אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך לבטל דואר אלקטרוני שנשלח


התמונה של אביגיל אגלרוב
איך לבטל דואר אלקטרוני שנשלח

כמעט לכל אחד קורה שהוא לוחץ על כפתור ה"שלח" בדואר האלקטרוני, ומתחרט על הפעולה שבריר שנייה מאוחר יותר. בין אם המייל נשלח מתוך כעס, או שהתוכן שלו אינו הולם, או שלוחצים בטעות על כפתור ה"השב לכולם" כשמבקשים למעשה להגיב לאדם אחד בלבד, או שסתם לוחצים על כפתור ה"שלח" בטעות, לפני שהדואר האלקטרוני גמור.

האינסטינקט הראשון במצבים אלו הוא למצוא כפתור שכוב עליו "אופס!" אך למרבה הצער אין כפתור כזה בדואר האלקטרוני. או שיש? למרות שאין דרך לא לשלוח דואר אלקטרוני שכבר נשלח, ניתן להגדיר במספר שיטות את המערכת, כך שניתן לבטל משלוחים עתידיים. התהליך אורך מספר דקות וחוסך מבוכה רבה מאוחר יותר.

אפשרות ה'בטל משלוח' של ג'ימייל

הג'ימייל של גוגל הוא מערכת דואר אלקטרוני פופולארית מאוד, הודות לאפשרויות ההתאמה האישית שלה. בנוסף, היא מכילה יותר תכונות ממערכות אחרות, ומתעדכנת באופן קבוע. תכונה אחת שיש לג'ימייל במשך שנים היא 'בטח שליחה', אך אפשרות זו הייתה בגדר ניסוי ונקברה. עכשיו היא נמצאת בחזית ובמרכז, וכל מה שצריך זה להפעיל אותה.

בחשבון הג'ימייל, יש ללחוץ על סמל גלגל השיניים בפינה הימנית העליונה, ולבחור "הגדרות". בכרטיסיה ה"כללית" יש לגלול למטה ולמצוא את כפתור ה"בטח משלוח". לחיצה על תיבת הסימון ל"אפשרות ביטול משלוח" ובחירה בזמן הביטול של חמש, עשר, עשרים או שלושים שניות, הגדרה זו מתייחסת לזמן הדרוש לקחת את המייל בחזרה לפני שהוא נשלח. עם ביצוע סט פעולות זה, יש לגלול למטה אל תחתית המסך וללחוץ על כפתור "שמור שינויים".

עכשיו כשלוחצים על הכפתור "שלח" בהודעה הדואר האלקטרוני, ניתן לראות הודעה שמופיעה בחלק העליון של תיבת הדואר הנכנס, עם קישור "בטל". כל עוד ההודעה על המסך, ניתן ללחוץ על הקישור והדואר האלקטרוני יופיע מחדש, מוכן לעריכה או מחיקה.

תיבת הדואר החדשה של ג'ימייל
תגיות: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב