אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חיסולה של מדינת ישראל


עמוס אריכא's picture

בימים הקרובים יתברר האם מדינת ישראל נפלה למלכודת פלשתינאית בסיועו של ג'ון קרי, שר החוץ של ארה"ב . אבו מאזן עומד לקבל בשיטת סחיטת "השוק המזרחי" את מתנת חייו – ישראל מגישה לו את ראש עצמה על טס של כסף שלא היה כדוגמתו. אם מישהו מתייחס לאמירה זו כליצנות או שמא כהגזמה, שיקרא היטב את השורות הבאות.

שוב מתברר כי האיש הקטן והבכיין חוזר כקוסם יש מאין ומצליח שוב בתרגיליו, וכי לא ענף זית בפיו אלא מאכלת מושחזת לשחיטה, מעשית עד צמרמורת, נוכח השתתפותה של ארצות-הברית במהלך זדוני, חכם להפליא של אבו-מאזן וחבריו, המריח כתבשיל  מתוחכם בסיועה של ארה"ב. מה בסך הכל הם דורשים? לשחרר ארבעה-עשר מחבלים ערבים מבין תושבי ישראל.

זה כלום. בטח בדיחה תפלה, לא מלח לא סוכר? רעל!

אכן מדובר בגלולת רעל קטלני שבעזרתה אפשר לחסל חלום דורות, בגלל טיפשות של ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנימין נתניהו. ראש הממשלה הזה ייזכר לדורות כמי שבימיו חוסלה הציונות והעבריות היתה למרמס, ובמקומה התעוררה לחיים מפלצת נוראה המכונה "תרבות הגיטו היהודי". ואילו עכשיו, אם אכן מתכוונת הממשלה לממש את ההזוי מכל, שחרור ערבים ישראלים, כי אז היא משולה כממשלה המוותרת על ריבונותה. וכידוע כי מי שאין לו ריבונות אין לו כלום. ריבונות היא חירות!

בוויתור כזה בהינף איוולת אחת, מתרחשת טעות היסטורית בגודל מפחיד, בעזרתה יצליח אבו-מאזן גם לשים ללעג את התביעה של ישראל שאין צודקת ממנה, להכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום העברי, וגם לזכות בפיס הגדול ביותר, חלום הנרטיב הפלשתינאי.

אבו-מאזן מצדיק את סירובו העיקש שנראה לטובים ורבים בקרבנו, כ"לא חשוב, אז הוא לא רוצה, אז מה? העיקר השלום!" הרבים והטובים, התמימים או השוטים האלה, מתעלמים לצערנו מהעובדה המוחצת כי בהשלימו עם עובדת בית ללאום העברי, מוציא אב-מאזן מסמך היסטורי המעלה כורת כפי שהוא לא מסתיר זאת, על חלום העם הפלשתינאי, הוא הנרטיב שלו, כפי שקורא לזה עיתון "הארץ".אך  באמצעות הייצוג של ערביי מדינת ישראל מעתה והלאה, הופך אבו-מאזן את הקערה על פניה ושומר לעצמו את הנרטיב הפלשתינאי כנרטיב המביס את הנרטיב הציוני.  

לפנינת דרמה העלולה בהינף עט מסלסלת חתימה לשמור על זכותם גם בעתיד לתבוע את שובם של הפליטים הפלשתינאים לתחום מדינת ישראל. מלכודת-פתאים זו נוצרה על-ידי ממשלת ישראל שהלכה ובלעה את הפיתיונות שהניחו בערמומיות ובשיטתיות אבו מאזן, ג'ון קרי ושליחיו.

עלינו לזכור כי ברגע בו ישוחרר ערבי ישראלי אחד – נגוז החלום. שכן גם אם תוכר לאחריה הדרישה הישראלית, היא חסרת משמעות. מאותו רגע יזכה אבו-מאזן בהכרה בינלאומית כמי שמייצג בפני העולם לא רק את הפליטים אלא גם את ערביי ישראל, ואז מה ערך הסכמתו למלים חלולות כהכרה במדינת הלאום העברי בישראל?

קלטתם? אם לא, אולי תבינו מחר או מחרתיים.

תגיות נושא: 

Comments

אז מה בדיוק אתה רוצה מר אריכא ?

אתה מגיש לנו מרק מילים דלוח ובו צפים מושגים תפלים חסרי טעם.מספר הערות :
1 נתניהו דורש הכרה שישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולא על "בית ללאום העברי". אלה הם מושגים לא חופפים. משום מה יש אנשים שמממש חייבים שאבו מאזן יאשר לנו את אופי מדינתנו אולי דווקא רצון זה הוא סממן ל"תרבות הגטו"?
2 נושא שיחרור האסירים הוא כופר שמשלם נתניהו תמורת הסכמתם של האמריקאים והפלסטינים לקיום משא ומתן ללא הקפאת בנייה בשטחים
נתניהו היה יכול לבחור בהקפאה ולהמנע מהצורך משיחרור אסירים. מדוע אתה מתעלם מכך ?

3. מה לך להלין על אבו מאזן האם דו"ח הלמ"ס לשנת 2013 שבו מדובר על גידול בשיעור 123%בבנייה בהתנחלויות אינו אינדיקטור שנתניהו
אינו שש לדחוף קדימה האת המשא ומתן .זה רק אבו מאזן .?
4 .שוב אתה מצייר תמונה של גו'ן קרי כסייען של אבו מאזן. אנו צריכים להודות למזכיר המדינה האמריקאי שעושה ימים כלילות להשגת הסדר מדיני הסדר שיאפשר לישראל להפטר משליטה על כ 2 מיליון פלסטינים שאחרת עשויים לחבור למיליון ורבע ערביי ישראל וליצור מציאות
דמוגרפית שתמוטט את החזון הציוני להזכירך : החזון הציוני הוא מדינת היהודים ולא מדינת ישראטין
5 הסתכלות על קרי כעל פריץ היא היא שריד לתרבות גטו הסתכלות על קרי כעל שר החוץ של ארצות הברית השואף לקדם תוכנית מדינית שהיא
בנקודת זמן זאת היא אינטרס אמריקאי ישראלי(ונקווה פלסטיני) היא הסתכלות מפוכחת של המייצגת מדינה ריבונית ולא "גטואית"

גיורא המסתורי הוא עדינו העצני

אני לא יודע מי מסתתר מאחורי שני השמות המבדרים האלה, שלפעמים נדמה שהם מנהלים דיאלוג "פורה". מסתבר כי הפעם עלה המסך. גיורא כותב ממש בלשונו של עדינו - ומסקנותיו מבולבלות ומגוחכות כשל עדינו. שיהיו בריאים על ההצגה הילדותית הזאת המענגת אדם אחד, את יוצר שתי הדמויות.

נתניהו יודע מה הוא עושה

מטרתו העליונה של נתניהו היא למשוך זמן בלי להגיע להסדר, הסדר מבחינת ישראל יהיה אסון לדורות, נאפשר לערבים להקים בתוך לב ליבה של ארץ ישראל בסיס קידמי לכל ג'יהאדיסט בוגר מדרסת אל קעידה באשר הוא, סורי, עיראקי, ירדני, מיצרי, סעודי כולם "פלסטינים" באותה מידה שה"פלסטינים" ביו"ש הם "פלסטינים", אותם שכנים חביבים יביאו את איכות החיים בישראל לרמה שהם אוהבים, ירו עלינו טילים, יפוצצו מכוניות כמו שהם עושים בכל מקום בו הם נמצאים. מצד שני כל העולם ה"נאור" והצבוע שלא מתערב בשום מקום בו באמת צריך אותו כמו סוריה, סודאן, סומליה, צפון קוריאה, שם יש מעשי זוועות על בסיס יומי של רצח, אונס, טיהור אתני וכדומה, וכן חש "צורך" להתערב בעניינה של מדינת היהודים היחידה והאומללה, שלא משנה כמה טוב תתנהג לערבים הם תמיד יאשימו אותה ללא צדק בכיבוש, גזענות, טיהור אתני ומה לא, יטילו על ישראל חרמות כלכליים, יעבירו החלטות נגד ישראל באו"ם וכל הדברים שהם עושים כשישראל לא מתנהגת כמו שהם רוצים. המשך המשא ומתן בלי להגיע להסדר שומר מצד אחד על ישראל מסכנות פיזיות לקיומה משכנינו הרצחניים ומסכנות כלכליות מ"ידידינו" באירופה וארה"ב. לצורך המשך מצב זה שהוא הרצוי לנו עלינו לעשות וויתורים כואבים ומרגיזים כמו שחרור רוצחים ערבים מתועבים. אני משוכנע שגם נתניהו לא רוצה לשחרר את האסירים יותר ממה שאתה ואני רוצים אבל לפעמים בשחמט אתה מוותר על חייל כדי להציל את המלך. אני לא הייתי משחרר אסירים תמורת גלעד שליט ולא תמורת פולארד אבל שחרור אסירים תמורת המשך תהליך ששומר על ישראל מסכנות פיזיות וכלכליות הוא מוצדק גם לפי דעתי.
בניגוד לכל המספרים שהשמאל זורק כבר היום יש בקושי מיליון "פלסטינים" ביו"ש והם הולכים ומתמעטים בזכות הגירה שלילית וריבוי טבעי שהולך ופוחת דרסטית, בעוד עשרים שנה לא ישארו הרבה "פלסטינים" ואז מדינת ישראל תוכל לספח את כל יו"ש עם ה"פלסטינים" הבודדים שיישארו שם.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.