אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לייף סטייל וחיות בתהליך שיפוץ הבית


איך להכניס לייף סטייל וחיות בתהליך שיפוץ הבית על ידי מעצבי פנים מומלצים

עונת האביב היא עת לרענן את הבית, לשנות אווירה, להחליף את הרהיטים או ליזום שינוי חזותי שיכניס הביתה אנרגיות חדשות. בעונה זו, רבים בוחרים לבצע מתיחת פנים בבית בין אם מאסיבית בתהליך שיפוץ שמשנה כליל את המרחב הביתי ובין אם בתהליך שדרוג קליל שכולל הוספת פרקט, החלפת דלתות או צביעה מחודשת של סביבת המגורים.

 לדברי זוהרה קליין, מעצבת פנים המתמחה בעיצוב דירות ובתי יוקרה, חשוב מאוד לשלב כל תהליך שיפוץ מכל סוג בייעוץ עיצוב פנים ובעבודה משותפת בין המעצב למשפץ להשגת תוצאות טובות בחלל. לפיה, לפנות לשיפוץ בלי הכנה מקדימה וייעוץ של מעצב פנים זה כמו ללכת לשיננית במקום לרופא שיניים מומחה בבעיית שיניים מהותית. "חשוב שהשיפוץ יוציא לפועל את התוכניות של המעצב, שכבר יצר קונספט עיצובי, שכיוון להשגת מראה מסוים בחלל, וכך השיפוץ יהיה מוצלח יותר וקל יותר למשפצים".

אז כיצד תוכלו לשלב טאץ' עיצובי בתהליך השיפוץ? לפניכם מספר טיפים חשובים.

 
מה בין שיפוץ וסגנון חיים

אם בחרתם לשפץ, עליכם לבחון קודם כל את סגנון חייכם, כדי שתוכלו לשפץ וכך גם לשפר את איכות חייכם, חשוב שתבחנו מה יסייע לכם לשפר אותם? האם סלון גדול יותר? חדר שינה או מטבח גדולים יותר? אפיינו בתהליך העיצוב את אורחות חייכם וכך תחליטו איזה חלל להגדיל ועל חשבון איזה חלל, כמו כן, אם מדובר בתקצוב מראש, חשוב שתערכו גם סדר עדיפויות כספי ותחליטו באיזה חלל אתם משקיעים תקציב גבוה יותר בתהליך השיפוץ. מעבר לכך, מעצבי פנים יכולים לייעץ בעיצוב החלל הפנימי מחדש, למשל, היכן להעמיד קירות גבס כך שגם ייראו טוב וגם יתאימו למבנה ולתנאי השטח, האם יש צורך ליצור הנמכות שונות כדי למשל לשלב מערכת אקוסטית בחלל או מערכת תאורה משוכללת, יצירת הפרדת גבס בין המטבח לפינת האוכל וכולי.
כמו כן, חשוב שתאפיינו את הסגנון המוביל לבית על פי הסגנון המבוקש – כפרי, קלאסי ואצילי, אורבני מודרני וכולי הן מבחינת בחירת חומרי השיפוץ (נירוסטה, עץ מלא, זכוכית, בטון מוחלק) והן מבחינת מבנה המטבח, אריחי הריצוף, אריחי החיפוי וכולי. 

יצירתיות במרחב

התפקיד של מעצבי פנים ואדריכלי פנים בתהליך השיפוץ הוא קריטי, כיוון שהם מכוונים ליצירת חלל מעניין יותר שמשלב בין צרכיהם האינדיווידואליים של הדיירים לבין הסגנון הנחשק. כמו כן, באפשרות הנחיה ממעצבי פנים ניתן ליצור אלמנטים מרשימים בחלל, כגון ספרייה בילד אין עשויית גבס, נישות בקיר, אפיון מטבח פרקטי יותר כולל מזווה, אי במידות הנכונות, ריצוף איכותי שגם נראה טוב וגם עמיד לאורך זמן, הצללות נכונות, בחירת גוונים אטרקטיביים לבית שמשרים תחושה רגועה ושלווה כולל הדפסים וחיפויים אסתטיים.

המוטו – שמירה על קו עיצובי אחיד

 אחד מהיתרונות הבולטים של שילוב מעצבי פנים בתהליך שיפוץ הוא ההסתכלות הכוללת כל החלל ושמירה על טוטאל דיזיין בכל חלקי הבית, כיוון שההסתכלות העיצובית היא רחבת היקף ומתוכננת מראש וכך השיפוץ מקיים את ההנחיות המעצב ומקיים את האיזון המתמשך בחלל. מעצב פנים ידע באיזה גוונים לאזן צבעים אחרים, איזה חומרים יתמזגו עם חומרים אחרים במראה, כיצד לחפות על חדר צפוף וחשוך, איך לתכנן נכון חדר ארונות, איזה אפקטים ליצור על גבי הקירות מהשיפוץ ועד אכלוס הרהיטים והאביזרים המשלימים שבלעדיהם השיפוץ לא שלם.

לרעיונות נוספים אודות סגנון עיצובי בתים ולייף סטייל לפנות לזוהרה קליין מעצבת בתים ואדריכלות דירות יוקרה.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

ארנה גלרי רהיטים בהתאמה אישית ממליצה בחום!!!

ממליצה בחום על ארנה גלרי רהיטים בהתאמה אישית אלפסי 33 תל אביב
http://www.myarena.co.il/%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%AA/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת זוהרה קליין

.