אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מי אתה, אהוד אולמרט


עמוס אריכא's picture

לפני המערכת המשפטית הונחה בעיה שהיא הר כגיגית, וכל הנמצא מתחתה מחפש מוצא להציל את נפשו, שכן מדובר בפצצה אטומית. עלילות אהוד אולמרט מוכרות זה שנים רבות. השיטה מתבררת כשיטה שהיתה כמופע מדהים של קוסם אשף ועוצר נשימה.

 תמיד נמצא לאולמרט בעדר השוטים שעיר לעזאזל  להשליכו כקורבן להסיח ממנו דעת שופטים חכמים אותם הציג בשיטתיות בעירומם המכוער, בכדי לחלץ עורו ממזבח אישומים שהוגשו כנגדו. אין בדעתי לעסוק כרגע בכלל פרשיותיו שהן כיער-עד שהנכנס לתוכו, ספק אם ימצא משעולו להיחלץ מתחומו. אין לי כוונה להתנגח עם התעלולים הנועזים המיוחסים לו, אלא להתמקד בבחינת שתי שאלות בלבד.

 השאלה הראשונה, מי היה האיש שנקרא בשם אהוד אולמרט, ראש ממשלת ישראל, שניצח על מלחמת לבנון השניה.

 השאלה השניה – פחות מורכבת ולא פחות בעייתית, האם יעלה בדעת מישהו להתחמק מבירור טענותיה של אשת-שירותיו, הגברת שולה זקן?

 מכל בחינה שלא נתבונן, משהו פגום ביותר בעם החי כאן ובדרך בה מגיעים אנשים למשול בחיינו, כשבעצם אין לנו מושג מיהם באמת.

 מכבר אני מוצא עצמי נבוך, לעתים מבולבל, מהדמויות שממלאות למשל את כנסת ישראל, שלגבי תשעים אחוז מהמיישבנים את מושביה אינם מוכרים לנו. אין לו מידע מיהם. מהיכן באו. אין לו ידע על עברם. מאיזה ירכתיים הם צמחו והגיעו לאורווה של אותם מאה ועשרים נוערים מאושרים.

 מכבר למדנו את לקחנו לפקפק ביכולותיהם, להטיל ספק ביושרם, ולהיווכח בחוסר חזונם. איו אנשי חזון. לא חזון וגם לא לחם וחזון. אין מפלגה שלא עומד בראשה מישהו שמשהו בראשו לא דפוק. שרים לנו? הרי אלה נהנתים אנוכיים שעיקר עניינם זה עונגם.

 בין אלה זהרה מכבר דמותו המרשימה של אהוד אולמרט שזכה בתוקף שרשרת אירועים למצוא עצמו לפתע כראש ממשלה שלא נבחר, למרות שאחריו התרוצצו תמיד שדים קטנטנים ומרושעים שהתעופפו מאוזן לאוזן להשמיע על אודותיו דברים מאוסים.

סיכומם של אלה לאור ימים אלה מסתכם בדמות שעלולה לחשוף את כולנו לתהייה

מטרידה מה באמת קרה לנו שאיבדנו דרך, נעלם מאתנו כיוון, ואנחנו הפכנו מאחד ערב לשני לאיש לנפשו.

 אנחנו לובשים פני תמימים למראה תופעות שעם נורמלי היה סוקל באבנים את נבליו. ראו את חגיגת נבחרי הציבור התובעים לעצמם זכויות יתר כשהם נתפשים הכף הצלופחים הללו. די בפרשת העבריין אריה דרעי שאיפשרנו בטמטומנו את חזרתו לקופה הציבורית. מי כאן עצם עיניו מראות? ראו את ראשי הערים הנחשדים במעשים נו-נו-נו, והם ממשיכים להתנהג כטווסים המניפים עטרת צבעיהם הזוהרים, ויש עוד ועוד והבור איננו מלא.

 מוסרנו כעם הפך להיות סמרטוט בכיכר העיר לכל מצורע וזב לבטוש בו. אנחנו, אכן  הסמרטוט הזה, שמכבר איבד את גרונו הניחר, ולא נותר מיתר אחד להפיק ממנו צליל תחינה להפסיק את הפירוק הזה של מדינה, מעשה חסד של ההיסטוריה שאנחנו ולא אחרים משמידים אותה!     

 איך שתקנו במלחמה האחרונה בלבנון, מול חיזבאללה, שבה איבדנו רבים מחיילינו, בעת שכיום מתבהרת תמונה קשה על התנהגותם של אחדים משרינו – ממש, באותם רגעים שילדינו בצו של אולמרט יצאו למלחמה ולא חזרו. כספם עניין אותם.

 מגיע רגע שגם הערום שבערומים עושה את טעותו הקטנה והלא מחושבת. דומה שזה מקרהו של בעל אוסף העטים הנודע לתהילה ומוצל מאור שמש חורכת, הודות לברושים שמציירת לו רעיתו. לה הייתי מציע לצייר לחברה לחיים נושאים אחרים. לטעות הקטנה הזאת יש שם, שולה זקן, או אם תרצו, היא גם בעלת כינוי, "השוכבת על הגדר".

 לאולמרט אין מה להציע לאחר שגיאתו לזנוח את בת-בריתו כאילו היא מוקצית מחמת מיאוס. איך עשה צלופח זה מעשה כה טיפשי, ידוע רק לאולמרט ולעורכי דינו, שבגלל פישול בסדר גודל תנ"כי כזה, הם יוזכרו עוד בלימודי משפטים במשך שנים רבות.

אולי הגברת נוקמת בו בימים אלה. אולי קלטה את היותה שעיר לעזאזל כזעקות נרגשות של אחד מבניה, והיא כלביאה מתאמצת להגן על אות אחת לפחות מכבודה האבוד, ומנסה לצעוק לעברנו את פרטי האמת המצמררת, זה לא אני, זה השוחט! אותו איש שעמד בראש ממשלת ישראל ובמעמדו זה ויתר לפלשתינאים בכל תחום ונושא.

נמתין ונראה את שיפסקו לגבי התרחשות היממה האחרונה אנשי המערכת השיפוטית, ואם תעמוד להם תבונתם לסלק מכשול ענק מעינינו, ואולי נזכה לראות את ממשלת ישראל מגיעה לקיים את אחת מישיבותיה בכלא רמלה, למשל. שרים, נשיא, ח"כים כבר יש לנו שם בשפע.

התנהלותנו בהגדרה רחבה היא התנהלות של בהמות, ואבוסנו ניתן לנו מידי אנשים כאולמרט. גילוייה של שולה זקן יכולים לגרום לארץ כי תרעש.

מכאן ואילך המערכת תביא את זמריה ותשמיע את  זמירותיה.

זו מדינה שכל גדול ונכבד בה יש לו תג מחיר.  

במה מתעסקים דגולינו? והתשובה הולכת ומתבהרת להפחיד. בכל מקרה, דומני שקיים סיכוי ממשי שנדע מיהו אהוד אולמרט. גם זה הישג. ובאשר לשולה זקן, גם היא מחוללת קסם, הניחה על השולחן אקדח מעשן, ומתברר שזה תותח מרעים.

תגיות נושא: 

Comments

אולמרט חזור להיות ראש ממשלה

וכל המלעיזים יאכלו את הכובע

אולמרט : בהצלחה !

מתגעגעים לראש ממשלה שקול חכם שניווט להפליא את המדינה בימי המשבר הכלכלי העולמי הגדול בסוף שנת 2008

הרוצח בן הרוש

אולמרט הוא עבריין סידרתי שידע לתמרן בין פושעים, עסקנים ,שופטים ,אליטות ועמך.
קשריו עם הרוצח בן הרוש לא נבדקו מעולם ,ואולם ידוע להרבה ירשלמים שאולמרט נעזר בשירותים של עבריינים כמו הרוצח בן הרוש להם גמל
במכרזים של עיריית ירושלים
אסור לרחם על האיש גם בשעתו הקשה

מי הוא, אהוד אולמרט

ציטוט ממאמר של יואב יצחק:
הזהרנו כי מדובר בפועל בארגון פשיעה בראשו עומד אהוד אולמרט וכי מדובר באחת מפרשות השוחד הגדולות במדינה.

לינק למאמר:

http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-91338-00.html

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.