אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך להשתזף נכון?


אביגיל אגלרוב's picture
איך להשתזף נכון?
איך להשתזף נכון?

שיזוף הוא נושא "חם" בימים אלו, למרות שבעבר לא הוקדשה תשומת לב מיוחד לנושא. בעבר, שיזוף סימל השתייכות לשכבות הנמוכות של החברה. בהדרגה ועם השנים, הפך השיזוף לשיגעון, כאשר העשירים והמפורסמים החלו לבקר במקומות אקזוטיים בזמן חופשות החגים. כאשר הם חזרו למקומות מוצאם כאשר הם שזופים ועמוסים בסיפורים אודות חופשה מהנה, אנשים סביבם התרשמו.

אט אט הפך השיזוף למראה אופני בקרב נשים צעירות וקרם השיזוף הפך למצרך מבוקש, בזכותו ניתן להתמכר לפעילויות דוגמת שחיה וספורט בחיק הטבע. אך רק בשנים האחרונות, פיתח העולם את המודעות לחשיבות קרם ההגנה על העור מפני נזקי השמש.

קיים היצע נרחב של מסנני קרינה השומרים על חלקי הגוף החשופים. בעת שהייה ממושכת בשמש, מומלץ להתמרח אחת לשעתיים. על מנת לשמור על טריות השיזוף, יש למרוח מעט שמן שיזוף. השמן מעניק זוהר נוסף לעור. בתום השיזוף, יש להתמרח בקרמים מזינים לאחר המקלחת, על מנת להגן על העור ולשמור עליו מפני קילוף ויובש.

ויטמין D ושיזוף

בימים הראשונים של תחילת השיזוף, יש להקפיד על שהייה קצרה בשמש. עד מחצית השעה לכל היותר, תלוי בסוג העור והרמה הבסיסית של השיזוף. יש להשתמש בקרם לחות מבוסס על אלוורה ובעל מרכיבים אשר מסייעים לגוף ליצור יותר מלנין בדרך טבעית.

קרמים בעלי מקדם הגנה, מכילים כימיקלים אשר מעניקים משטח שיזוף אחיד, אך כפי הנראה גורמים ליצירת מתח בעור. יש לזכור כי שימוש במקדם הגנה מונע ויטמין D. לכן יש להשתמש בקרם המכיל SPF15, רק על מנת להגן על העור מפני כוויות.

התחשבות בגוון העור

צבע העור הטבעי הוא שקובע את גוון השיזוף האידיאלי. אדם בעל גוון עור בהיר עלול לקבל כוויות בעת חשיפה חסרת הגנה לשמש. על מנת להשיג מראה שיזוף טבעי, יש להיחשף לשמש בהדרגה תוך שימוש מוקפד בקרם הגנה. המפתח לשיזוף נכון הוא השגת מראה טבעי שאינו כתום או כהה מידי.

בחירת המוצר הנכון

מוצרים שונים יספקו תוצאות שונות כאשר זה מגיע להשגת מראה זוהר אולטימטיבי. ניתן לבחור מגוון מוצרים דוגמת ג'ל, ספריי, מוס או קרם. באופן כללי, קל יותר להשתמש במוצר המעניק גוון מסוים לעור.

תרסיסים ומוסים עלולים להיות מסובכים יותר לשימוש מכיוון שאין אפשרות לשלוט על האופן בו הם נמרחים. אנשים אוהבים ג'לים או קרמים כי הם מעניקים שליטה רבה יותר על אופן השימוש. בסופו של דבר, השימוש במוצרים הוא עניין של העדפה אישית, ויש לבחור את המוצר איתו מרגישים הכי נוח לשימוש.

כדי להגן על הפנים, יש להשתמש בקרם לחות מבוסס אלוורה עם SPF15 ומרכיבי אנטי אייג'ינג. בנוסף, יש להרכיב משקפי שמש אשר יעילות לסינון קרינה.

יחד עם זאת, יש לתת את הדעת על נזקי השמש לעור, ובמקרה הגרוע ביותר, התפתחות סרטן עור. על מנת להשתזף באופן בטוח, יש לדעת את המגבלות ולהקפיד על חשיפה מתונה לשמש. אין ספק ששיזוף מעניק מראה יפה, אך יש להישמר מפני הגזמה.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.