אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אישור חיסון חדש לריפוי סרטן הריאות


התמונה של אביגיל אגלרוב

ה-FDA  אישר תרופה חדשה לטיפול של הרגע האחרון בסרטן הקטלני ביותר – סרטן הריאות המתקדם. התרופה, הנקראת Keytruda, משתמשת במערכת החיסונית להילחם בגידולים. היא אושרה למלנומה והאישור החדש מאיץ את הדרך לטיפול בחולי סרטן הריאות. אישור מנהל המזון והתרופות העמיד את התרופה במבחן, ורופאים מצאו כי מטרות התרופה מתאימות לחולי המוטציה הגנטית.

ההבנה הגדלה והולכת של מסלולים מולקולריים בסיסיים, והדרך בה המערכת החיסונית מקיימת מגע עם הסרטן, מובילים להתקדמות חשובה ברפואה. האישור החדש של התרופה מעניק לרופאים את היכולת למקד חולים פרטניים שמצבם עשוי להשתפר עם השימוש בתרופה.

Keytruda מותאמת ללחימה בגידולים בעלי פונקציה פגומה במסלולים הידועים כ-PD-1/PD-L1. באמצעות חסימת מסלולים אלו, התרופה מסייעת למערכת החיסונית של הגוף להילחם בתאים הסרטניים. באישור תרופה זו ובדיקתה לזיהוי הסיכויים הטובים ביותר של החולים להפיק תועלת, קיימת אפשרות לשנות את שיטת הטיפול בסרטן הריאות.

לאנשים הנאבקים עם מחלה קטלנית זו, הגישה החדשה מספקת תקווה אמיתית של תגובות ארוכות טווח, תוך הימנעות מרעילות הכימותרפיה הטיפוסית. כרבע מהחולים בסרטן הריאות, עם גידולי פונקציית PD-1 פגומה, הצליחו באמצעות התרופה לכווץ את הגידולים ב-41% מקרב החולים, עם השפעות שנמשכו עד תשעה חודשים.

זוהי השפעה משמעותית לחולים הסובלים מגידולים חוזרים לאחר סבבי כימותרפיה. תופעות הלוואי לא היו חמורות כמו עם רוב מטופלי הכימותרפיה וכללו עייפות, קוצר נשימה וחוסר תיאבון. ה-FDA זירז את אישור התרופה, אך עדיין לא ברור אם היא מסיעת לחולים לחיות יותר.

תגיות: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב