אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ג'ון קרי חיסל את השיחות


עמוס אריכא's picture
ג'ון קרי

ג'ון קרי

שר החוץ האמריקני, מר ג'ון קרי,  שהשקיע עצמו עם שורשים עמוקים במזרח התיכון, יכול בקלות להישאר באמריקה בגלל שייבשו כאן שורשיו והוא בלבד האשם בכך. הצהרתו המקוממת כנגד תביעתנו להכרה בארצנו כמדינת הלאום היהודי, מסמנת את עומק השבר שנפער בין ארצות-הברית לישראל.

במהלך השבוע שחלף מר קרי גילה עצמו כמי שמתעלם משורש הבעיה במזרח התיכון תוך מוטות קיצונית לצד הפלשתינאי שפונק לקבל לקבל - ולא להניב משהו מצדו. לפנינו מתנהל מכבר בזאר ים תיכוני מושחת עד היסוד בשיטת הבקשיש שקרי התאים עצמו אליה בכל מכל.

 לקראת סופשבוע אחרון זה, יצא המרצע גלוי ומזוהם מתוך שק הפתעותיו של שר החוץ, או במלים אחרות בהסכמה עם "קול אדונו" מהבית הלבן; היה זה כאשר קרי התעלם לחלוטין מהתביעה שאין צודקת ממנה שיואילו הפלשתנאים להכיר בישראל כמדינת הלאום היהודי. קרי הציג עצמו כמעביר ביקורת נוקבת על ישראל העומדת על דרישה בסיסית זו שבלעדי קבלתה על-ידי הפלשתינאים בשלמותה ובלי ניסוח מתחכם, לא יהיה המשך למשא ומתן. כעת נוצר מצב ברור על תיאום מדויק בין רמאללה לבין וושינגטון;

אבו מאזן הצהיר כי לעולם לא יסכים לדרישה זאת, ובמקביל יצאה בוואשינגטון התקפתו המרירה של קרי עלינו.

 זאת לא הכנה סתם ראויה לקראת בואו של אבו מאזן לבית הלבן. זאת הכנה לתאם עמדות על קבורת השיחות ולהאשים את ישראל. כך זה נוח. זה מתאים גם ליחסים המוזרים של ארה"ב עם אירופה. גם כאן אם תחטטו קצת תגלו תיאום עמדות ופעולות ההולכות יד ביד. אין ספק כי מצבנו זה נמחץ בלחץ אדיר נוטה לרעתנו.

 המשמעות של ההתקפה האחרונה  הזאת מצד אמריקה, היא למעשה הודאה כי אמריקה בהנחייתו של הנשיא אובמה שינתה כיוון באורח דרמטי שרבים עדיין מתקשים לעכל. אמריקה תחת נשיאותו של אובמה או שנחשפה כמי שאיננה מבינה כלל את מהות הסכסוך במזרח התיכון, או שמסיבות שונות נעשתה עויינת לעצם קיומה של מדינה יהודית עצמאית שמסוגלת להגן על עצמה.

 כך או אחרת, נפתח כנראה עידן חדש המחייב רבים וטובים אצלנו לבחון את המציאות המתהווה, ולפרש אותה ראש וראשונה מנקודת מוצא אחת: מה נכון וחשוב לנו.

 הסכסוך הערבי-עברי מתקיים משלהי המאה התשע-עשרה, וכתוצאה ממדיניות בריטית נחתכו מאתנו תחת המנדט כשישים אחוזים משטחה של ארץ ישראל ההיסטורית והפכו לירדן שהוענקה כשי לאמיר בדואי. בהדרגה נמשכו הנגיסות המשותפות לבריטניה והעמים הערביים עד שאושרה רצועה מצוקמקת לישוב העברי. גם זו ככל הצעות הפשרה הקודמות לה, נדחתה על-ידי העולם הערבי וההמשך ידוע; נולדה "הנכבה" השקרית של בני ערב.

 ליבת הסכסוך ניתנת להגדרה בת מלים אחדות: אם לא תהיה השלמה עם מדינה יהודית לא יהיה אפשר לקדם כל הסכם. מי שלא יעמוד על דרישה זו, דומה למי שלא יעמוד על העיקרון לא לחלק את ירושלים ולא לאפשר שיבת פלשתינאים למדינת ישראל.

 לצערנו התגלה ג'ון קרי שניסה להציג עצמו כמתווך הוגן כלהטוטן גבהים המסתכן בפעלולים בלי רשת ביטחון - על חשבוננו, תוך תמיכה שאין מפורשת ממנה בעמדה הפלשתינאית. זו העמדה הקובעת בנחרצות שאינה מכירה בשלושת הלאווים האלה שלנו. אך מסתבר כי בהתקפתו האחרונה עלינו הוא זה שהוריד למעשה גליוטינה על צוואר גוף השיחות הגוססות, שמתנהלות כבר למעלה מעשרים שנה ללא תוחלת וללא תקווה.

 אני משער שרבים משפשפים את עיניהם ותוהים על התפנית האמריקנית הזאת. הבעיה מחריפה כשמגלים שהסצנה האמריקנית החדשה כבר הציגה עמדות מדאיגות גם בנקודות גורליות נוספות. האחת, כשתמכה במצרים של האחים המוסלמים וסכנותיה הברורות, ולאחר מכן ההצגה המרשימה של שבת אחים גם יחד עם האיראנים, החביבים העונתיים. מי שמתקשה עדיין להאמין שיווכח כיצד נמנע הבית הלבן מלהשמיע הגה על תפישת אוניית הנשק האיראנית.

 אמריקה הרשמית של המדיניות המסוכנת הזאת כורכת גם את יהדות אמריקה ביחסה המתנכר והקר למדינת ישראל. הצינה המקפיאה שהבית הלבן מפגין בעת האחרונה כלפי הלובי היהודי - היא מעליבה לא פחות משהיא פוגעת. יהודי אמריקה עלולים למצוא עצמם במצב קשה. סימנים לכך פורחים בלי סוף בעולם האקדמי ברחבי אמריקה, בהתססה בלתי פוסקת של הפלשתינאים הנהנים גם מתמיכה פסולה של שמאל ישראל קיצוני.

 דומני כי לא די בהתוודעות למציאות החדשה של אמריקה המסתגרת ויוצרת לעצמה סדר עדיפויות חדש שכולל אותנו במקום שונה לחלוטין מזה שהורגלנו בו. אנחנו צריכים להבין בתאי המוח האפורים כי בחומר שסיפק שר החוץ האמריקני נמצא מספיק חומר נפיץ לגרום לנו להבין היכן אנחנו עומדים.

 הפכנו להיות מבחינת הבית הלבן קוץ בתחת.

 התחת הזה צריך לחזור להיות העם העברי בארץ-ישראל. לא רק השמאל הקיצוני צריך לעשות חשבון-נפש, אלא גם הימין הקיצוני שמזה יותר מארבעים שנה מנהל מרד בוטה נגד ממשלת ישראל ובשם אלוהים אונס את כולנו. אנחנו חייבים לגבש לעצמו זהות עברית מתחדשת שכמעט היתה כבר בידינו וחמקה. מהגיבוש הזה צריך להיעדר האל היושב במרומים שמעולם לא הקשיב לזעקתנו. וגם לא נקף אצבע למעננו, מפני שמעולם לא היה קיים.

 גורלנו נמצא עדיין בידינו.    

 

 

 

Comments

קרי האובססיבי פועל בהוראתו של חוסיין (אובמה) להשמדת ישראל

ע"י אחיו הערבים מוסלמים של חוסיין (אובמה). מעודדים מהצד אירופה ובמיוחד הגרמנים נכדי הנאצים שישמחו לראות את ישראל נעלמת מהמפה.
צריך להפסיק את התהליך המסוכן של תהליך שלום עם ערבים. רק נזקים זה הביא עלינו. כל נסיגה רק מקרבת את סופה של מדינת ישראל.

שלום גבי.

1.אז מדוע ארה"ב וגרמניה, מחמשות את מדינת ישראל עד צוואר,
בנשק החדיש ביותר, ובמחירי "סוף העונה"?

2. האם יש לך מושג, על היתרון העצום שיש לנו בשלום עם מצרים,
כאשר מדבר סיני מפורז, מה שלא מאפשר מתקפת פתע על ישראל,
מה שחוסך לנו מיליארדים של דולרים בכל שנה?

מדוע ארה"ב וגרמניה מחמשות את ישראל?

במקרה של גרמניה זה מאד פשוט, ככה הם יכולים למכור נשק רגיל, כימי וכורים גרעיניים לכל אויבי ישראל כמו סוריה, עיראק של סדאם חוסיין ואיראן וגם לתרום מליונים לתנועות השלום של הקרן החדשה לישראל ועיתון הארץ, שפועלים ביחד לקעקע את מעמדה הבנלאומי של ישראל מבפנים ולכל הארגונים הפלסטינאים של ה BDS ודומיו לקעקע את מעמדה הבנלאומי של ישראל מבחוץ. ואז לכל טענה שישראל תעלה לגרמניה התשובה תהיה אבל אנחנו מוכרים לכם נשק, צוללות וכדומה. וככה הם יוכלו להשלים את התוכניות של סביהם ולהפטר מהיהודים הארורים סופית.
במקרה של חוסיין וקרי, זה יותר מסובך, ארה"ב תמכה בנו מסורתית לאורך השנים, יש לישראל תמיכה בקונגרס, העם האמריקאי תומך בישראל, צמד האנטישמים שונאי ישראל עובד לאט, בזהירות, מנסה להאכיל אותנו ברעל תוך כדי שהם מטעים את ישראל מאיימים עליה בחרם מצד אחד ומבטיחים הבטחות שאין להן כיסוי לערוב לבטחונה של ישראל מצד שני. ומי שעדיין מאמין להבטחות של האמריקאים שיזכור שגם לאוקראינה יש הסכם חתום עם האמריקאים שערבים לבטחונה ובפועל לא עושים שום דבר חוץ מלדבר. במקרה של האמריקאים המצב הפיך, אנחנו פשוט צריכים לעבור את התקופה של חוסיין, עוד שנתיים ומשהו.

שלום גבי.

אתחיל ואומר, שגם מדינת ישראל הרשמית, סיפקה נשק לאיראן החומייניסטית,
זוכר? יודע?

גרמניה לא מכרה נשק למדינות ערב, ובטח שלא נשק כימי וכורים גרעיניים צבאיים,
אלא שמוצרים אזרחיים, שחלקם הוסבו למוצרים צבאיים, כפי שכולם עושים, גם אנחנו.

טענתך, שגרמניה מעוניינת בהשמדת ישראל/יהודים, זו עלילת דם זדונית, ושאינה נובעת ממצב מציאותי,
אלא שמסיבות אחרות, שגם אם אני חושב שאני יודע את מקורן, אוותר על אמירת דעתי.

לסיום: מי שטוען, שגרמניה וארה"ב, מספקת לנו נשק, כחלק התוכנית שטנית להשמדת ישראל ויהודיה,
נראה ונשמע לי כשוגה וטועה בגדול.

"צמד אנטישמים שונאי ישראל"

גבי יקירי, זה מה שקורה כששוכחים לקחת את התרופות בבוקר. זה שאחד מהצמד-חמד (קרי) הוא יהודי והשני (אובמה) מוקף בעוזרים ושרים יהודים כנראה שלא מפריע לך.

נשק השיגעון

ברגע שהשמאלן המצוי לא מסוגל להתמודד עם הדעות שלא מוצאות חן בעיניו מיד הוא שולף את הנשק האחרון שלו, נשק השיגעון, לא יכול להיות שמישהו חושב אחרת ממנו, אם זה קורה אז הוא בוודאי משוגע. קרי הוא נוצרי שסבו היה יהודי, אין לא שום קשר ליהדות. ובקשר לעוזרים של אובמה אין לי מושג מי הם, ומה מידת יהדותם. אם לך יש אז תואיל בטובך לפרט, אדון ג. יערי.

מי המשוגע ?

בין שליש לחצי מהאוכלוסייה היהודית בישראל תומך בפתרון מדיני של שתי מדינות על המשתמע מזה(בסיס גבולות 67 סיום הכיבוש פירוק חלק גדול מההתנחלויות וכו..). יחד עמם תומכת בפתרון זה כל ממשלות העולם(להוציא איראן)ארצות הברית אירופה סין רוסיה ועוד ימנים כמוך הם שבריר אחוז מכלל האוכלוסייה בעולם. האם דווקא אחוז זעיר זה הוא ה,נורמלי".? האם להתנגד לרצון כל העולם וחצי בהיהודים בישראל הוא לא שיגעון.?

יחסך העויין לגו'ן קרי

מעיד כי אולי לדעתך ארצות הברית כפופה לישראל ארצות הברית מחוייבת לאינטרסים שלה קרי לא עובד אצלך . הבן אדם משקיע מאמצעים אדירים להגיע להסכם ולך יש טענות. הסדר שלום עם הפלסטינים הוא אינטרס עליון שני הצדדים אינם כשירים להשיגו בכוחוח עצמם וקרי עושה עבורם את העבודה השחורה אתה מעליל עלילה שפלה על אובמה בכך בכל שתחת נשיאותו ארצו הברית הופכת לעויינת לישראל באם תעצור רגע תחשוב תבדוק נתונים מתי היה שיתוף פעולה כה הדוק בין מערכת הבטחון הישראלית לזו האמריקאית? האם בתקופת אובמה לא הגיע הסיוע האמריקאי לשיא? האם כאשר היה צורך בעוד מימון לעוד סוללת כיפת ברזל מי אם לא אובמה אישר זאת? כאשר אנשי שגרירות

ישראל בקהיר היו לילה אחד בסכנת חיים למי פנה נתניהו באישון לילה לבפנייה דחופה לעזרה למי אם לא לאובמה? כל התבטאותך על הנשיא

משדרת אי הבנה שהוא לא חייב לך כלום ההיפך את ה אמורלהיות אסיר תודה לו על מה שהוא עושה עבור ישראל . כל התבטאותך הלא מכובדת היא כפיות תודה מזעזעת.כל ההטפלות שלך לנושא הכרת הפלסטינים במדינה יהודית היא תרומה של עוד מקלות בגלגלים מי קבע שהודאה כזאת של הפלסטינים חשובה בתחילת התהליך? אולי אפשר גם בסופו? הפלסטינים מכירים במדינת ישראל אתה זקוק גם לאישורם על אופי המדינה? האם גם ממדינות אחרות תדרוש שיכירו בישראל כמדינת לאום של העם היהודי? האם העובדה שהכירו במדינת ישראל אינה מספיקה לך?אתה לא חושב שאזרחי ישראל בלבד הם שצריכים לקבוע את אופי מדינתם ולא זרים? למה לך לתקוף את השמאל הקיצוני ואת הימין הקיצוני אתה למעשה שותף -אולי שלא מדעת- לשאיפתם לכונן מדינה אחת גדולה בין הים התיכון לבין הירדן מדינה מעורבת ערבית- יהודית
מדינה שתהייה שונה לחלוטין ממדינת ישראל של היום מדינה שהיא שקיומה יהייה גם קבורתו של החזון הציוני שבלי רוב יהודי ריבוני במדינת היהודים אין לו קיום. כל הסדר שלום שיהייה מקובל על הצדדים ועל העולם וגםאם יהייה לא מושלם רק הוא יוכל להבטיח רוב יהודי במדינתנו
להפכה למדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי מקובלת ורצוייה במשפחת העמים הנאורים מגשימה את החזון ההרצלייני מתכתבת עם המודרנה
מעניקה טעם והצדקה לכל ההקרבה והדם שנשפך עבור חזון זה. הסדר שלום עם הפלסטינים הוא אינטרס ישראלי עליון כמה טוב שיש קרי שמנסה לדחוף הסדר כזה עבורנו

יחסי העוין לג'ון קרי

האינטרס של מדינת ישראל כפי שאני רואה אותו נכון לעת הזאת שבה המזרח התיכון נשטף בגל איסלאמיסטי (חמאס, אל קעידה, סלפים) הוא לשמר את הסטטוס קוו שבו ישראל שולטת בפלסטינים, נכון אנחנו רודים בעם אחר, זה לא יפה, זה לא נראה טוב בעיני העולם אבל זה רע הכרחי בעת הזאת עד ששכינינו הערבים והפלסטינים בינהם יעברו את הגל העכור של הקיצוניות האסלאמית, עניין שיכול לקחת עשור, שני עשורים או יותר. במקרה שנוותר על השליטה הבטחונית ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן חיינו כאן פשוט יהפכו לגהינום, יתחילו לעוף טילים על כל איזור המרכז, ירושלים, בית שמש, תל אביב, פתח תקווה, ראש העין, נתניה, חדרה, כפר סבא, כולן יהיו בטווח הקאסמים, כמו שדרות היום, מטוסים שממריאים או נוחתים בבן גוריון יהיו בטווח של טילי כתף, מכוניות תופת, מחבלים מתאבדים יתפוצצו על בסיס יומיומי.
בנות בריתנו אמורות להבין את המצב הזה אם הן באמת בנות בריתנו ולא אמורות ללחוץ עלינו לעשות דברים שיגררו אותנו למרחץ דמים בסגנון הסורי או העיראקי, האמריקאים עד לצמד האנטישמים חוסיין את קרי לא לחצו עלינו לעשות מעשים התאבדותיים עד עכשיו, הצמד הזה כן, הם לוקחים את הצד של הערבים, מאיימים עלינו בחרם, מנסים לשכנע אותנו לעשות מעשים שכל בר דעת מבין שהם מסוכנים לקיומה של מדינת ישראל, זכותי לא לאהוב את הצמד הזה ולקוות שנצליח לעבור את הזמן שנשאר עד הבחירות הבאות בלי לוותר על דברים שיסכנו את עצם קיומנו כאן.

אובמה וקרי: ת ו ד ה ! (תגובה לאריכא ולגבי)

1 לגיטימי ללחלוק על דעתו של קרי לא לגיטימי לכנות מי שחושב אחרת אנטישמי. אל תתבלבלו רוצים להבין מיהו אנטישמי?עיינו ערך בוגדן חמלניצקי
2 אני מציע קצת לאוורר את ידיעותיכם בהיסטוריה לגבי יחסי ארצות הברית ישראל למשל סירוב אמריקני עיקש למכור נשק לישראל למשל הנשיא אייזנהאור וישראל למשל הנשיא פורד והעיון מחדש ביחסי ישראל אמריקה. הידעתם שעד חתימתם הסופית של הסכמי הבייניים עם מצרים בתקופת רבין(לפני קמפ-דוד) ארצות ברית מעולם לא הגישה סיוע כלכלי לישראל? הידעתם שיחסו הקר והברוטלי של הנשיא קנדי בנושא הכור בדימונה הוא שלמעשה מוטט נפשית והביא להתפטרטתו המפתיעה של בן גוריון ב 1963? תשמחו שבבית הלבן יושב נשיא אוהד ולצידו שר חוץ פעלתני שעושה ימים כ לילות להשגת הסדר
3. מיתר להוציא מהבוידעם נימוקים משומשים על המשמעות הבטחונית של השטחים. כבר היום כל שטחה של ישראל נמצא בטווח טילים ורקטות כולל נתב,ג יש מספיק מקורות שתוכלו לראות- לקרוא על מאגר הטילים שבידי חיזבאללה על היכולת הרקטית של חמאס ועל היכולת של חוליות טרור ליירט מטוסים עמוק בתוך סיני או בתוך עמוק בתוך שטח הממלכה הירדנית
4 אובמה וקרי עושים מאמצים כבירים כדי להתגבר על קואליציה מפוקפקת של חזית סרבני שלום: איסלאמיסטיים ערבייים פאנאנטיים פלסטינים שהתייאשו מהסדר ודוגלים במאבק מזויין יהודים חברי שמאל קיצוני החולמים על ישראטין שתבוא במקום ישראל הציונית ויהודים
דתיים- לאומנים החולמים בסתר ליבם על מדינת יהודה שתחליף את ישראל ובה יחיו יהודים שישלטו על הערבים שיסווגו כחחוטבי עצים ושואבי מים. אובמה וקרי עלו והצליחו כי הצלחתכם היא הצלתנו מכוחות השחור! תבורכו!!!

אובמה וקרי תודה אבל לא תודה.

הנה תיאור של בן אדם שיודע להתבטא הרבה יותר טוב ממני ומסביר למה אסור לוותר בעת הזאת על שטחים לטובת "שלום"

http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=2472

גבי, זה הפוך.

עלינו לומר תודה, לפלסתינים, באם יסכימו למדינה עצמאית משלהם,
ברוב שטחי יהודה ושומרון, כי, לידיעתך, אם יהיה כך, אז זה ממש לא
ש"ויתרנו" על שטחים, אלא שויתרנו על 2 מיליון פלסתינים, שעם הזמן,
ובאם ימשך המצב הקיים, יגרמו ליסודה של מדינה דו לאומית כאן, ושבעוד
40 שנה לערך, למדינה דו לאומית בעלת מיעוט יהודי.

אז זו הברירה שבפניך: מדינה עם שטח מוגדל, שאינה בעלת רוב יהודי,
או שמצומצמת בשטחה, עם רוב יהודי מוצק.

שלוש דרישות עליהן אנו חייבים לעמוד

1) הכרת האירגון לשחרור פלשתין (אש"פ) - חישבו על משמעותו של השם ומקורו - מולו אנו מנהלים את השיחות, בזכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי

2) הכרה ע"י אש"פ שכל הסכם שלום יהווה סוף הסכסוך וסוף כל התביעות

3) שינוי אמנת אש"פ עליה התחייב האירגון לפני 20 שנה ושעל בסיסה ניתנה לו האפשרות להקים את הראשות הפלשתינית.(מאז 1964 קוראת האמנה לחיסולה של מדינת ישראל, ל"טהורה" מיהודיה, ולשימוש בכל דרך שהיא על מנת לקדם מטרות אלה).

שלום מר יהודה בן ישראל.

ואם יתקבלו 3 הדרישות הללו, האם תסכים לפינוי 97% משטחי יו"ש,
כולל שליטה פלסתינית מלאה על מסגד "אל אקצא" והרובע המוסלמי
בעיר העתיקה?

שלוש דרישות

אינני מצפה מהערבים שהם יכירו בזכות העם היהודי לבטא את הגדרתו הלאומית וזכותו למדינה ריבונית על כל חבל ארץ שהוא מארץ ישראל. כמו כן, אינני מצפה מהם שיראו בהסכם כל שהוא כסופו של הסכסוך היהודי ערבי, בארצנו ובאזור כולו. אם וכאשר, באחרית הימים, הערבים ימלאו אחר דרישות פשוטות אלה נוכל לדון על כל נושא, אולם לא לפני כן.

מר יהודה בן ישראל.

גם אני לא מצפה לזאת מן הערבים.

אבל, שוב פעם:
ואם הם יקבלו את 3 הדרישות במלואן, האם תסכים ותקבל את ההסדר שתיארתי?

או שאולי, גם אם הערבים קבלו את דרישותיך, אז תטען ש"הם אינם מתכוונים לכך באמת",
ולא תסכים להסדר שתיארתי?

2 מדינות הוא אינטרס ישראלי. האם גם אינטרס פלסטיני?

מי שקורא את ההצהרות של אבו מאזן באנגלית, אך בעיקר בערבית נאלץ לפקפק בכנותם של הפלסטינים בעניין זה.

אבו מאזן חזר והכריז :
שלעולם לא יכיר במדינה יהודית
לעולם לא יוותר על זכות השיבה
לא יכריז על סיום הסכסוך.

3 הלאווים החדשים.

3 הלאווים הקודמים:ועידת חרטום ב- 1967

למרות זאת, אינני פוטרת את הליכוד מאחריותו למצב בשל ההתנחלויות.

אבו מאזן לא מייצג אחוז אחד מהערבים ביו"ש

אבו מאזן לא יחזיק מעמד יום אחד בלי התמיכה של צה"ל ומדינת ישראל, הוא יודע את זה ועושה ככל יכולתו להימנע ממדינה פלסטינית עצמאית.
למזלה של מדינת ישראל אבו מאזן דואג לאינטרס שלנו יותר ממנהיגנו חסרי עמוד השדרה. מדינה פלסטינית תהיה מוקד משיכה להגירה של כל ערביי המזרח התיכון באשר הם, תשלש את האוכלוסיה הערבית ביו"ש תוך 5 שנים ותהווה כר פורה לארגוני טרור ג'יהאדיסטים שיהפכו את החיים בישראל לגיהנום, בזכותו של אבו מאזן זה לא קורה ולא יקרה. על כולנו לאחר לו בריאות טובה ואריכות ימים ושימשיך לדבוק בעמדותיו הלא מתפשרות, בנתיים ההגירה המאסיבית של צעירים ערבים מיו"ש נמשכת, הבניה היהודית מתגברת ועוד 20 שנה הבעיה הפלסטינית תיפתר מאליה.

אני נחרד מדבריך

"הבנייה היהודית מתרחבת" יופי יום אחד המסכה תוסר מעל מפעל ההתנחליויות מפעל שבעטיו ניזוקים כל הצרכים של יושבי מדינת ישראל
בבריאות חינוך רווחה ובעיקר בדיור. המשאבים הכלכליים משועבדים למתנחלים תושבי השכונות ובעצם גם אנשי מעמד הביניים משלמים את המחיר. יבוא יום ויושבי מדינת ישראל שבתוך הקו הירוק יבינו שעל גבם השחוח חוגגים המתנחלים בבתיהם צמודי הקרקע

יש בניה בראש העין ויש באריאל, יש בירושלים ויש במעלה אדומים.

מה ההבדל? למה אתה חושב שתושבי אריאל גוזלים משהו מתושבי ראש העין? תושבי מעלה אדומים לוקחים משהו מתושבי ירושלים?
זה הכל השמצות חסרות בסיס, חלק מהנסיון לשסות חלק מהאוכלוסיה בחלק אחר שכנראה פעל עליך היטב. מחירי הדיור ביו"ש זולים יותר ממקומות אחרים בגלל שמחירי הקרקע זולים יותר, את מחירי הבריאות, החינוך, והרווחה המדינה הייתה משלמת בכל מקרה, זה לא משנה היכן נמצאים האנשים, זה עולה אותו דבר. תאר לעצמך איך היו עולים מחירי הדיור בשאר הארץ אם לא הייתה בנייה ביו"ש.

התקציב הממשלתי לנפש בהתנחלויות גבוה לעומת יישובי הקו הירוק

זוהי עובדה. ניתן לבדוק את הנתונים.

מעלה אדומים כפתרון חברתי

מעלה אדומים היא עיר מקלט לניצולי שכונות אשר שיפרו את תנאי חייהם.
מהשיכונים ושכונות העוני של ירושלים, אל הווילות הירוקות והמטופחות
אין פתרון חברתי צודק מזה לילדי השכונות של ירושלים.

מר פרידלנדר - האם אתה מבין את שאתה טוען?

אתה בעצם מצדיק, את הטענה, שמדינת ישראל, במודע, מזניחה את
"ניצולי השכונות", בשכונותיהם, בכדי להשתמש בהם כ"בשר מתנחלים",
לצורך הגשמת אידיאולוגית ארץ ישראל השלמה.

כן ולא

לא מאמין שהייתה כאן מדיניות מכוונת, מזכיר לך שמעלה אדומים הוקמה ע״י מפלגת העבודה.
בשר תותחים הוא לא זר לממשלות ישראל במיוחד כאשר מדובר במזרחים( מעלה אדומים98% מזרחים).
מעלה אדומים הוקמה על אדמות מדינה,אף פלסטינאי לא יוכל לטעון כי מדובר באדמות אביו, ומבחינת ניצולי השכונות
היה כאן צדק פואטי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.