אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

זה לא רק אולמרט


עמוס אריכא's picture

התקשורת ברובה נסחפה לנשיפת תדהמה לוהטת נוכח הגילויים המעידים שבראש ממשלת ישראל עמד איש חולה ומסואב שקלקל גם רבים אחרים בסביבותיו. בסיפור הרע הזה המקור איננו אלא הגולם שיצר אולמרט עצמו מנערה בת שש-עשרה והפך אותה לשותפה בחיי הפשע הנסתרים שלו עד שקמה עליו. העובדות הן אלה הזועקות אלינו מכל קיר כאותיות בוערות באש ופסיקתן שלסדום דמינו לעמורה היינו.

 חמישה ישובים נמנו כמוקדי חטאת והבולטים בהם סדום ועמורה, והאחרים אדמה, צביים וצוער. השחיתות הנוראה שפרחה שם בכל התחומים צריכה היתה להימחות מעל פני האדמה ועל-פי המסופר בספר בראשית מעניש הבורא את מוקדי החוטאים להכחידם: "וה' המטיר על סדום ועל עמורה גפרית ואש מן השמיים".

 הדרמה בעל הגוון הטראגי העז שכולנו שותפים בה בשתיקתנו, כמו מתהפכת אל מול עינינו להלום בראשינו הסתומים, לזעזע תאים אפורים שהשחירו מניוון. הדרמה הזאת היא כמעט ניסיון נואש להתריע מפני המשך תהליך בו רבים וטובים בעבר נאבקים זה בזה מי יגנוב מאתנו יותר, מי יגזול כבשות הרשים מאותם קטנים ושוטים המרעיפים עליהם בכסילותם הערצת עיוורים.

 אבל נמצאים בתוכנו אנשים אחדים, דווקא אנשי תקשורת, שהגילויים מאתמול על אולמרט לא הפתיעו אותם לא חידשו כפסיק, שכן כבר שנים רבות וארוכות הם צעקו בראש חוצות כי מדובר בפוליטיקאי מושחת מראשו הקרח ועד ציפורני כפות רגליו וכולו מעשה צואה וצחנה מרתיעה. בין בודדים ונועזים שמור מקום מיוחד לעיתונאי החוקר והלוחם בשחיתות, אריה אבנרי.

 את אשר נחשף כאילו "לפתע הרעים רעם", חשף אבנרי ואולי עוד שניים-שלושה עיתונאים, כבר לפני עשרות שנים (!). לעתים נדמה היה שהוא הלוחם היחיד לבלום את הריקבון המחריד הזה הפושט בגוף האומה כסרטן. אבנרי שבעיני אנשים לא מעטים נתפש כדון-קיחוטה – ראוי כיום לפרס ישראל על מפעל חיים נדיר, הוא ותנועת אומ"ץ שהקים למאבק ציבורי בשחיתות ועדיין מכהן כיו"ר שלה.

 אבל מי שחושב לרגע שאולמרט הוא היחיד בביצת הרפש הזאת, מתעלם מהעובדה שגם כיום נמצא בתפקידו איש אשר מידותיו האישיות מושחתות, תיאבונו לנגוס בעוגה המצטמקת של תקציב המדינה, מעביר אותו על דעתו ואתו רעייתו הנודעת לתהילה גם היא. רשימת מעשיהם ותעתועיהם הרבים מרוחים על דפי העיתונים לדראון.

 מי שיחזור לחזירות המושחתת של בני זוג זה – יצטמרר עורו כאילו צרעת נאחזת בבשרו. מי שסבור שאנחנו חיים כאן אך ורק הודות "להגנתו עלינו" כדברי היוהרה המגוחכים של נתניהו, עדיין איננו מסוגל לקלוט לא בשכלו ולא בחושיו לאיזה תהום גררו אותנו וגוררים עדיין ראשי ממשלה בישראל כשרון, אולמרט וכעת נתניהו, ואתם שרים וגם חברי כנסת ואחרים – רבים מדי מלשאת את משקלם על גבנו הנשבר.

 לא חמורי משיח בלבד אנחנו נחשבים, אלא גם חמורים שהפכו למעלי גירה של סתם בלעיסתם ערכי מוסר שבלעדיהם לא נתקיים. אפילו נעירות מחאה אמיתית ונוקבת דין כבר אין בכוחנו להשמיע.

תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.