. הרצוג בפגישה עם ג'ון קרי

  בלילה בו התכנסה כנסת ישראל העגמומית, אחוזת הקדרות נוכח ממשלתו המבישה של נתניהו, הרביעית במספר, אך העלובה מבין כל ממשלות ישראל מאז הצהרת העצמאות הנועזת של דוד בן-גוריון ב-14 במאי 1948, בדיוק לפני שישים ושבע שנים, נוכחנו לדעת במהלך נאומו חסר המשמעות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמבחינתו מה שהיה הוא מה שיהיה, ואולי אף יחמיר מצבנו.

 הדרך לתהום אליבא דנתניהו היא הדרך היחידה מבחינתו להתקיים במזרח התיכון הבוער. האיש שמכבר נודע אצלנו ובמחוזות רחוקים כמתעתע, כאדם שאין לבטוח בו, כמי שאינו בוחל בהפרחת כזבים, שקרים של ממש, היה האיש שבא להציג שוב את ממשלתו החדשה הלאומנית והקיצונית; איש מתוזז שאינו עומד בלחצים, שניתן לסחוט אותו ואין בו שדרה של מנהיג והוא עלול להתרסק בשעת מבחן.

 על רקע חורבן הלילה הזה התנוצץ יצחק הרצוג, ראש המחנה הציוני וראש האופוזיציה

והבריק לראשונה כמנהיג  נוסך השראה  כשנשא נאום בנוי לתלפיות, מלוטש להפליא ומנה אחת לאחת את חולשותיו ומגרעותיו של נתניהו, האיש בו הוא רואה סכנה של ממש לארץ הזאת. זה לא היה הרצוג החיוור וחסר הנחישות ממערכת הבחירות. הפעם היה זה מנהיג שקול, מדוד, חכם ומושחז בביקורתו הנוקבת על נתניהו וממשלתו.

 הרצוג פרש במקביל ראיית עולם שלמה עם חזון, ארוגה ביד אמן. הוא גם השתמש בהזדמנות הזאת לקבוע אחת ולתמיד כי מעולם לא יצטרף לממשלה הזאת בראשות נתניהו, וכי מעולם לא התכוון לבגוד בבוחריו. הוא הצהיר בלשון ברורה ומנוסחת כהלכה כי בבוא שעה נכונה הוא יהיה זה שירכיב ממשלה עם חזון – והתחושה כי באיש הזה נמצא מי שעשוי לחולל מהפך, שכנעה אותי ביכולתו להנהיג אותנו לחוף מבטחים. בלילה האביבי הזה הרצוג נולד לראשונה לעיני כמנהיג אמיתי שאולי ייחלנו לאחד כמותו מכבר

תגיות נושא: 

Comments

מנהיג חליפי להרצוג עכשיו!

בוג'י לא מביא מנהיגות כיו"ר אופוזיציה.
בזכותו ביבי יכול להיות רגוע.
הגיע הזמן להחליפו בפריימריס.
לא מביא בידול-מיצוב-מיתוג שונים מהותית מנתניהו.
ישראל צריכה מנהיגות אמיתית.

רון חולדאי- מנהיג חלופי להרצוג ב"עבודה".

זה מנהיג שיכןל להיבחר.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.