אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרסום בפייסבוק: חמש מודעות מוצלחות במיוחד


פרסום בפייסבוק: חמש מודעות מוצלחות במיוחד
פרסום בפייסבוק: חמש מודעות מוצלחות במיוחד

במקום להמשיך לפרסם לקהל יעד לפי ישוב, גיל או תחומי עניין – אולי תנסה מודעה שמכוונת לרשימת התפוצה שלך? או רק לעורכי דין ורואי חשבון? ומה יקרה אם תפרסם דווקא לאנשים שחוגגים יום הולדת בשבוע הקרוב? חמישה סוגים של מודעות פייסבוק שפשוט עובדות

כמעט כל בעל עסק כבר התנסה בפרסום בפייסבוק, ומכיר את היכולת הבסיסית לפלח את המודעה לגברים או נשים, לתושבי רמת גן או לתושבי באר שבע, לגילאי 50 ומעלה או לבני 18-13, וכן, יש אפילו פרסום לפי תחומי עניין – שבדרך כלל לא ממש עוזר. כדי למקד את קהל היעד ולהגיע למי שאנחנו באמת רוצים, ריכזנו כאן חמישה סוגים של מודעות פייסבוק מוצלחות שתמיד יעבדו הרבה יותר טוב, וישיגו תוצאות לא פחות ממרשימות.

1. רשימת תפוצה

במקום לשלוח עוד ניוזלטר שבקושי 30% מהנמענים יפתחו, אולי פשוט תפרסם להם מודעה בכל רגע נתון שהם מבלים בפייסבוק? אם יש לך רשימת תפוצה שכוללת כתובות מייל או מספרי טלפון, תוכל להשתמש בה לצורך פרסום – בקמפיין שיכלול אך ורק את הנמענים שתכלול ברשימה.

זה טוב לשיווק חוזר ללקוחות קיימים של העסק, ללקוחות פוטנציאליים ששוקלים לעבוד איתך וצריכים חיזוק נוסף, וגם לקולגות ולשיתופי פעולה עסקיים שכבר מכירים אותך ויכולים לשווק אותך לאחרים, אם רק תקפיד להישאר בתודעה שלהם כל הזמן.

מי שתבחר לכלול ברשימת התפוצה לפרסום יראה את המודעה שלך בפייסבוק בתדירות מאוד גבוהה, ועלול לחשוב שאתה מוציא תקציבי עתק על פרסום בפייסבוק. בפועל, מודעה כזו תעלה לך מעט מאוד, החל משקלים בודדים ביום.

איך זה עובד? די פשוט, למען האמת: פייסבוק מזהה את הנמענים שנרשמו בה עם אותה כתובת מייל או מספר טלפון המופיעים ברשימה המוזנת למערכת הפרסום, ומציגה בפניהם את המודעה שלך כשהם מחוברים. שים לב: בדרך כלל, רק כ-50% מהנמענים הכלולים ברשימה נקלטים במערכת, מכיוון שלא כל כתובות המייל או מספרי הטלפון שברשותך הם אלה שהנמען הזין בפרופיל הפייסבוק שלו.

2. רימרקטינג

קמפיין רימרקטינג מבוסס על היכולת לעקוב אחר גולשים מהרגע שהגיעו לאתר האינטרנט או לדף נחיתה שלך, ולהציג להם מודעות חוזרות שוב, ושוב, ושוב. זהו קמפיין שבדרך כלל מתחלק לשני שלבים: בשלב הראשון – הזרמת תנועה לאתר או לדף נחיתה וסימון המכשיר ממנו התחבר המשתמש, ובשלב השני – פרסום בפייסבוק רק לאותם גולשים שכבר ביקרו שם בתקופה מוגדרת (למשל, החודש האחרון), לצורך חיזוק והדהוד של המסר השיווקי. אם הם לא חשבו לקנות קודם, עכשיו הם באמת ייאלצו לחשוב על זה ברצינות.

3. בעלי תפקיד או מקצוע ספציפי

האם קהל היעד שלך לפרסום מתאפיין בתפקיד או מקצוע מסוים? אם אתה רוצה להגיע לבעלי תפקידים ספציפיים שהגדירו את עצמם כך בפרופיל הפייסבוק האישי שלהם, מערכת המודעות של פייסבוק מאפשרת לך לעשות את זה בקלות: מנכ"לים, עורכי דין, מנהלי שיווק, רואי חשבון, עצמאים או כל תפקיד אחר שרלוונטי למודעה שלך.

בפילוח קהל יעד לפי תפקיד, חשוב לזכור להגדיר את כל האפשרויות המתאימות לתפקיד המבוקש – בעברית ובאנגלית. אם למשל תרצה להגיע למנהלי שיווק, נסה להגדיר מנהל שיווק, מנהלת שיווק, CMO, Marcom, Marketing Manager וכדומה. ככל שתמצא ותוסיף יותר הגדרות תפקידים, תגדיל את קהל היעד הרלוונטי לפרסום.

4. דפוסי התנהגות

האם הקהל שלך הוא כזה שנוהג לקנות בחנויות אינטרנט? לשחק במשחקי מחשב? לטוס הרבה לחו"ל? ואולי הוא נולד בישראל אבל כרגע מתגורר במדינה זרה? מערכת הפרסום של פייסבוק מאפשרת לפלח קהל יעד לפי דפוסים מסוימים מתוך רשימה מוצעת, ולהציג להם מודעה מתאימה.

בפרסום של חנות בגדים לנשים באינטרנט, נרצה לפרסם רק לנשים שהראו דפוס התנהגות של קנייה ברשת, מודעה על גאדג'ט חדש תתאים לקהל שיש לו את הסמארטפון הכי מעודכן בשוק, או לכזה שאוהב טכנולוגיה ונוהג להשתמש בה הרבה לפני כולם – וכן הלאה.

5. חוגגים יום הולדת

במקום לפרסם לכל קהל היעד שלך, אולי תציע משהו מיוחד רק למי שחוגג יום הולדת בשבוע הקרוב? כל מודעה בפייסבוק ניתן לכוון לאותם אנשים שיום ההולדת שלהם מתקרב, ולהגיע לקהל שהוא אמנם הרבה יותר מצומצם מהקהל המקורי – אבל זהו בדיוק הקהל שעשוי לנצל את התקופה הזו בשנה כדי להוציא כספים שלא תכנן להוציא במקור. גם הקמפיין, אגב, יהיה זול משמעותית מקמפיין מקביל שמכוון לכולם.

מסעדה שמציעה דיל אטרקטיבי, מוצר במתנה או חבילת פינוק בספא לזוג? השמיים הם הגבול. פרסום מהזוג הזה בפייסבוק יעבוד מצוין כשיציע את ההטבה במיוחד למי שחוגג יום הולדת, והתוצאות צפויות להפתיע אתכם בגדול.

לעוד על פרסום בפייסבוק היכנסו עכשיו לאתר של 'מליס' המתמחים ושיווק באינטרנט

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

עכשיו אני יודע

זה מאמר חשוב, כי לא הרבה אנשים מבינים בזה. עכשיו הבנתי את הנושא לעומק, אז תודה.

אביגיל אגלרוב's picture

הפייסבוק מת

להגיד שאפשר לבצע מכירות בפייסבוק זה כמו להגיד שאפשר להמשיך לעבוד עם מכונת כתיבה.
שזה נכון, אבל מיותר ולא יעיל בעליל.

יש טקסט אחר

הלוואה מהירה וקלה זמין

יום טוב,

   אם אתה איש עסקים או אישה? אם אתה נמצא בכל מתח פיננסי או שאתה צריך קרנות כדי להתחיל את העסק שלך? האם אתה צריך הלוואה עבור
לשלם את החוב או לשלם חשבונות? האם יש לך ניקוד אשראי נמוך ואתה מתקשה לקבל הלוואה מבנקים מקומיים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה צריך הלוואה או כספים כגון:

א) הלוואה אישית
) ב חינוך,
ג) איחוד חובות,
ד) הרחבה,
ה) וכו '

   אנו מציעים הלוואות ליחידים, חברות וגופי שיתוף פעולה בשיעור של 3% לשנה, הסכום המינימלי שאתה יכול לשאול הוא $ 2,000.00 ארה"ב עד למקסימום של 50 מיליון דולר. אנא צור קשר אם אתה מעוניין לפנות אלינו עם הפרטים דוא"ל להלן.

צור קשר עכשיו: [email protected]
NAME: גברת קתרין קול
 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.