אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חדשות מהעולם: הבגד בעל הקרינה הגבוהה בעולם


דודי שרון's picture
פוטר לאחר שלא הגיע לעבודה במשך 24 שנים

פוטר לאחר שלא הגיע לעבודה במשך 24 שנים

דיי, כמה כבר אפשר לקרוא ולשמוע על בחירות? על מזג האוויר ועל אירועי טרור מזעזעים בפריז? הנשמה רוצה גם חדשות מצחיקות, מוזרות והזויות, כאילו כל העולם היה ליום אחד שבדיה השלווה ונטולת הדרמות או יפן ההזויה ומלאת הרעיונות המשוגעים. בקיצור, אחד מהמקומות האלה שבהם קורים דברים שבהחלט שווה לשמוע עליהם.  שמעו מה קרה השבוע בסין ובהודו, ואולי אפילו תחשבו שכאן לא כזה גרוע, או שבעצם כן?

טרנד אופנתי בסין: פיג'מות אייפונים

חורף, גשם מטפטף על העורף וקר. אין דרך טובה יותר להתחמם מאשר ללבוש מתחת לבגדים גטקס שמורכב מעשרות אייפונים, או ליתר דיוק: 94 מכשירים. הקרינה הנפלטת מהם בוודאי תמנע התקררות לא רצויה. זהו ככל הנראה התירוץ הכי טוב שהיה יכול לתת אדם שנתפס במכס הסיני כשהוא לובש  לגופו 94 מכשירי אייפון כמין בגדים תחתונים שצמודים אליו מהחזה ועד הברכיים.

אמנם אייפון 6 ואייפון 6 פלוס הם כעת חוקיים לשימוש ולמכירה בסין, אך רבים ממשיכים להבריח אותם דרך הגבול עם הונג קונג כדי לקצור רווחים ולחסוך במסים. בחור צעיר ונועז לבש לגופו חליפת פלסטיק אליה חוברו המכשירים לאורך הזרועות, הרגליים, הירכיים והאזור הרגיש (הוא יכול לשכוח מהילד האחד שמותר לגדל בסין).

פקידי המכס הבחינו במעבר הגבול כי הוא הולך מוזר ושאין ביכולתו להזיז את המפרקים של הרגליים באופן תקין. במופע הסטריפטיז שהבחור ערך להם בחדר החקירות התגלה האוצר שמוערך ב-300 אלף יאן שהם 48 אלף דולרים.

פוטר לאחר שלא הגיע לעבודה במשך 24 שנים

ובינתיים בהודו קורים השבוע דברים לא פחות משונים. אדם שהיה מהנדס בכיר במרכז לעבודות ציבוריות במדינה יצא לחופשה ללא תשלום בשנת 1990. הוא ביקש הארכה של החופשה אך הבקשה נדחתה ולכן הוא מעולם לא טרח לחזור לעבודה. כעבור שנתיים של התפקדות מן העבודה התנהלה חקירה נגדו שהסתיימה בלא כלום, אפילו לא עם מכתב פיטורין.

בשנת 2007 הוגש נגדו כתב אישום על ידי השר לפיתוח עירוני על שום כך שלא הופיע עדיין לעבודה. מכתב הפיטורין עדיין לא הוגש לו גם אז. רק כעבור 7 שנים, בשנת 2014, נשלח לו בדואר מכתב כי הוא מפוטר מהעבודה עקב היעדרות מאוד ממושכת ובלתי מורשית. אותו מהנדס לא לקח זאת קשה מדיי, כי מזה שנים רבות שהוא עבד בכלל בעבודה אחרת.

מסתבר שזה לא מקרה עד כדי כך חריג כי תהליך פיטורין בהודו הוא מהאיטיים ביותר בעולם. מדו"ח שהוציאה בשנת 2012 הוועדה לסיכון מדיני וכלכלי בהונג קונג עולה כי הבירוקרטיה בהודו היא מהגרועות ביותר באסיה ובעולם בכלל. בהודו זה כמעט בלתי אפשרי לפטר עובדי ציבור בגלל חוקי העבודה המגבילים.

מעניין כמה ימי מחלה וחופשה צבר אותו מהנדס במשך 24 שנים ומה גודל הפיצויים שהוא הולך לקבל עכשיו, כשהוא סוף כל סוף מפוטר? הלוואי על כולנו פיטורין כאלה!

נכתב בשיתוף עם חדשות 10

Comments

אביגיל אגלרוב's picture

מה??

על כל דבר מותר לכתוב כאן?

יש טקסט אחר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.