אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חברת המחקר Fraunhofer פותחת שלוחה בישראל


מאמר פרסומי
חברת המחקר  Fraunhofer פותחת שלוחה בישראל
חברת המחקר Fraunhofer פותחת שלוחה בישראל . משמאל אנקה פופר, דר' ראול קלינגנר מנהל פיתוח עסקי בינלאומי בפראונהופר, יעקב פרי, אורן הרפז מנכל קוליברי, סטף ורטהימר ונציגים מחברת פראונהופר. צילום - דרור ארצי-סוכנות ג'יני. שולח תמונה: יעל שביט תקשורות

חברת המחקר "Fraunhofer" המובילה בעולם  במו"פ התעשייתי ובתחום המחקר היישומי  בתעשייה מדע וטכנולוגיה פותחת לראשונה שלוחה בישראל  בגן התעשייה לבון של התעשיין סטף ורטהימר 

חברת המחקר "Fraunhofer" הגרמנית מחזקת קשריה עם ישראל וחתמה על מסמך הצהרת כוונות עם התעשיין סטף ורטהימר לפתיחת שלוחה בארץ ושיתוף פעולה שיחבר בין מוסדות המחקר של ""Fraunhofer וחברות ישראליות, מכוני מחקר וגופים במגזר הציבורי בישראל.

שלוחת ""Fraunhofer שתוקם ב"צור לבון" בגליל, תסייע בהגדרת פרויקטים משותפים בין הגורמים בישראל למכוני "Fraunhofer", מציאת אופציות מימון לפרויקטים, וכן הרחבת שיתוף פעולה זה למגוון מוסדות מקומיים ושותפים אסטרטגיים, כמו גם קידום של החלפת ידע ומחקרים משותפים עם מכוני מחקר ותעשיות בישראל, וחילופי חוקרים בין מכוני המחקר של Fraunhofer ברחבי העולם וישראל. בתחילה יתמקדו הפרוייקטים בתעשיות מוכוונות ייצור וייפתחו בהדרגה לענפי תעשייה אחרים.

השותפות החדשה נחשפה בכנס שנערך בגן התעשייה של סטף ורטהימר בנצרת, אליו הגיעה במיוחד מגרמניה ההנהלה הבכירה של ""Fraunhofer, וכן השתתפו בו 200 מנכ"לי חברות, מפעלים, מכוני מחקר ורפואה יזמים וחוקרים מישראל.

 דר' ראול קלינגנר מנהל פיתוח עסקי בינלאומי בפראונהופר ציין בכנס, כי היעד בשנה הראשונה לשיתוף הפעולה הינו ליצור 4-5 שיתופי פעולה עם חברות ומפעלים בישראל, והרחבה עתידית של שיתוף פעולה זה ככל שניתן "ישראל מצטיינת בחדשנות במחקר ופיתוח בתחומים רבים ואנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה החדש. אנו מאמינים, כי השלוחה אותה אנו מקימים בצור לבון עם סטף ורטהימר תאפשר קידום של מחקרים פורצי דרך ופיתוחים חדשים, מהם ייהנו כל השותפים" אמר קלינגנר. 

קלינגנר מסביר, כי המפתח והגורם לקידום המחקר מהמעבדות לשווקים המסחריים הינם השותפות בין המחקר באוניברסיטאות ומכוני המחקר לבין אולמות הייצור המתוחכמים של היום. רוב חברות התעשייה הגרמניות כיום, מממנות תקציבים גדולים למחקר, ופתרון בעיות. לכל ענף בתעשייה יש מרכז בפראונהופר העוסק בו, לרבות מחקר בפולימרים עבור חברות הכימיקלים, אופטיקה מדויקת לחיישנים ולייזרים, סיבים אופטיים, ננואלקטרוניקה לרכיבי ה-IT של העתיד, רפואה, ביו טכנולוגיה, מדע ימי ועוד. 

חברי משלחת "פרנאונהופר" נתנו דוגמאות למשתתפי הכנס על פרויקטים בהם מעורב הארגון כמו מחקר חדש שמתבצע במרכז "פראונהופר" ללוגיסטיקה ושירותים ימיים בהמבורג, לייצור ה"בלו אושן", פרויקט הניווט הימי הלא-מאוייש לספינות תובלה. אבטיפוס וירטואלי כזה הוצג לאחרונה על ידי חברת רולס רויס, שהצליח לדמות  את הנראה מסיפונה של אוניה במבט של 360 מעלות. כלומר קברניטי העתיד ישתמשו במרכזי בקרה דומים כדי לפקד מהיבשה על מאות ספינות ללא שייטים. מימון הפרויקט בעלות 3.5 מיליון יורו הושג מהאיחוד האירופי.

מחקר נוסף שמפתחים מומחים במעבדות "פראונהופר" במינכן, בשיתוף מהנדסי לנדשוט, הינו פיתוח

ה-BMW i3, המכונית הראשונה בעולם שתונע בחשמל בלבד, תורכב מרכיבים קלי משקל ותימכר בשיווק המוני. תא הנוסעים ייבנה אך ורק מחומרים פחמניים מרוכָּבים ועוד מחקרים לקידום התעשייה ועוד. 

אנקה פופר, מנהלת המחלקה הכלכלית בשגרירות גרמניה בישראל ברכה על השותפות הראשונה בישראל עם Fraunhofer, בזכותו של התעשיין סטף ורטהימר, אשר תאפשר לחברה להשתלב במוקדי מצוינות ולעבוד עם חברות, מפעלי תעשייה, אוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל מחד, ומאידך יזכו השותפים בישראל לגישה לרשת מכוני המחקר והחוקרים של  "Fraunhofer"  בכל רחבי העולם. 

חברת "Fraunhofer" הינה ממפעלי המחקר והפיתוח המובילים בעולם, והגדולה ביותר באירופה העוסקת במחקר יישומי, מדורגת ברשימת 100 הגופים המובילים בהגשות פטנט בעולם, ובעלת 80 מכוני מחקר בעולם: באירופה, ארה"ב, סין והודו, 23,000 עובדים העוסקים במחקרים במגוון תחומים. בשנת 2013 עמדו הכנסות " Fraunhofer" ממחקר על 2.1 מיליארד יורו, כאשר 75%  מההכנסות הן מהתעשייה ופרויקטי מחקר ציבורים והשאר במימון על ידי הלוואות ממשלה וארגונים פיננסים.   

גרמניה הינה שותפת הסחר השלישית בהיקף הסחר הכללי של ישראל. ישראל ממוקמת במקום השני מבחינת היקף הסחר הגרמני במזרח התיכון. בין ישראל והאיחוד האירופאי קיים הסכם סחר חופשי ובין גרמניה וישראל קיים בנוסף הסכם למניעת כפילות מס.

בשנת 2014 הסתכם היצוא הישראלי לגרמניה בכ 1.4 מיליארד דולר, מתעשיית הייטק הישראלית, ציוד רפואי, כימיקלים, מיכון, מכשירים וכלים אופטיים.

תגיות נושא: 

Comments

שלום לך

שלום רב אנו חברת שילוח המתמחה בהובלות מטענים באוויר ומשלוחי אקספרס כולל מסוכנים מחירים ללא תחרות .

אפשרי ליצור איתך קשר טלפוני ?

[email protected]

שלום :)

יש לי היכולות לייצר לכם כמות גדולה של קלינטיים חדשים ואיכותיים .

האם אפשרי להתקשר ולהרחיב ?

שלום :)

עברתי על האתר שלך וראיתי פוטנציאל גדול לחשוף את האתר שלך ליותר לקוחות (שהיום הולכים למתחרה שלך) ע"י שילוב של כמה טקטיקות קידום שבהם תוכל לראות תוצאות כבר מהחודש הראשון . אם תרצה לשמוע על המערכת אשמח שנדבר בטלפון וארחיב בעניין
שי

שלום רב

יכל לעניין אותך בשיתוף פעולה לגבי מוצר בעליה
?

Hello,

I have a system that can automatically generate for you NEW customers.

Can i give you two-week free trial to try. Is it interesting for you?

Add new comment

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יעל שביט

.