אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הנשיא האחרון של מדינת ישראל


עמוס אריכא's picture
השבעת הנשיא ויצמן 1949

השבעת הנשיא ויצמן 1949

בעוד כחצי שנה יפנה שמעון פרס את משכן הנשיא בירושלים. ניתן לבקר אותו. ניתן להתעמת אתו. ניתן לא להסכים עם דעותיו. אולם אי-אפשר להתעלם מתרומתו להחזיר כבוד למשכן החשוב לאחר פרשת מי שגר שם לפניו. לא היה ביזיון גדול מזה שהעטה מר קצב על כולנו. כלימה תכסה כל-פנים; משכן הנשיא שהיה אמור לייצג את המדינה הן בעיני הישראלים והן בעיני העולם, נראה לפתע כביתו של סוטה ואנס מהרמה השפלה ביותר. מעולם לא הסב אדם נזק מחפיר כזה לתפקיד הייצוגי הנחשב ביותר.

ברור כי מתקרב מועד להחליט אם יש טעם להמשיך בקיומו של מוסד זה שרבים לא שבעו נחת מקיומו. רבים גם הרגישו שהמוסד הנכבד עומד לעתים כמכשלה בדרכם של ראשי ממשלה, כמתחרה בהם. אך כבעבר גם בפעם זאת נמנעים הפוליטיקאים שלנו מלחרוץ דין ביטול, שכן התרגלו לראות במשכן הזה נכס פרטי שלהם; אם לא זה  אז זו, ואם לא זו אז זה. רבים מחפשים לעצמן כבוד שאינו מגיע להם.

הנשיא פרס הצליח במקום שאפילו עיזר ויצמן התוסס וכובש הלב לא עשה זאת כמותו; הוא הפך את משכן הנשיאות למשכן מוביל במדינת ישראל, בעל שם מכובד ברחבי-עולם, ואף נותן טון וצבע עז משלו למדיניות הישראלית המסוכסכת, למורת רוחם של "חוגי" לשכת ראש הממשלה. מבחינות רבות הוא נחשף מתוך הכרה צלולה כנייר הליטוש של הזוויות החדות המאפיינות את ממשלת נתניהו. ראש הממשלה צריך להיות אסיר-תודה לפרס על תרומתו הנחשבת הזאת.

במרוצת השנים הוכיח פרס כי בכוחו לסייע למדינה במצוקה כשלנו כשהוא כהן גדול בזירה משלו. אין כמו פרס בנאי מוכשר למעשים שכאלה; במתו הפכה במה לכל גדולי עולם. שוב הוכיח סגולותיו המיוחדות ואולי בשל כך עלה בידו לשקם את המשכן וייעודו, אף כי עורר פה ושם מורת רוח, הן בימין והן בשמאל.

בין היתר הוטחו כלפיו טענות על בזבזנות מושחתת כדוגמת מסיבות יום הולדתו, טיסות מיותרות, או שיקום המשכן המתפורר שכלל איננו רכושו הפרטי אלא רכוש המדינה. היתה זו טענה אבסורדית שנועדה לגרם לשוטים להאמין שמדובר בביתו הפרטי של פרס. טענות אלה ניסרו תמיד בחלל בכל עת שמעיזים לבקר את הזוג מקיסריה על בזבזנותם המדהימה. תמיד נמצאו אותם מניפי אצבע המנסים להסיט את הלהבות ממשפחת נתניהו לעבר פרס. תרגיל של יחצ"נים שכירי-מקלדות. 

כמובן שמטיחי האשמות בדבר בזבזנות במשכן, ידעו היטב כי הם מטעים ומכזבים ברשעות. שכן המשכן איננו קניינו של פרס ובבוא יום בצאתו משם לא יקח אתו גם לא מסמר חלוד אחד. ראוי להזכיר בנקודה זו שהמשכן כבר מלפני שנים רבות נדרש למתיחת כתליו הנסדקים ושיקום מערכותיו הנרקבות והוא משמש לא רק למגוריו של הנשיא אלא גם כמקום עבודתו היומיומית.

והנה הולכת ומסתיימת עונתו של פרס במשכן הנשיאותי.

כנראה שלחול הניגר בשעונו של המשכן בירושלים יש קסם מוסיקלי הטמון בכל אחד מגרגיריו, וצליליו מתפשטים במהירות ונלכדים באוזניהם הכרויות של שורת פוליטיקאים, שמכבר נושאים בסתר או בגלוי את עיניהם למשכן, כמי שמקווים לרשת את מקומו של פרס. לדעתי איש מהם אינו ראוי למשרה הזאת לאחר שיסתיים העידן של פרס.

איש מהם לא הצמיח שיעור קומה ראוי לבוא במקום הנשיא המשלים כהונתו. אף לא אחד מהם יכול לטעון, אני ראוי, ואף להוכיח זאת במעשיו לאורך מסילתו הציבורית. היפוכו של מצב חושף תמונת פסולה שמזה שנים רבות, אפילו רבות מדי, אימצו לעצמם פוליטיקאים יהירים את ההכרה הפסולה שמשכן הנשיא שייך למישהו מחוגם. כלומר, הם אף לא טורחים לחפש מועמד מחוץ לזירת נבחרי העם, שלא מעטים מביניהם שיעורם זערורי ומוכר לנו היטב.

בעולם המדע, היצירה והתעשיה, למשל, נמצאים אנשים לא מעטים הראויים למשכן, אם רק מי מהם יהיה מוכן להקריב מהחופש האישי שלו הדרוש לעולמו ולהתפנות ממחוז הישגיו לטובת כלל הציבור. הקורבן הנדרש מאנשים שכאלה הוא מורכב וכבד עד-מאד. אבל רק תרומה של אישיות כזאת עשויה להעניק עוד פרק של חסד למעמד הנשיאות ששוב הוכיח את ערכו וחשיבותו בתנאים פוליטיים מסוימים, הודות לשמעון פרס. בכך יודו היה לא מעט מבין מבקריו.

מבלוני ניסוי שמופרחים בעת האחרונה לחללנו, ניכר כי מישהו משתוקק לבחון אפשרות הארכת תקופת כהונתו של פרס, משיקולים שונים. יתכן ואפילו נתניהו היה מעוניין למתוח את כהונתו של הנשיא הנוכחי, ואז בהתקרב הבחירות הבאות יכריז הוא עצמו על מועמדותו לנשיאות. מבחינתו יראה בכך הישג של מדרגה נוספת לחיים הטובים של משפחת נתניהו; שבע שנים שמנות נוספות, ככתוב.

אלה הן כמובן מחשבות נואלות הפוגעות בחוקים הקובעים סייג למשך כהונת אישים שונים. איש במישור הציבורי אינו צריך להיבחר למשרה כלשהי למשך חייו. הניסיון האווילי שנעשה לא מכבר להכפיל את עונת הרב הראשי העיד על עומק האטימות של אישי צמרת למה שמכונה מוסר בסיסי. אני משער שפרס ימנע בסופו של תהליך לתת ידו להתבזות כזאת התובעת שבירת כללי המשחק והגמשתם.

אם לא יימצא מועמד או מועמדת שמצטיינים באותה עוצמה וחיוניות פרסאית, כי אז פסולה השלמה עם המשך התקיימותו של משכן הנשיא שישקע שוב  בבינוניות משמימה עד סרות-טעם.

נקרא לבעיה הזאת בשמה: מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה חטוטרת של "משרת פיצוי" כה-יקרה לפוליטיקאים מתוסכלים המופרשים ממעגל העשייה הציבורית בכוח צנטריפוגת הזמן החולף. במצב כזה מוטב לשקול ביטולו של המשכן הזה. בכל מצב טוב יעשו חברי הכנסת החדשים אם יפעלו לשלול את הניכוס של הנשיאות על-ידי חברי כנסת תאבי כבוד שכבר רירם נוזל על תבונתם.

נשיא צריך לכבד. להשקיע מאמצים באיתורו. מחובתנו ליצור מצב בו נימנע מנשיאים בינוניים וחסרי-צבע, כאלה שאינם מייצרים לא רוח לא עננים ואחזקתם עולה הון והכבוד גלימה מטולאת. לעתים הם גם מכתימים במגבלותיהם את עצם הרעיון הייצוגי הגלום בנשיאות של ארץ העברים.

Comments

משרת נשיא המדינה

בס"ד
מר אריכא הנכבד כתב מאמר יפה ורווי סנטימנטים על משרת הנשיא והנושא אותה כיום.
רציתי בהזדמנות זו להתייחס להסטוריה של משרת הנשיא במדינת ישראל, אך אי אפשר מבלי להתייחס למצב האקטואלי שעליו מדבר מר אריכא הנכבד.
לא אאשים אותו, אך מדבריו נשמעים הדים ברורים של געגועים נוסטלגיים למפא"י ההסטורית, ואולי לאיש האחרון המייצג אותה היום, זאת למרות התפנית הפוליטית החדה שעבר מעזיבת מפלגת האם והאינטרנציונל הסוציאליסטי, רק בגלל ההליך הדמוקרטי הנפלא, בו סוף סוף זכה מזרחי בראשות מפלגת הלבן-עשיר-שבע, אחד מאלו שהובאו לשמש בתור יידישע עראבערס [ערבים-יהודים, למי שלא מבין את שפת הווסווסים], דהיינו חוטבי העצים ושואבי המים של האפנדים הלבנים מן בולוניה [פולניה בערבית] וזכה באמצעות הלגיונות מצפון אפריקה [כנראה של אל טריק, או אולי המהדי, לא יודע בדיוק] לכבוש את המבצר של האצולה הלבנה ממזרח אירופה, אחרי שזרקו אותו ואת שכמותו לעיירות פיתוח (את מי בדיוק רצו לפתח שם?) מוכות סמים ואבטלה, שזכו לכינוי "צ'חצ'חים" ו"שווארצע חיות" [עדיף לא לתרגם].
במהפך הפוליטי בשנת 77, בו הטרוריסט הידוע מנחם בגין (שלצערנו לא נהרג ב"אלטלנה", חבל! וגם לא הצלחנו למצוא אותו ב"סזון" כדי שהבריטים יוציאו אותו להורג] עלה בגניבה לשלטון, ששייך לנו המפאייניקים מדורי דורות, עזב האחראי למחדל במלחמת יום הכיפורים ולמותם של אלפי חיילים צעירים, משה דיין, בן ההתיישבות העובדת (זאת אומרת משלנו), את מפלגת האם הקדושה, מפא"י ההסטורית, שכונתה אז "המערך", ועבר לממשלתו של בגין. אז כינהו הקומיסר הפוליטי של ההסתדרות, ארגון העובדים העבריים (שאוי למסכן שלא הצטרף אליו, והחזיק בפנקס אדום. אני מדבר מתוך ידיעה! אבי ז"ל היה מסכן כזה! הוא מעולם לא קודם בעבודתו בחברת חשמל, כי לא היה לא את הפנקס הנכון) יצחק בן אהרון: "זונה פוליטית". כנראה שעל פרס כלל זה לא חל.
אין מטרתי לדון בשמעון פרס. אני מעדיף להשאיר לאחרים לטפל בקופת השרצים שלו. מטרתי להביא לידיעת אלו שלא יודעים הסטוריה, או אלו שלא מעוניינים לזכור אותה, כיצד נוצרה המשרה המצחיקה, אלמלא הייתה עצובה, של נשיא מדינת ישראל.
היה היה באום ג'וני שייך בשם דאוד אבן גוריון. הוא לא היה יליד המזרח התיכון הפרוע, אלא המזרח האירופאי שגילה את תורתו של קרל מרקס. "עולם ישן מפני עולם חדש נחריבה", וכמובן שנתחיל זאת אצלנו בבית. אז קודם נשתלט על ההסתדרות הציונית, ואחריה על כל עם ישראל.
ומי השולט כיום בהסתדרות הציונית? פלוני מהעיירה מוטלה באוקראינה, פרופסור לכימיה במקצועו, בשם חיים וייצמן, שאליו משום מה לא הגיעה הקידמה הסוציאליסטית. הוא בורגני, אולי אפילו קפיטליסט, אלו שכ"ק רבינו מרקס התיר את דמם. אבל לא רק זאת, הוא לא מספיק ציוני! נכון שלמפלגתו קוראים "הציונים הכלליים", אבל שם תמים זה מסתיר בתוכו מזימה חצי גלותית! עובדה: במקום שיבוא לגור באום ג'וני, מסחה, סג'רה, ולדהור עם פרשי הגליל הגיבורים, ובראשם השייך דאוד אבן גוריון - העדיף הלה לפעול למען הצהרה של הלורד בלפור ובה הובטח בית יהודי בפלסטינה-א"י לעם היהודי! אכן, מעשה שתדלנות גלותי המתאים לאדם שלא שינה את שמו מוייצמן ל"איש חיטה", שלא כשייך דאוד, שנקרא דובצ'ה גרין בארץ מולדתו הרחוקה (שלא הייתה הר טרשים קרח). אבל השייך שונא את השפה הזרה והצורמנית שבה דיבר היידישיסט הזה, וייצמן (וגם צביה לובטקין, דרך אגב, שזכתה על ידי השייך הגיבור לגינוי רשמי על כך שהעזה לדבר בשפה זו בכינוס של המפלגה).
אז השייך הנועז, מנהיגה של מפלגת "פועלי ציון", דהר על סוסו האביר, ופתח במלחמה לכבוש את ההסתדרות הציונית מידי מפלגות המרכז-ימין.
שנים ארוכות נלחם השייך הנועז, עם יתר פרשי הגליל הגיבורים, מנהלל, עין חרוד, ושאר הקולחוזים, עד שניצח, וחיסל את יריבו האנטיפטי.
אבל מה יעשה השייך, ויריבו האומלל הצליח להביא את ארה"ב ועוד מדינות, לכך שיעזרו בהקמת מדינת ישראל, שבראשה עומד השייך הגיבור?
יש עצה!
נמציא מוסד נטול כל משמעות, מלבד משמעות טקסית גרידא, ובו נשים את היו"ר המודח.
נקרא לו: "נשיא". שם מכובד. יש כזה דבר בצרפת, בריטניה, אפילו בריה"מ.
אבל ההבדל הוא, שבצרפת וארה"ב נשיא הינו תפקיד של ראש מדינה, ולא של פוחלץ. וכאן לנשיא יש פחות סמכויות ממלכת אנגליה.
מצויין! זה מה שהשייך דאוד אבן גוריון אבו עמוס וסבא של יריב רצה!
מה תגיד? יש לך את המשרה מכובדת ביותר במדינה! רשמית אתה ראש המדינה! מעשית, אתה קקמייקה!
אז נעשה הצגה גדולה, נעשה מעמד הכתרה מרגש, עיני השייך וחביריו יזלו דמעות תנין מרוב התרגשות על המעמד שכה הצליח לקבור את וייצמן בעודו בחיים.
וייצמן המסכן, היה כנראה מספיק סנילי כדי להסכים לבזיון הזה. (מעניין מה כתב על זה מאיר וייסגל, הגבאי הנאמן).
טוב, בשעה טובה ומוצלחת הלך הנשיא הראשון המסכן לבית עולמו.
מה עכשיו? אל תדאגו רבותי! לשייך החכם והמזדקן יש הרבה רעיונות פוריים באמתחתו.
אז קודם הוא בכל זאת מנסה להציע את משרת הדחליל הבא בתור לפלוני אלברט איינשטיין (לא קרוב של אריק). הלה כמובן מסרב. הוא לא טמבל.
אז יש רעיון יותר יצירתי! יהא זה בית קברות לפוליטיקאים שהמפלגה כבר אינה חפצה ביקרם, אך לא יכולה לומר להם זאת בפנים.
נתחיל עם יצחק בן צבי, ונמשיך עם שז"ר.
בינתיים פרש השייך הנועז מהגליל לנגב, ל"שדה בוקר", לבכות את שארית ימיו, כאשר הודח על ידי חבריו מראשות המפלגה, וגם תלמידו חביבו שמעון היקר פרסקי, ששינה שמו לפרס, חזר למפלגת האם.
אז מי הפראייר הבא בתור?
אף אחד לא רוצה!
טוב, ניקח פרופסור יפה סבר, בשם אפריים קצ'לסקי, נשנה את שמו לקציר, כמסורת רבינו השייך דאוד, ונעשה אותו לדחליל החדש.
מה יש לפרופסור להפסיד? הוא לא איש פוליטי, וגם אדם רע. בסך הכל פרופסור שביקש לסיים את חייו בשקט, במשכן מרווח עם תנאי לוקסוס.
טוב, היו יותר מדי אשכנזים. אנו זקוקים גם לספרדי מחמד. איך אומרים? אינטגרציה. אז ניקח את הגבאי הנאמן של השייך הזקן, פלוני בשם יצחק נבון. הוא עונה לדרישות. לא ח"ו צ'חצ'ח, אלא אחד משלנו. מפאיניק, צבר, ירושלמי (לא מבית שאן או דימונה ח"ו).
ניתן להמשיך את הסיפור הלאה, אך לא אלאה אתכם קוראים יקרים.
ובשביל זה צריך את "משכן נשיאי ישראל", שהוא כמובן מוסד צנוע וחסכוני (כמעט כמו חגיגות המאה לעיר תל אביב). ניקח גם פוליטיקאי זקן ושבע ימים. לא פרחח כמו אחיינו של חיים וייצמן שאמר על רבין "אכלנו יחד, שתינו יחד", וגם לא פרענק פאראח מקרית מלאכי שהצלחנו לשכנע את המזכירות שלו לעזור לנו לתפור עליו תיק. (לא נורא, שישב בכלא! הוא מנסיכי הליכוד, וגם פרסי).
וכך בוצע אחד מעיוותי הדין הנוראים ביותר בתולדותיה של מדינת ישראל (כמעט כמו האשמתו של התימני האינפנטיל ברציחת רבין, בשעה שפעל בסך הכל לפי הוראות סוכן השב"כ "שמפניה", שכמובן זוכה מכל אשמה. טוב, הוא אשכנזי.). הנשיא המכהן חוסל, כדי לאפשר למר פרס, החתרן הבלתי נלאה (כך לפי עדותו של רבין בספרו "פנקס שירות"), להגיע אל המנוחה ואל הנחלה.
אז מר אריכא, כנציגם האחרון של חסידי המפאייניק האחרון ואיש "קדימה" הראשון, בוכה על גבי המגזין, שהחליט משום מה להופכו לשופרו הפוליטי, על העלמותו של המוסד המגוחך ביותר שיכלה מדינת ישראל להמציא.
תיתי לך מר אריכא! איש הספר, איש התיאטרון, שבמקום לזכות אותנו בהגיגים ספרותיים ותרבותיים מפרי עטך המהולל, שכה הערצתי בילדותי, אתה עסוק במלחמה נוסח דון קישוט בראש הממשלה שבסך הכל מתנהג כמו נשוא הערצתך שמעון פרס בימיו הטובים, וגם כיום.
אכן, אשרי זקנותינו שלא תבייש את ילדותנו!

טעות

"עולם ישן מפני עולם חדש נחריבה"? עדינו, אתה משכתב עובדות, ממש כחברך ישראל בר-ניר, שעשה אותה טעות השבוע במאמר שכתב.

השורה הנכונה ב"אינטרנציונל" היא "עולם ישן מפני עולם חדש נחרימה".

לאריק

בס"ד
משכתב עובדות? כי כתבתי מילה לא נכונה מתוך שיר? בחייך! דחילק! אל תיסחף!
חוץ מזה, ממתי נכתב המנון האינטרנציונל בעברית? מהי שפת המקור? האם יש הבדל במשמעות בין "נחריבה" ל"נחריבה"?
מי זה חבירי ישראל בר ניר? לא מכיר כזה חבר. ולמה אתה חושב שאני חבר שלו? לא שיש לי משהו נגדו. אני פשוט לא מכיר אותו.
אני רואה שאף הוא פרסם מאמרים באימגו. אולי בגלל זה הוא חבר שלי? חבר לכתיבה?
איפוא אתה מפרסם מאמרים? באיזה נושאים? לך אין טעויות? (לא שזו טעות, כי אני יודע שאומרים "נחריבה". אני מכיר את האינטרנציונל גם בלועזית [הונגרית]).
שמח בחור בילדותך...

עוד לאריק בענין מילות ה"אינטרנציונל"

בס"ד
המתרגם הראשון של האניטרנציונל לעברית היה אברהם שלונסקי.
השני היה חיים חפר.
והרי מילות המקור של האינטרנציונל ברוסית (תרגום מילולי מדוייק) [מתוך ויקיפדיה בערך על האינטרנציונל]:
"את כל עולם האלימות נהרוס
עד היסוד, ואחר כך
נבנה עולם חדש שלנו".
כלומר: המילה המקורית היא: נהרוס.
כך גם אני הכרתי זאת במקור הלועזי.
זה התרגום המילולי מן המקור הצרפתי:
"הבה נצמיח מן העבר דף חדש".
אין כאן שום הבעת אלימות.
כידוע לכולם, שלונסקי הינו יליד יקטרינוסלב שבאוקראינה, שהייתה אז תחת שלטון רוסי.
הוא כמובן עיבד את המקור הרוסי.
וכך הן מילותיו של שלונסקי:
"עוֹלָם יָשָׁן עֲדֵי הַיְּסוֹד נַחְרִימָה
מִגַּב כָּפוּף נִפְרֹק הָעֹל
אֶת עוֹלָמֵנוּ אָז נָקִימָה
לֹא כְלוּם מִתְּמוֹל,
מָחָר – הַכֹּל".
כדי שיוכל שלונסקי ליצור חרוז, הוא שינה את המקור הרוסי, והמציא מילה שלא הייתה לא במקור הרוסי, ולא בצרפתי.
בעקבותיו, גם חיים חפר תרגם:
"עולם ישן עדי יסוד נחרימה
מגב כפוף נפרוק העול
את עולמנו אז נקימה
לא כלום אתמול-מחר הכל"!
למעשה, חוץ מהמילה: "אתמול", אין הבדל בין שתי הגירסאות.
אז מילת המקור היא "נחריבה", ובעברית, כדי להתאימה לחרוז, כתב שלונסקי ובקבותיו חיים חפר: "נחרימה", למרות שהיא אינה המשמעות המדוייקת של המקור.
אז כמובן אני חוזר בתשובה על חטאי הנורא, שהכרתי את המקור הלועזי [בהונגרית, שפת אימי], ולא את תרגומו של שלונסקי.
אני מקווה שעכשיו, אחרי שתיקנתי את שכתוב העובדות, אתה תסכים למחול לי על העוול הנורא, ולקבל את כל יתר הכתבה, שכולה כמובן לא בסדר רק בגלל המילה נחרימה, ובגלל פלוני ישראל בר ניר (אני עדיין לא יודע מי הוא ומה חטא).
וכמובן בקשת תחילה משלונסקי וחיים חפר, ינעמו להם רגבי עפרם!

עצה

עדינו, אמרו לך כבר שאתה נודניק?

תיקון טעות

בס"ד
בפיסקה על אפרים קציר, צריך להיות: "וגם אדם לא רע".

תוספת למאמר על משרת נשיא המדינה

בס"ד
כדי שלא אובן לא נכון:
אני איני אוחז שבנימין נתניהו הוא מושחת. אני אוחז שהוא בסך הכל פוליטיקאי ישראלי. הוא אינו שונה מכל חבר הגנבים המנהלים את המדינה האומללה הזו.
נאום ההספד המדהים שנשא מר אריכא הנכבד על יקירו שמעון היקר, הוא בסך הכל במטרה אחת: כדי שאחרי ביטול חסינותו הפוליטית של כבוד הנשיא, לא יקום סוף סוף האיש שפתח את תיבת הפנדורה שלו. לכן עדיף להפנות את תשומת הלב למושחת צעיר יותר, כריזמטי יותר, ולכן גם מועמד יותר טוב להתקפות של אנשי עט מושחזים.
כבר אומר הפסוק בספר ירמיהו: "כי כולם מנאפים עצרת בוגדים". מדינה שבה שר האוצר בונה מודל של ריקי כהן מחדרה כדוגמא למשתכר הממוצע, בלי להיות מעודכן מה באמת קורה לאנשים ברחוב הישראלי. בה התנהלות פוליטית מוכתבת על ידי שנאה, פופוליזם, ושאר שחיתויות. אז מה לנו כי נלין על בנימין נתניהו? מה הוא יותר גרוע משאר חבריו לפוליטיקה?

שומר על יציבות

אני מברכת על מאמרך הקולע ומצטרפת לדעתך. אני מקווה שלא תתייחס ברצינות למגיב שמעלי ששומר על יציבות:דבק במשימתו לכתוב בנושאים
שהבנתו דלה בהם: תורת האבולוציה היסטוריה של היישוב העברי בארץ. ניכר בו שאינו בקי בפרטי פרשת אלטלנה אינו יודע דיו על פועלו של שמעון פרס אינו בקי בהכרעת הדין בעניינו של משה קצב וכו.. מאמרך הוא קול קורא צלול לביטול המוסד המיותר הזה הנקר מוסד הנשיאות

לאירית

בס"ד
היי אירית, מה קורה?
מזמן לא הייתה לך ההזדמנות לדבר עלי משהו רע. אז הנה היא הגיעה. בכייף! אם זה מה שעושה לך טוב - סבבה!
רק חבל שאנשים נהנים מלדבר על השני.
ועכשיו לענייננו. אני נולדתי במיקרונזיה, לידיעתך, ועליתי לארץ אתמול, לכבוד כתיבת התגובה.
אני רק אתמול שמעתי על שמעון פרס, ואף פעם לא קראתי את הספר "תיק שירות" של יצחק רבין. רק אתמול שמעתי בכלל על קיומו, ורק אתמול נודע לי על כהונתו הראשונה והשנייה.
גם על "אלטלנה" שמעתי רק אתמול (נראה לי שאני די כשרוני. הספקתי כל כך הרבה בזמן כל כך קצר). וגם על ה"סזון" (מה זה? את יודעת מה זה? או שבבית ספר לא לימדו את זה, כי לא רצו לספר את ההסטוריה האמיתית של טרם מדינה). ואתמול בדרך נס הצלחתי לקרוא את הספר: "סיפורו של מפקד אלטלנה" מאת אליהו לנקין ז"ל (את יודעת מי זה? קראת את הספר?), את הספר "המשימה רכש" של פנחס וואזה, את תולדות ההגנה, תולדות מלחמת הקוממיות, הספר "אלטלנה" של שלמה נקדימון, "המרד" של מנחם בגין, וכמובן כתבות שונות בעיתונים על הנושא.
על אבולוציה כבר דיברנו, והגענו למסקנה שזה מפריע לפרנסה שלך, אז אני לא אציק לך בתחום זה. סליחותי!
על הכרעת הדין במשפטו של האומלל משה קצב, שהוכרעה על ידי בית המשפח הישראלי, היא נכונה כמו הכרעת הדין במשפטו של אבישי רביב ("שמפניה", למי שאינו יודע), יגאל עמיר (התימני המטומטם המסכן שמספרים לנו שרצח את רבין), אריה דרעי, חיים רמון, ועוד כמה אנשים שהמימסד לא חפץ ביקרם.
אני לא יודע אם קצב ביצע את המעשים המיוחסים לו או לא. אבל זה גם לא משנה לעצם הענין. מבנה העדות שעל פיו הורשע קצב הוא פארסה משפטית, המתאימה רק למשטרים אפלים, ושופטים בנוסח וישינסקי (את יודעת מי זה?).
אם את רוצה לדעת כימד בנויה מערכת הצדק הישראלית, אנא קראי את הספר "זיגל" (הספקתי גם כן לקרוא אותו אתמול, כשירדתי מהמטוס), ותראי מהי הדרך בה עובדת המשטרה.
אני מתפלא על אולמרט וליברמן שלא הורשעו. משהו לא הסתדר שם!
דרך אגב: אני לא יודע כל כך טוב עברית, אבל נדמה לי שהסברתי בתגובתי למה אני סובר שמוסד זה לא רק מיותר, אלא הורתו ולידתו בפשע.
אני ממליץ לך ללכת ללמוד באוניברסיטת קוקולוקו במיקרונזיה, שם למדתי אני, ולקבל מושג בהבנת הנקרא בעברית (שם הייתי פרופסור לזה), ובהסטוריה ציונית (שם שימשתי דיקן הפקולטה).
ועתה לאקטואליה: כאשר נחתתי כאן, ביקשתי משגריר מיקרונזיה שבא לקבל את פני, חומר על שמעון פרס.
הוא אמר לי בסוד, שיש חומר שמחלקת החקר של משרד החוץ המיקרונזי מחזיקה, ולא מפרסמת, כדי לא להרוס את יחסיה עם ממשלת ישראל. אבל לי הוא מעביר בשקט את התיק.
שם כמובן היו כתובות רק השערות, ללא הוכחות.
דיברו שם על שחיתויות כאשר פרס היה מנכ"ל תדיראן, חשדות בדבר קבלת שוחד והפרת אמונים, חיסול אנשים שעמדו בדרכו, או סיכנו אותו בצורה כלשהי, כגון עמירם ניר ויצחק רבין, ועוד היד נטויה.
אבל הטענה החמורה ביותר עליו, הייתה שותפותו לפשע המכונה במדינת ישראל "הסכם אוסלו", שגרם למותם של המון קרבנות שלום על ידי פלסטינים מסכנים שרק נמאס להם לחיות תחת הכיבוש הסהיוני, ולכן הם שמו קץ לחייהם באמצעות חגורת נפץ. מה הם אשמים שהם היו בדיוק באוטובוס, או במקום ציבורי אחר?
אני כמובן לא בקי בדברים אלו, כי רק אתמול נחתתי בלוד. אבל שאלתי בתדהמה את שגריר מיקרונזיה בארץ: "ואדם כזה ממנים כאן לנשיא? הרי במיקרונזיה, או בכל מקום אחר בעולם הוא היה מינימום יושב בית סוהר".
אמר לי השגריר בבהלה: "שששששש, אנחנו לא רוצים לקלקל יחסים עם מדינת ישראל, אבל פה הכלל הוא שככל שאתה פחות מתאים לתפקיד, כך סיכוייך לזכות בו יותר גדולים".
אבל כמובן שאני איני מאמין לכל זאת. אני הרי רק אתמול הגעתי ממיקרונזיה.
אז אולי אירית חמודה תלמדי אותי קצת הסטוריה ציונית בכלל, ושל שמעון פרס בפרט?
[דרך אגב: בכתבה כתוב: "סבא של יריב". זה השגריר אמר לי לכתוב. למה קוראים כך לשייך דאוד?]

עוד לאירית

בס"ד
היי אירית מותק, מה המצב?
אני רק מבקש דבר קטן:
תלמדי אותי, איך לוקחים תגובה כל כך מפורטת, עם מובאות הסטוריות ואקטואליות, ובמחי קולמוס כותבים על המגיב: "הוא לא מבין! הוא לא יודע! הוא לא למד!".
איך לוקחים אומץ לעשות את כל ציבור קוראי אימגו למפגרים, כמו את עמוס אריכא האומלל. שאת כנראה כה מזלזלת בו ובהם, ואומרת שהם באמת לא יודעים לקרוא?
דרך אגב: את יכולה לכתוב בתגובה: "עדינו העצני" או רק "העצני", איך שבא לך. לא מתאים לידידים ותיקים כמונו לכתוב: "המגיב שמעלי".
ביי!

אדון העצני, אתה כנראה אינך

אדון העצני, אתה כנראה אינך מבין או בקיא בקודים החברתיים של הציבור החילוני, אך שימוש במונח כגון "מותק" הוא גם מיותר לנושא, והוא גם בלתי מנומס בעליל, אשר יכול להיתפס באספקטים שליליים.

זה דווקא כן הקוד התרבותי

במגזר החרדי הקודים שונים. אין בני אדם שווים( הרבנים שווים יותר תלמידי חכמים שווים יותר ) כך שמי שנתפס תלמיד חכם טבעי שיפנה אל הנחות
בשמות חיבה המכסים וממתיקים את תחושת העליונות שמפגין השווה יותר לשווה פחות

לנוי

בס"ד
אני לא יודע אם זה אתה או את, אבל בלי כל קשר לציבור החרדי המרושע, שמכבד אינטלקט, שבו התלמיד חכם שווה יותר, אני באמת מרגיש תחושת עליונות כלפי אנשים שמגיבים בצורה כזו. לא רק עליונות, אלא רחמנות עמוקה! איך אדם מפגין תחושת עליונות של דל גאה, ומגיב בצורה כה מתנשאת, בשעה שהוא אפילו לא מכיר את המטרייה.

לאנונימי

בס"ד
אם קראת את כתבותי, אתה מבין לבד שלא גדלתי בבני ברק.
אני חיפאי, ולצערי אני בקי לבושתי וחרפתי יותר מדי טוב בקודים החברתיים החילוניים.
אז אתה מעוניין שאני באמת אכתוב את הכינוי שמתאים לה לדעתי? אני אתן לך רשימה מתוך עיתון הקודים החברתיים החילוניים "מעריב" בתגובות, ותגיד לי איזה אתה ממליץ לי לקרוא לה.
עלק! יא זבל! חתיכת פוסטמה! לכי קיבינימט!
זו רשימה מספיקה, או שאתה מעוניין בעוד מילים מהקוד החברתי החילוני.
תבין שאני לא בדיוק משתמש בביטויים אלחה, כי אני דתי חשוך, וזה לא מופיע בקודים החברתיים שלי.
באם יש לך מחשבות מסוג מסויים, הריני להודיעך: אני קורא "מותק" לילד או ילדה מטומטמים, כשאני רוצה להסביר להם כמה התנהגותם גרועה.
אני ברוך ה' חי עם אשתי, וגם אם ח"ו הייתי מחפש אחרת, לא אירית הייתה הבחירה שלי, לפחות בגלל רמתה האינטלקטואלית, כפי שהיא מתבטאת בתגובותיה.
אבל טוב שאתה לפחות מודע לאיזה קריטריון של קודים חברתיים אתה שייך, מותק!!!

תוספת לאנונימי

בס"ד
דרך אגב: אני לא יודע בת כמה אותה אירית, אבל לפי רמת הכתיבה הייתי אומר שהיא בגיל של הנכדות שלי בנות שבע). אז באמת אין לי בעייה לקרוא לילדה בגיל הזה בשם כזה (אולי אצל החילונים מפחדים מפדופיליה, אני לא כזה בכל אופן)

תוספת לאנונימי

בס"ד
דרך אגב: אני לא יודע בת כמה אותה אירית, אבל לפי רמת הכתיבה הייתי אומר שהיא בגיל של הנכדות שלי בנות שבע). אז באמת אין לי בעייה לקרוא לילדה בגיל הזה בשם כזה (אולי אצל החילונים מפחדים מפדופיליה, אני לא כזה בכל אופן)

אולי קודם תשפוט עצמך לפני

אולי קודם תשפוט עצמך לפני שאתה עושה זאת כלפי אחרים? אינני יודע מה מסתתר לך בראש, אך חבל שאתה מתעקש לפרש את הכל על הפן המיני - ממש לא לזה התכוונתי. ביטוי של "מותק" כלפי איש או אישה, משדר תחושת עליונות כלפיו או כלפיה. שום קשר למין. אם אתה רואה את עצמך אדם ברמה של טוקבקיסטים במעריב - אתה מוזמן לנהוג בשפת הרחוב, ולא להתייחס כלל לכללי נימוס מינמאליים. אך אם אתה רואה את עצמך אינטלקטואל ברמה - חבל שתרד לרמה הזו, ומצופה ממך לא להוסיף ביטויים לשמות אחרים. אם אתה לא דורש מעצמך מה שאתה דורש מאחרים (לנהוג בשפה עניינית), לא יכבדו את דרישותיך הצודקות.
בכלל, חבל לי שאתה מכליל בצורה כה גסה וילדותית, ומתאר את כל החילונים כאוסף של אנשים חולי מין, מטופשים, חסרי כל ערכים כלשהם ושונאי חרדים. מדוע אתה מלין (בצדק, אגב) כלפי הכללות לגבי הציבור החרדי, אם כך אתה נוהג בציבור החילוני? לא באתי אליך מקודם בשום טענה רק בהערה. לא ברור לי גם מדוע אחרי שהבהרתי לך ששימוש בביטוי "מותק" כלפי אדם כלשהו הוא פוגעני ולא ענייני, לפחות בעיניי, אתה מתעקש להמשיך במנהגך, ולכנות כך גם אותי. זוהי דרך ארץ? זוהי התנהגות של אדם הרוצה שיכבדוהו?
אם אתה מתכוון בתגובותיך הבאות להמשיך ולכנות אותי בשמות, כאילו אתה ילד, עדיף שתשמור הן על כבודך והן על כבודי, ולא תגיב כלל.

בברכת ערב טוב וכל טוב.

אנונימי יקר

בס"ד
אתה ראית איך אירית התייחסה אלי? אתה ראית מה היא כתבה לי? לה גם הגבת כך?
אני אכן מרגיש עליונות! ולמה לא? אני באמת עליון!
כתבתי תגובה ארוכה ומנומקת, נכון, קצת בלשון צינית. מה יש? רק לעמוס אריכא מותר, ולי אסור?
התגובה של אירית, כמו תגובות קודמות שלה, היו גסות בלשון המעטה, מלאות בבורות, אי התייחסות לנושא, השמצה אישית אותי, ואי הבנת הנקרא של תגובתי או כתבתי.
איפוא היית אז? למה זה לא מפריע לך? אתה איש המוסר, שהבעת העליונות שלי מפריעה לו?
אני אכן מכליל, מהסיבה שעוד לא ראיתי מישהו שכותב: "לא יפה לדבר כך על העצני! הוא מפרסם כאן כתבות כה מגוונות, בכה הרבה נושאים! כתבות שלו מתפרסמות כל הזמן! הוא מביע רעיונות מעניינים, אף אם הם לא תמיד מקובלים! כך לא כותבים על אדם כזה"!.
אבל אז אנונימי יקר שלי, אתה משום מה נשאר באנונימיותך, ולא יוצא מעורך!
אבל כאשר קראתי לאירית "מותק", במקום להגיד לה מה אני באמת חושב עליה - הו הא!
מה לך כי נזעקת? לה מותר ולי אסור? מה שהיא עושה זה לא שידור עליונות והתנשאות? לומר שאני איני מכיר את החומר, כאילו הכתבה לא נכתבה?
אני מתייחס לתגובות שאני מקבל. אם הם המייצגות את הציבור החילוני, מה אני אמור בדיוק לחשוב עליו? אחרת ממה שכתבת? אם בכל כתבה שנויה במחלוקת צריכים מגיבים לזרוק לי את חתול דתיותי בפרצוף, לציין את בורותי, ועוד דברים בסגנון זה - מה אתה מצפה שאחשוב על הציבור החילוני? אני הרי לא אמור להכיר אותו. אני חרדי חשוך! כך כותבים עלי. אז באים חילונים נאורים, ומציגים לפני את הציבור החילוני בתגובותיהם.
ואיפה אז האנונימי? למה אז הוא שותק? למה אז הוא לא יוצא להגנתי?
אני מצפה לתשובה כנה!

אני שמח שמר העצני חדל מלכנות

אני שמח שמר העצני חדל מלכנות אותי בשמות בתגובה זו (התנצלות לגביי עדיין לא שמעתי). אדון העצני, אינני מצפה מאנשים תתי-דרג לדבר, מצפה אני מאנשים ברמה - אנשים כמוך - לנהוג בלשון ברמה. עדיין לא ברור לי מדוע לך להתבזות ולרדת לרמה כה נמוכה?! יש לי הערכה רבה כלפיך, שלא תבין אחרת.
"...אתה משום מה נשאר באנונימיותך" - טיעון חסר טעם ובלתי רלוונטי. ואתה לא משתמש בשם בדוי? - לגיטימי לחלוטין. זהו אחד מיתרונות האינטרנט - אדם יכול להתבטאות ללא חשש מפגיעה בפרטיותו.
עזוב את המגיבים כלפיך במגזין אימגו. אשאל שוב, האם אתה באמת חושב שכל החילונים הם "חולי מין, מטופשים, חסרי כל ערכים כלשהם ושונאי חרדים"? הרי אתה טוען שאתה מכיר את הציבור החילוני.

לאנונימי

בס"ד
אני אכן אנונימי, אבל כנראה לא מאותה סיבה שאתה.
אנשים לצערי הם החיה המסוכנת ביותר בעולם. הם מסוגלים לעשות מעשים שלא ייעשו.
אני איני מעוניין לחשוף את זהותי האמיתית, כי היות וכתבותי מעוררות אמוציות אצל אנשים מסוימים, אני לא יכול לעולם לדעת עד היכן הדברים מגיעים (עיין בתולדותיו של דיהאן הי"ד. אני מקווה שאתה יודע מי זה, על הסזון שמעת? על עוזי משולם? אריה דרעי? יש לי אשה ילדים ונכדים, ואני והם מעוניינים שאשאר בחיים חופשי ומאושר).
איני יודע מה הם סיבותיך לאנוינימיות, אבל אני, למרות היותי חרדי חשוך, לא מתכונן להזיק לאיש.
לא, אני בהחלט לא חושב שכל החילונים הם כל מה כתבת בשמי, למרות שאת רוב הדברים לא אמרתי. אני מיודד עם חילונים. יש לי קרובי משפחה חילונים ואנו שומרים על קשרים מצויינים. חילונים הינם אנשים טובים, נחמדים, לענין.
יש זן אחר. לא חילונים. יש זן שאיני יכול אפילו לתת לו כינוי. זה הזן שאני מעלה לו את הפיוזים בעצם זה שאני כותב במגזין. זה הזן של לבן-עשיר-שבע-וזולל חרדים לתיאבון. הוא שונא כי זה הדבר היחידי שהוא יודע.
כשחמי שליט"א היה במילואים במיתלה במלחמת ההתשה (איש הנדסה קרבית עם זקן ופאות), בא קצין מסויים, והסתובב סביב כל החרדים שהיו שם וסיכנו את חייהם למען המדינה שכה רודפת אותם, ואמר כל הזמן: "אוי, כמה שאני שונא אתכם, אתם החרדים". ואז בסוף מישהו שאל אותו: "תגיד לי, חוץ מלשנוא חרדים, מה אתה עוד יודע"?
הוא זן מתוסכל, שצריך להוציא את התסכול שלו עלי, ולהתקיף אותי אישית. החילונים שאני מכיר בחיים לא יעשו לי את זה. ולא שאני נפגע אישית, אלא עצוב שיש אנשים שזה כל מה שהם יודעים.
ולגבי אנונימיותך, התכוונתי לומר: למה אתה מגן רק על אירית ולא עלי? היא חברה שלך? אחותך? אמא שלך? אשתך?
זה נראה לך הליך נכון לעשות כך?
למה כשמתקיפים אותי אתה נשאר בצל?
ומה כיניתי אותך? מותק? מה קרה? אמרתי שאתה מגעיל, או משהו בסגנון? (כבר כתבתי את זה למישהו כאן במגזין).
אז אם נפגעת, אני מבקש סליחה.
וגם מאירית, כי אין לי שום דבר נגדה.
אבל מה יש לה נגדי? מה עשיתי לה? דרכתי לה על היבלות? הערתי אצלה דובים מרבצם? אז זה מצדיק להתקיף אותי אישית תחת חסות האלמוניות שעיתון מעניק?
ואיפוא אתה אז? אתה דואג רק ליושר האישי שלי? אני לא בן אדם? לי אין רגשות? בי מותר לפגוע בלי שאף אחד יעיר על כך?
אני כבר רציתי להפסיק לכתוב במגזין, כי אני שונא את הסגנון הזה. אז העורך היקר אמר לי: "עליך לפתח עור של פיל".
אתה חושב שאני נהנה להגיב בצורה כזו? זה מה שמשתקף מהכתבות שלי?
אבל הרי לא את העצני הם מתקיפים. הם מתקיפים את החרדי שהעז להרוס להם את הסטריאוטיפ של המפגר החשוך, שלא לומד כלום, לא יודע כלום, חי בבועה.
אז הם ממשיכים עם המנטרות, בלי לשים לב עד כמה הם עושים את עצמם מגוחכים. העצני לא יודע! העצני לא מבין!
מישהו מהם כתב פעם כתבה למגזין? מישהו מהם מסוגל להתבטאות בצורה מספיק ברורה?
קראת את השאלון שכתבתי לאביבה? כמה מהם יכולים לענות על זה? והיא אומרת לי שאני לא יודע, שלא הייתי מצליח לענות את בחינות הבגרות.
כמה מהם למדו פעם קאנט? אפלטון? אריסטו? קרל פופר? תומס קון?
האם גם נופר ריבל או תומר ריבל היו כותבים לי כך? או אורנה ליברמן? לא נראה לי שהם דתיים!
כי אדם מלומד באמת לא מתקיף את השני! הוא דן איתו! למרות חילוקי הדעות!
וזה עושה לי עצוב. לא בגלל הכבוד שלי, אלא בגלל ששבועון כה מכובד הופך לבמה של התכתשויות מכוערות.
אבל רוב האנשים יגידו: "אה, אין לעצני מה לענות! יופי! דפקנו את החרד!".
אז אני נאלץ לענות, עם גועל נוראי.
הייתה לי תקופה ש"התכסחתי" עם רבקה שפק ליסק. ראית את התנצלותי? א ני לא נבהל להושיט יד לשלום! אני שונא מחלוקת ואיבה!
ומה שעשיתי - עשיתי בגלל שהיא לדעתי דיברה סרה בציבור המושמץ ביותר במדינה, שאני נמנה עליו.
אני שונא חילונים? כמה אנשים הגיבו פה במגזין בצער על פטירתו של אריק איינשטיין ז"ל? הוא היה דתי? אהבתי את המוזיקה שלו, ואת הענווה שלו.
יש לי במחשב שירים שלו.
אני מקווה, אנונימי יקר, שדברי הובנו.
לא ביקשתי שתעלה על סוסך האביר, ותצא להגן עלי מהיום והלאה. גם אני אוחז בידי חרב פיפיות. אבל לפחות תבין את תחושותי.

תופסת לאירית

בס"ד
ביי דה וויי: כשכתבתי "בית המשפח הישראלי", התכוונתי לפסוק מהבייבל (שמעתי שבישראל קוראים לזה תנ"ך, אבל זה לא ספר קודש, אלא ספר אנטי תרבותי. כך הבנתי בכל אופן מבין השיטים של כתבתו של עמוס אריכא על זילות השם הקדוש) [עשו כבר מנגל משר החינוך שלכם? כך היו נוהגים הספרדים עד לפני מאה חמישים שנה במי שלא השתלב בדרישות המערכת]. שם כתוב בספר ישעיה פרק ה פסוק ז: "וַיְקַו לְמִשְׁפָּט וְהִנֵּה מִשְׂפָּח".
ביי!

עוד אחד שמלקק ודוחף את לשונו לתחת של פרס, שמי כמוהו אכן אוהב

ליקוקים כאלה. ואגב, הבושה בפרשת קצב לא היתה ה"אונס" הדמיוני אלא תפירת התיק המכוערת שאכן נעשתה. עדינו העצני תיאר רק מעט מהפארסה המשפטית, ועוד ייכתב ויסופר בה. הכול כדי שאדון פרס , שמעולם כמעט לא ניצח כאשר היה צריך להיבחר, יוכל לחגוג ולחיות על חשבון משלמי המיסים. האמת כנראה כואבת.

קצב

אני מצטערת על אמירתך העלובה . קצב הוא פושע מין על פי פסיקת בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון. חבל שיש מגיבים המזדהים עם פושעי מין.

לנעמי

בס"ד
ואם בית המשפח המחוזי והעליון פסקו כך? אז מה? זה אומר שכך הן העובדות? רוח הקודש הופיעה בבית משפחם? הרי זה מה שאני טוען. היה פה משחק מכור, עיוות דין, ופארסה משפטית.
ולמה האמירה היא עלובה? כי היא אינה מקבלת את הרשע של כ"ק השופטים? כבר נאמר בספר קהלת פרק ג פסוק ט"ז: "וְעוֹד רָאִיתִי תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ מְקוֹם הַמִּשְׁפָּט שָׁמָּה הָרֶשַׁע וּמְקוֹם הַצֶּדֶק שָׁמָּה הָרָשַׁע".

למתן

בס"ד
סוף סוף מישהו אומר את האמת! שלא אהיה תמיד כקול קורא במדבר!

הערה אקדמית למתן

בס"ד
מתן יקירי!
היות והאנשים בעיתון מאד רגישים להתבטאויות חריפות (במיוחד כאשר מדובר ביקירי השמאל הישראלי [אני איני ימני ח"ו, שלא יחשדו בי באיפה ואיפה], הייתי מציע לך לנקוט לגבי התבטאותך בלשון אקדמית.
הלשון האקדמית למעשהו של מר אריכא לגבי פרס היא: "לשונו משמשת כנייר טואלט עבור כבוד הנשיא".
לתשומת לבך!

עדינו היקר יש רבים ששותפים לדעתך

משתלחים בקצב בצורה מכוערת וכמובן מגנים על כל דבר שפרס יקירם עושה.

למתן

בס"ד
יקירי!
אני מקווה שאתה צודק, אחרת כסדום היינו לעמורה דמינו.
על זה נאמר: "השופכים בקרבה דם צדיקים". ואני מאמין שהוא צדיק בדינו, ועשו לו עיוות דין נורא!

עוד למתן

בס"ד
מתן יקירי!
אין לי כח להתכתשות נוספת עם מכחישי אמת.
אנא, תענה אתה במקומי למה קצב הוא קרבן של המערכת המושחתת.

קצב כקורבן?.??

אבוי למדינה שבה פושע מין זוכה לתמיכה מאנשים כמו מתן והעצני. לאן נוביל את החרפה???

מאמר מעולה ונכון

יישר כח על מאמר זה. זוהרו של שמעון פרס זוהר עוד יותר על רקע קודמו הבזוי אדם מכור למין עבריין פלילי שיזכר לדיראון עולם . אני מציעה לך להתעלם ממגיבים בורים וגסים שמתפעלים מקצב וחסרי יידע על פועלו הענק של פרס בנושאי בטחון ובנושאי יצירת קשרים ענפים עם אומות העולם סלח להם על טיפשותם. אני תומכת ברעיון לבטל את מוסד הנשיאות או לחילופין לפחות להעמיד את בחירת הנשיא להצבעת העם.

תודה לאוסי

בס"ד
תודה רבה אוסי!
מה הייתי עושה בלעדייך? הרי עכשיו נודע לי שאני בור וגס, חסר יידע, וטיפש!
וכל זה רק בגלל שלא ידעתי על פועלו הנפלא של שמעון היקר.
אני רק רוצה לשאול שאלה קטנה: למה סוניה פרס ז"ל לא עברה לגור עם שמעון היקר בבית הנשיא בירושלים? למה היא העדיפה לחיות בנפרד?
איזה שערוריות מין ובגידות היא נאלצה לסבול, עד שנמאס לה?
את באמת חושבת שנולדתי במיקרונזיה?!

אוסי אני מתפלא שלא ציינת כמה פרס היה נאמן לאשתו סוניה ז"ל.

שכלת לציין את נאמנותו של פרס והיותו איש משפחה למופת.

מר אריכא: המסר שלך נכון

אין בנמצא אישיות בשיעור קומתו של שמעון פרס. יש להמנע ממצב ששוב עלול להתמנות כנשיא אדם שפל כמו קצב.אני רואה שיש כאן מגיבים
החושבים שקצב הוא קורבן מחשבה מעוותת זאת ההכרה שיש לקצב מעריצים (בגלל הפקרותו המינית?)היא עוד סיבה לבטל את מוסד הנשיאות

להעצני: מאיפה הביטחון העצמי שלך לחפותו של קצב?

למה אתה לא סומך על בתי המשפט, ולא רואה כזה ראה וקדש את דברם אני מבין, אך מאיפה אתה כל כך בטוח שקצב זכאי ולא היו דברים מעולם? לא ברור לי הביטחון העצמי המופרז שלך בדברים אלו? האם יש לך חומרי הקלטה וצילום מבית הנשיא וממשרד התיירות?

לאנונימי

בס"ד
אנונימי יקר!
אני אגלה לך סוד! (אל תגלה לאירית): אני באמת לא ממיקרונזיה!
אני נולדתי פה בארץ (חיפה), ועברתי כמה פסטיבלים של שירי דיכאון בארץ הזאת, ושמעתע את שירו של זורבה התימני: "כל העולם.... ".
מערכת בתי המשפט פה היא מערכת רקובה ומושחתת.
היא חונטה של אנ"ש, שאינה מאפשרת שיפוט צודק.
בארה"ב מערכת בתי המשפט היא נבחרת. התובע המחוזי נבחר, השופטים נבחרים. הכל על ידי הציבור. אין ועדה למינוי שופטים, של "שמור לי ואשמור לך".
השופט אינו מכריע הדין, אלא רק מנהל את המשפט.
ההכרעה נתונה לידיהם של חבר מושבעים.
זה בכלל.
בפרט, הרי כל ההליך נראה מפוקפק ביותר. אחת ההאשמות הייתה, שאף אם הנשיא לא אנס בפועל, הרי עצם סמכותו כנשיא, אף אם הוא מפתה את מזכירתו, נחשבת כאונס, כי היא עושה זאת לא בגלל הרצון לקיים יחסי מין, אלא בגלל הלחץ הסמכותי שמופעל על ידי סמכותו של הנשיא (לא איום בפיטורין, שגם לכאורה אינו אמור להיחשב כאונס, אלא סמכות היולית, הגורמת לאילוץ).
אתה מבין את זה, מר ברוך? אני לא!
אז הייתה טענה: נכון, אם זה היה מעביד רגיל שמקים יחסי מין עם מזכירתו, זה לא היה נחשב כאונס. רק בגלל שהוא נשיא, זה נחשב כאונס.
בלכסיקון של מיקרונזיה קוראים לזה: תפירת תיק.
לי אין ביטחון עצמי בכלל. אני שונא את המילה הזאת. לי יש כלל פשוט שלמדו אותי בהיותי ילד: אחד ועוד אחד זה שניים ולא חמש. יש רק יוצא אחד מן הכלל: מערכת בתי המשפט במדינת ישראל.
אל תאמין לי. לך לכל עו"ד נייטראלי, ושאל אותו אם הגישה הייתה נכונה.
אני לא טוען שהוא לא ביצע את המעשים המיוחסים לו. מה יעשה המסכן ולא יחטא? (במיוחד אם תתעניין ותדע מי היו המזכירות שלו). אני טוען שלא ינתן להוכיח את אשמת האונס.
גם לקלינטון הייתה פרשייה עם מוניקה לוינסקי. מישהו טען שהוא אנס אותה, רק בגלל סמכותו כנשיא? הוא הודה ונגמר הסיפור.
הכי קל בציבור הכללי להאשים מישהו בפיתוי ליחסי מין. עיין ערך חיים רמון. אבל מכאן ועד הוכחת אונס - המרחק רב.
חומרי הקלטה וצילום, דרך אגב, זה הדבר הכי נחמד. אני יכול להרשיע כל אדם, אם רק בא לי, ובפרט בעידן הפוטושופ וטכנולוגיית הסאונד.

מזדהה עם הנאמר במאמרך

המעבר מהנשיאות של קצב לנשיאות של פרס היה כמעבר מנהיגה בסובארו ג'סטי לנהיגה במכונית מרצדס.יתכן שאיש עלוב ושפל כקצב לא יגיע בעתיד למשכן הנשיא אך עדיין גלריית המועמדים לרשת אותו דלה מדי. לא אתפלא אם אותם אנשים החושבים שקצב הוא קורבן מסכן הם אותם האנשים החושבים כך על אייל גולן ואביו.

למשה

בס"ד
מי זה אייל גולן? מה אני אמור לחשוב עליו בנוגע לקצב?

עוד למשה

בס"ד
מה זה סובארו ג'סטי, ומה זה מרצדס? ואיך זה קשור למשרת הנשיא?

תפירת תיק על סמך סיפורים מלפני 15 שנה

של נשים שהתעקשו והתחננו לחזור ולעבוד אצל קצב, שנים רבות לאחר ש"נאנסו" ו"הוטרדו" על ידו ואף טרחו לשבח אותו בכל הזדמנות אפשרית (כמו למשל אודליה כרמון). האם בכלל היו חוקרים "תלונות" כאלה אם לא היה מדובר בקצב?

למתן

בס"ד
בחייתק מתן!
מה קרה לך?
הוא מזרחי, ימני, אולי עם קצת אורינטציה דתית; בקיצור: הקרבן האידיאלי לכנופיית לבן עשיר שבע.
את מי זה מעניין אם הוא באמת עשה את מה שעשה?
העיקר שלשמאל הישראלי יש על מה לחגוג.

עוד למתן

בס"ד
וחוץ מזה הוא היה סובארו ג'סטי (מה זה למען ה'?), ורק בגלל זה מגיע לו שמרצדס לבנה עשירה שבעה תדרוס אותו.
ובכלל אייל גולן לא אשם. הוא לקח קורסים בהטרדה מינית (מה זה? הוא אנס מישהי? או לקח קטינה שרק חיפשה שמישהו בסדר גודל של אייל גולן ירצה להתעסק איתה. אבא שלו גם רצה לרכב על הטרמפ של הבן שלו. אלו מעשים שבכל יום. והמשחק הצבוע הזה של קטינות, כשכל בחורה ממוצעת בארץ מעבר לגיל 14 כבר מזמן לא בתולה. אבל בארץ אסור להיות מזרחי מפורסם, כידוע) אצל קצב.
זה מתועד ומוסרט! אתה לא מאמין? אז מה? אנחנו כבר נוציא סרט על זה!!!
סליחה מתן על השפה המגעילה, אבל אני חושש שכנופיית לבן עשיר שבע מבינה רק ככה.
אל תכעס, אבל גמרתי כבר לכתוב על הנושא הזה. זה פשוט מגעיל אותי.

מתן והעצני במופע התקרבנות מרשים

איך איך כנופיית הלבן השבע דפקה את קצב המזרחי האומלל. קצב כידוע איש אציל נפש עדין הליכות . אבל מה ? הוא מזרחי ולכן דופקים אותוכמו ששלחו לכלא מזרחיים ידועים אחרים כמו אשר ידלין ואברהם הירשנזון. קבלו את המופע הגדול של המתקרבנים מחיאות כפיים סוערות!!!

קולע

אני סקרנית: האם במגזרים מסויימים עבירות מין אינן נחשבות עבירות?האם במגזרים מסויימים זה טבעי להטריד מינית נשים?אני רואה שיש מגיבים שאינם מבינים מה בכלל רוצים מקצב. אני בסך הכל באתי מבית שאין בו אוריינטציה דתית...

קולע

אני סקרנית: האם במגזרים מסויימים עבירות מין אינן נחשבות עבירות?האם במגזרים מסויימים זה טבעי להטריד מינית נשים?אני רואה שיש מגיבים שאינם מבינים מה בכלל רוצים מקצב. אני בסך הכל באתי מבית שאין בו אוריינטציה דתית...

לניצה

בס"ד
איזה תמימות נפלאה!
מסבירים למה קצב לא ביצע עבירות מין, אלא נתפר עליו תיק, ואת שואלת: האם במגזרים מסויימים עבירות מין אינן נחשבות עבירות?
את באמת חושבת שכל קוראי אימגו מטומטמים?
ואיך נכנסה פה האוריינטציה הדתית?
את הרי יודעת טוב מאד איך ההתייחסות ל"עבירות מין" (מה זה? ממתי ב"מגזרים מסויימים" יש עבירות מין? אם תלמה אליגון יכולה לכתוב בספר כבר לפני שלושים שנה שהיום בת ב"מגזר הכללי" שאינה מקיימת יחסי מין בבית הספר התיכון נחשבת למוזרה - אז יש עבירות מין? את באמת חושבת שהקוראים גרים בזימבבואה?) ב"מגזר בעל האוריינטציה הדתית". את יודעת שב"מגזר" זה בתי הספר נפרדים, האוטובוסים נפרדים, אין אפילו יחסי דיבור בין רווקים לרווקות, אלא בפגישה לשם מטרת נישואין, לא כל שכן בין נשואים לנשואות. אסור לשהות לבד לגבר ואשה במקום סגור (איסור ייחוד).
ואת עושה את עצמך תמימה? ועוד מצפה מאנשים אינטליגנטים שיקנו את זה?

לגדי

בס"ד
אתה משווה את המשפטים של ידלין והירשנזון לשל קצב?
ומה הקשר לזהות הדעות בין מתן ואני? כי שנינו הגענו לאותה המסקנה?

עוד לגדי

בס"ד
דרך אגב:
מה זה "התקרבנות"? מלשון קרבן? אני פשוט לא מכיר מילה כזו בעברית.
וממי אתה מצפה שיצטרפו אליך במחיאות כפיים? קוראי אימגו הם אנשים אינטלינגטים. להם לא מוכרים לוקשים. הם מבינים טוב מאד מה ההבדל בין אשר ידלין והירשנזון לבין קצב ואפילו דרעי.

תוספת לגדי

בס"ד
רק להביא לתשומת לבך: אני אשכנזי, כך שאין לחשוד בי בסנטימנטים לקצב בגלל סיבות עדתיות. זו האמת: המזרחי במדינת ישראל עדיין נחשב לצערנו בדברים רבים ל"ישראל השניה" (כך קראו לזה בצעירותי).

מוכר הלוקשים

מי שממלא כאן את תפקיד מוכר הלוקשים זה אתה. יש הכרעת דין מנומקת של שתי ערכאות שיפוטיות בעוד שאתה הדיוט בחומר החקירה והראיות
חסר רקע משפטי ואתה טען שאתה יודע טוב יותר. אתה מתחזה לאדם המעורה בנעשה במדינה. תגובתך למאמרו המרשים של עמוס אריכא מבזה אותך.אינך מכיר את פועלו של פרס למען המדינה את מעמדו הייחודי בעולם אינך אפילו מתקרב להבין את המסר שמר אריכא מנסה להעביר. אבל קוראי אימגו יודעים בודאי מה תרומתו של שמעון פרס למדינה ומה תרומתו של קצב(לביזוי המדינה). היו לי ספקות אבל עכשו כאשר אני קורא את תגובותיך הפאתטיות אני מצטרף למסקנה אליה מוביל מחבר המאמר

לגדי

בס"ד
וואלה גדי, עכשיו אתה מרגיש גבר?
זה שאתה מדבר עלי, לא משנה את הטענות שטענתי.
אני לא מכיר אותך, ואין לי שום דבר נגדך. אני רק טוען שאם אתה רוצה להגיד משהו, מוטב שיהיה לזה גב. אחרת אנשים פשוט לא קונים את זה.
ונעבור על תגובתך המחכימה אחת לאחת:

* מי שממלא כאן את תפקיד מוכר הלוקשים זה אתה. יש הכרעת דין מנומקת של שתי ערכאות שיפוטיות, בעוד שאתה הדיוט בחומר החקירה והראיות, חסר רקע משפטי, ואתה טען שאתה יודע טוב יותר.

תגובה:
אני מכרתי לוקשים? הבה ונבדוק. מה טענתי? שהכרעת הדין המנומקת אינה מקובלת עלי, כי ההליך המשפטי שהביא אליה הוא פארסה? אדרבה. תהיה באמת גבר, לא רק עלי במרחק אינטרנט בטוח. לך לעו"ד נייטראלי, ותגיש לו את טענותי. בא ונשמע מה הוא יגיד עליהם.
כך אני עושה. ודנתי על זה עם משפטנים. כמובן שלא לייחוס. הם מעוניינים להמשיך ולפרנס את משפחותיהם.

* אתה מתחזה לאדם המעורה בנעשה במדינה.

תגובה:
כך אתה חושב? אוקיי, שיבושם לך. מה זה משנה לגופה של טענתי? בא נגיד שאני לא יודע כל מה שנעשה במדינה (תאמין לי שאני באמת לא מעוניין לדעת. זה די מגעיל ומצער). האם זה סותר את טענתי לגבי משפטו של קצב?

* תגובתך למאמרו המרשים של עמוס אריכא מבזה אותך.

תגובה:
למה? כי כתבתי את האמת? כי סיפרתי לכל אלה שלא יודעים, איך באמת נוצר במדינת ישראל מוסד הנשיאות? כי אני חושב שמאמרו של מר אריכא הוא מאמר פוליטי מובהק, ומלא בחוסר כנות?

* אינך מכיר את פועלו של פרס למען המדינה. את מעמדו הייחודי בעולם.

תגובה:
אולי תספר לי?
אתה רוצה בדיקה ביחד איתי מה הוא תרם למדינה?
באיזה מדינה הייתה נסבלת התנהגות כמו שלו בעת מלחמת לבנון הראשונה? שראש אופוזיציה מנסה לחבל בכח בהצלחת מבצע נגד אויבי המדינה? באיזה מדינה אדם אחרי "התרגיל המסריח" היה נשאר בכלל בפוליטיקה?
באיזה מדינה שר חוץ חותם על הסכם מטורף כמו "הסכם אוסלו" (אני לא ימני, לשם הידיעה הברורה. אני אנטי המושג "ארץ ישראל השלמה". זה נציונליזם ואימפריאליזם. אבל מכאן ועד להפקיר את בטחונה של המדינה בה אתה מכהן כשר חוץ, רק כדי שבעולם יכייחו אליך כעושה השלום - זה פשע שבמדינה נורמלית היו מינימום יושבים עליו בכלא).
אז בטח שבכל העולם מקבלים אותו בסבר פנים יפות. הוא הרי מספק את הסחורה.
אם מחר מדינת ישראל תושמד, מישהו מחבריו ברחבי העולם יסכים להעניק לו מקלט מדיני?

* אינך אפילו מתקרב להבין את המסר שמר אריכא מנסה להעביר.

תגובה:
אולי תספר לי מה המסר? חוץ מלהתקיף את קצב ואת נתנייהו (משהו שהוא עושה במגזין באופן אובססיבי, בהתבטאויות שלא מתאימות אפילו לשוק, ובודאי לא לסופר), ולרומם את פרס? לומר שמוסד הנשיאות הוא מיותר? מישהו פעם חשב אחרת? טוענים כבר שנים שצריך לבטל את התפקיד המגוחך והבזבזני הזה, ולהעביר אותו ליו"ר הכנסת. שהוא יקבל אמנת שגרירים, וכדומה. אז מה קרה פתאום למר אריכא שנזכר בכך? כי אפשר להשחיל עוד כמה מילים נגד נתנייהו שנוא נפשו? (שלא יובן שאני אוהב אותו במיוחד. הוא עוד פרחח ישראלי ממוצע וחסר מצפון, כמו יתר חביריו בפוליטיקה). אין למר אריכא במה אחרת? טוב, הוא התחיל סוף סוף לכתוב על ספרות. בשעה טובה. הכתבות הקודמות לא מוסיפות לו כבוד.

* אבל קוראי אימגו יודעים בודאי מה תרומתו של שמעון פרס למדינה ומה תרומתו של קצב(לביזוי המדינה). היו לי ספקות אבל עכשו כאשר אני קורא את תגובותיך הפאתטיות אני מצטרף למסקנה אליה מוביל מחבר המאמר.

תגובה:
לא ראוי לתגובה

הכל יחסי

מערכת היחסים בין פרס לבין נתניהו"שנוא נפשו"כדבריך הם סיפור אהבה לעומת מה שקורה בין החבר'ה שלך: הרבנים שטיינמן ואוירבעך...

למשה

בס"ד
אהלן משה, מה קורה?
איפה היית עד עכשיו?
לא נורא, חזרת לתמונה.
אז קודם כל תיקון טעות: לא דיברתי על פרס ונתניהו, אלא על אריכא כלפי נתניהו.
שנית: אתה כנראה חדש באימגו. לא קראת את תגובותי הרבות ואת כתבותי.
אולי יש לך את הרושם שאם תזכיר לפני את המחלוקת בין אלה שציינת, זה אמור לגרום לי להסמיק ולהרגיש לא נעים. אולי אפילו אתה מרגיש: "הנה, הראיתי לך. גם אתה לא בסדר".
אז להודיעך: טעית בכתובת!
אין אנשים שאני פחות סובל מאשר שני היצורים המכונים רבנים (רע בנים) שהזכרת קודם.
אלה הם שני חרדים-ציונים, המתחרים מי מהם יותר מטומטם ורשע מהשני. אני כלל לא מחשיב אותם כרבנים. הם אומנם נושאים במשרות תורניות, אך הם בהתנהגותם מבזים את המשרה שבה הם אוחזים.
אנשים מחוץ לציבור החרדי, שאינם יודעים להבחין בין תכלת לקלא אילן, חושבים שאם הם משמשים כמנהיגים פוליטיים של ציבור מסויים בתוך הציבור החרדי, אנשים מצדיקים את מעשיהם. אולי יש כמה טמבלים כאלה. אני ברוך ה' לא נמנה עמהם.
אני בכלל לא משתייך לכת האגודאית-ציונית. אני אנטי-ציוני, לא משתתף בבחירות לכנסת, מעוניין בהפרדת הדת מהמדינה. אני טוען שהחרדים בכלל לא צריכים לגור כאן. אני מתעב את חברי הכנסת החרדים-ציונים יותר מאשר את חבריהם החילונים. יותר נכון: את החילונים אני לא מתעב. הם עושים מה שנראה להם נכון. החרדים עושים מה שאסור להם לעשות.

אמנם, כאדם לוגי, אתה כמובן מבין שאין כל קשר בין התנהגות מבוזה של אנשים מסויימים, להצדקת התנהגות מבוזה של אחרים.
מה שעושה מר אריכא לדעתי אינו אתי. הוא רוצה להלל את פרס - שיבושם לו, למרות שאני אישית חושב שזו לא הבמה המתאימה לכך. הבעיה שלי היא: אם אתה מהלל את פרס - יבושם לך, אבל איך אתה מתליח בתוך כל זה שוב להשחיל משהו נגד נתניהו? ולמה צורת ההתבטאות היא כה לא הולמת?
כבר אמרתי שאיני חלוק עם מר אריכא במסקנותיו, אבל לא מאותה סיבה.
כמו כן, אני אוחז מנתנייהו עוד פחות ממר אריכא. אבל הלינץ' הציבורי שהוא מנהל נגדו בעיתון, ועוד בהסמכה לשמעון היקר, מריח לדעתי לא טוב.

אבל שלא תצפה שאצדיק התנהגות לא נכונה של איש, גם אם הוא מכונה: "רב" וכדומה. להיפך: ממנו אני דורש נורמות מוסר הרבה יותר גבוהות.
אני עושה את אותו דבר בתוך הציבור החרדי. גם שם אני מדבר בחריפות נגד שני אלה שהזכרת קודם. איני יכול לפרט, כי איני מעוניין שיזהו אותי, מסיבות מובנות.

עוד למשה

בס"ד
שכחת להסביר לי: מה זה סובארו ג'סטי, ומה הקשר בינה לבין קצב?

לידידי עדינו העצני

יש בכל זאת הבדל גדול בין קטינות לנשים בוגרות כמו אודליה כרמון ואלה שעבדו אצל קצב. אי אפשר להאשים קטינות שכפו עצמן על אייל גולן, וכל אודם שבא במגע עם קטינות - הוא האחראי למה שקורה בין שני הצדדים.

מה שכתבת על הרדיפה אחרי קצב ( והייתי מוסיף בידי האספסוף הנאור) יש בו כמובן לא מעט מן האמת, ובכל זאת כדאי לחזור ולהדגיש את העובדות בתיק הזה, שאכן גורמות לרבים לחשוב שנעשה עיוות דין קשה מאוד בתיק הזה ( כן, למרות שתי פסיקות של בתי משפט- שבחרו להתעלם מכל עובדה שלא תאמה את התזה שלהם, כמו למשל עדות גורם בשב"כ באשר לסידורי האבטחה של קצב , מה שתמך בטענת האליבי שלו).

למתן ידידי

בס"ד
אני לא בא להצדיק את אייל גולן, או את קצב. אני טוען שבסך הכל בחברה מתירנית משחקי החוק הינן מצחיקים מאד לדעתי. חבר וחברה בבית ספר תיכון מקיימים יחסי מין חופשי. אני לא לחנך אותם מה לעשות, למרות שחברה שלי זה טאבו. אז מה זה משחק הקטינה? היא בשלה מינית? היא מעוניינת ביחסי מין? מה הבעיה? למה לאייל גולן אסור מה שלחבר שלה מותר?
אז אולי לשניהם אסור? אז המשטרה חוקרת את כל בתי הספר על מה שקורה בהם?
אצלי מה שקצב עשה (אם היא אשת איש) זו עבירה בין החמורות. אבל אם בחברה שלו זה מקובל, שיבושם לו. אבל הוא לא אנס, אלא המעשה נעשה בהסכמת שני הצדדים.
המושג: "קטינה" הוא מושג מלאכותי שהחוק המציא, ובעיני הוא כלל לא מהווה עבירה מוסרית.
אבל לא באנו לדון כאן בעניני מוסר. באנו לדון בעניני משפט ועיוות דין. בית המשפט חיפש את קצב. גם המשטרה חיפשה אותו.
הוא עשה (אם עשה) את מה שקלינטון עשה עם מוניקה לוינסקי. ההבדל הוא, שארה"ב היא דמוקרטיה, בשעה שמדינת ישראל היא פלוטוקרטיה. היא נשלטת על ידי כנופיית "לבן עשיר שבע שונא חרדים", על ידי מערכת בתי המשפט, הפרקליטות, והעיתונות.
המושג: "אקטיביזם שיפוטי", מבית מדרשו של אהרן ברק הוא לדעתי עיוות של מהותו של בית המשפט, אנטי דמוקרטיה במיטבה, ופארסה משמירת החוק האמיתית.
מלבד זאת מערכת החוקים הישראלית בנויה בצורה כזו שתמיד יהיה איזה סעיף משנה שתוכל להיות מואשם בו.
אני קורא את הספר "מדע קטלן", המתאר עד כמה נהרסה הרפואה הציבורית בגרמניה הנאצית בעקבות העיקור של חולי נפש. אנשים לא רצו יותר להבדק אצל רופאים מהרפואה הציבורית, מחשש שיבולע להם.
כך גם קורה בארץ. אנשים מפחדים לזוז, כי עכביש החוק רובץ בתוך קוריו, וממתין לשעת כושר להפליל אנשי ציבור.
למשל: יעקב נאמן ממונה לשר - פתאום נשלף מהפקליטות תיק על עבירות עתיקות יומין שספק אם ביצע אותן. מה קרה? איפוא היו היו עבירות אלו עד עכשיו.
קצב הוא רק דוגמא אחת לשליטה של המערכת המשפטית המסואבת במדינת ישראל.
אני לא מכיר אספסוף נאור. אני רואה תגובות שאנשים מגיבים לי, ואני משתומם. זו הרמה של אנשים? לא טענות, לא הסברים, רק האשמות אישיות, כאילו שזה משנה מי אמר את הטענות. זה אספסוף, אבל לא נאור. זה ניסיון של האליטות להמשיך להחזיק את שלטון מפא"י ההסטורית, בה הדיקטטור בן גוריון שלט במדינה שלטון כמעט ללא מצרים.
הם לא מסוגלים לעכל שימים אלו עברו. היום המזרחיים מפסיקים להיות אותו עם עבדים ומזי רעב שמפא"י עשתה מהם כשעלו לארץ. היום ציבורים רבים דורשים את זכויותיהם האלמנטריות במדינת ישראל.
אז הם נלחמים בטירוף כדי לשמור את מערכת זכויות היתר של "שוים יותר" שהייתה להם עד עכשיו.
מדינת ישראל לא תהיה מדינה דמוקרטית אמיתית, עש שמזרחי לא יעמוד בראשות ממשלתה, כמו למשל המהפך הדמוקרטי שאירע בארה"ב שם עלה צבעוני לראשות הממשלה.

התכוונתי "נאור" במרכאות כמובן, יפי נפש בעיני עצמם.

"נאור" במרכאות, לא באמת.

לגדי, "כזה ראה וקדש" זה אוליי עשרת הדיברות. לא שופטים בשר ודם

נותנים פסקי דין טיפשיים.

לגדי- בהקשר לקצב

רק היום בבוקר קראתי את המאמר וחלק מהתגובות כולל תגובתך. הערותי 1.:גם שופטים הם בני אדם ובהחלט אפשר שינתנו פסקי דין שגויים אבל לאחר שקצב הורשע ביותר מערכאה משפטית אחת הוא בהגדרה עבריין מין וזאת עד שיצליח(אם בכלל)להביא חומר ראיות שיוכיח את הטעות של בית המשפט. מהרגע שהורשע- חובת ההוכחה עליו. 2 הנשיאים פרס וקצב הן דמויות ציבוריות ולכן הם נמדדים בסרגל מדידה שונה א. תרומה למדינה
אינני יודע להגיד מה תרומתו של קצב. אבל על תרומתו של פרס ניתן לכתוב ספרים לגיטימי לחלוק על דעותיו הפוליטיות אבל תרומתו העצומה למדינה מגמדת כל אזרח אחר בהשוואה אליו לא אכנס לכתיבת היסטוריה אבל שלוש נקודות: מלחמת העצמאות-גיוס כספים בארצות הברית מפעל "הטכסטיל" בדימונה פעולתו יחד עם יצחק מודעי ליישום תוכנית ברונו לחילוץ כלכלת ישראל מהתמוטטות באמצע שנות השמונים של המאה הקודמת
ב.. מעמדו בעולם בעוד שפרס הוא הישראלי המכובד ביותר בעולם וכל דלת פתוחה לפניו הרי שקצב בייש את ישראל ברבים. זכורה נסיעת עבודה של ראש הממשלה בזמנו לרוסיה לפגישה עם פוטין. חברי המשלחת הישראלית סיפרו שהפגישה התחילה עם הלצות ן"דאחקות"של פוטין
על, הנשיא החרמן שלכם"
3. נניח שהשופטים טעו(לדעתי לא) הרי שנים לפני המשפט היו דיבורים ורינונים בתקשורת על התנהלותו של קצב ועל יחסו לנשים. העיתונאי שלום ירושלמי טען שבזמנו לא העביר את כל הידוע לו על קצב מכיון שהמתלוננות אז חששו להגיש תלונה במשטרה. אין עשן בלי אש היו בציבוריות הישראלית גם אנשים הגונים וצנועים למופת. אתה מעלה על דעתך שמישהו היה מעלה בדעתו להגיש כתבי אישום על עבירות מין ענגד למשל יוסי שריד או מנחם בגין?
יחד עם זאת אני מסכים בהחלט שיש פסיקות שגויות. כולנו זוכרים את סיפור רצח רחל הלר ובימינו אנו עוקבים ארי משפט שיפתח מחדש בעניין
רצח התלמידה בקצרין

אופס התגובה למתן ולא לגדי

מתנצל על הטעות בשמות

גיורא ,לפרס בהחלט יש זכויות רבות מאוד, לכן אפשר להסתפק

בלשבח אותו ואין צורך להשפיל לשם כך את קודמו קצב. אגב, לגביי נסיעת העבודה לרוסיה - אם אני זוכר נכון פוטין צחקק על ה_10 נשים שקצב כביכול היה במגע איתם ( לפי כל הכותרות ההיסטריות). לאיפה נעלמו ה-10 ( ועד היום יש כאלה שאומרים 12) נשים במשפט? ( עם כל החומרה שבהרשעה שכן קיימת). עד פרוץ הפרשה משכן הנשיא נוהל ללא דופי ע"י קצב. אני מקבל את טענתך שהחלטת בית המשפט היא הקובעת, כל עוד לא תבוטל ההחלטה, אבל כמובן שאני לא חייב להסכים לה ולומר "כזה ראה וקדש". אגב, קצב הגיש בקשה למשפט חוזר בטענת עיוות דין , לעתים די נדירות בקשות כאלה מתקבלות, אבל נחכה ונראה. חייב להגיד שבניגוד לרבים אחרים שמגיבים על כתבות שקשורות לקצב - הגבת בצורה עניינית ולא בפרץ של גידופים מכוערים.

לגיורא ומתן

בס"ד
יש כאן לדעתי התעלמות משתי נקודות עיקריות:
* עברו של פרס מלא לא רק בחיובי, אלא בהמון שלילי, כפי שהובא בתגובותי לעיל.
נכון שאנו מעדיפים לזכור לאנשים זקנים רק את הדברים הטובים שלהם. אבל זה אינו הוגן כלפי ההסטוריה. אז לפחות לא לכתוב לו כתבת צבע כפי שכתב מר אריכא.

* זה שקצב הורשע בעיוות דין, לא הופך אותו לפושע. גם דרייפוס הורשע בעיוות דין. והרשימה ארוכה. לא מספיק לומר: " הוא הורשע, אז עליו להביא הוכחה לחפותו". צריך גם לבדוק את תהליך ההרשעה. הם נעשה פה צדק, או עיוות דין?
אני לא מתייחס למעשים. השאלה אם היה כאן אונס. אלו שני דברים נפרדים.

* סתם כך, ממתי צריך להתפעל מדבריו של הרוצח השיכור מרוסיה, לשעבר איש ארגון הפשע והרצח ק.ג.ב., המתפאר בכך שהוא צ'קיסט?

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.