אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טקס לראשות הממשלה!


אלי אשד's picture
כרזת בחירות של המועמד
כרזת בחירות של המועמד

בימים שמערכת הבחירות לראשות הממשלה מתנהלת במלוא עוזה מתחממת והמועמדים לא נראים כלל כמשהו הראוי לבחירת אדם אולי כדאי לפנות למועמד אחר היכול לחלץ את המדינה ותושביה ממצוקתם הקשה. המדובר בגיבור המערב הפרוע טקס וילר גיבור סדרות הקומיקס שהוצאו לאור בידי הוצאת מ. מזרחי בשנות השבעים. ומדוע דווקא טקס הוא האיש שכולם מייחלים לו בשעה קשה זאת? הגיבור בעל הערכים המוצקים שישפיע ושיעשה סדר בכל הבאלאגן?

המדובר אמנם באיש כבר בכלל לא צעיר ואפילו די זקן בסטנדרטים של אחדים. נכון הוא עבר זה מכבר את גיל השישים. אבל כוחו עדיין במותניו הוא וודאי לא פראייר ויודע לשלוף אקדח במהירות הדרושה ולתקוע אגרוף בלשונו של כל מי שצריך. וחוץ מזה הוא ג'נטלמן מושלם עם הבנות אם כי יכול להיות אכזרי מאוד עם הרעים. אמנם נכון לא תמיד הוא יודע לשלוט על לשונו ולעיתים קרובות מוציא ביטויים עסיסיים כמו "כלב גיהנום", "תתפגרו" ו"הא לך ברנש פיקח" וגרוע מכך גם חוש ההומור שלו ידוע לשמצה. אז מה?

טקס נואש מהביורוקרטים והפוליטיקאים המושחתים, הוא החליט לנטוש את המשק הענק שלו ( טקס שונא את המילה "חווה " שהפכה להיות מזוהה עם מיליונרים מושחתים של נפט ושאר חלאות אדם ובוודאי לא עם לוחמים אמיתיים כמוהו ) והוא כעת רץ בראשות מפלגה שתביא את חותמו לאזרח ללא צורך בהתמודדות בלתי פוסקת עם סחטנות פוליטית של חדלי האישים . פעם אחרי פעם הוא סיכן את הקריירה שלו עבורם, פעם אחרי פעם הוא סיכן את חייו עבור האפסים המאופסים בשדה הקרב במאבקים הבלתי פוסקים נגד הפושעים הטרוריסטים ואויבים אחרים של המדינה, ומה הוא קיבל בתמורה? רק האשמות שהוא שואף להקים רודנות. ברזומה העשיר שלו על התאמתו לתפקיד יכול טקס לציין את מאבקו בזדים שונים באין ספור כנופיות פושעים רצחניות ושבטי אינדיאנים מורדים בבן מיעוטים שחור שניסה להשתלט על מערב ארצות הברית וניסה להקים שם ממלכה בחייזרים מהחלל החיצון במדענים מטורפים ובמכשפים שונים ובראשם מפיסטו ארכי טרוריסט מזוקן וחמקמק בעל "תשע נשמות" וכוחות כישוף של ממש שגרם נזק עצום לארה"ב על ידי המרדת שבטים שונים והסתתם עם תורות פנאטיות שונות. כזכור לאחר מרדף ארוך ומסובך מלא עליות ומורדות שונות טקס הצליח לבסוף לבודד את הארכי טרוריסט במחבואו אי שם בהרים וחיסל לבסוף את הסכנה לשלום הציבור והאנושות.

וחוץ מכל אלה הוא גם תרם לשימור הטבע (הוא ביקר בארץ תת קרקעית שורצת דינוזאורים ושבטים של אנשים קדמונים ושדאג שארץ זאת תישאר סודית ולא תיפתח לתיירות).ויש להדגיש: המפלגה של טקס היא בניגוד לטענות המלעיזים אינה מפלגה של אדם אחד. טקס אינו מביא רק את עצמו למועמדות לראשות הממשלה אלא מביא עימו צוות שלם יעיל מעין כמוהו.

אלו הם: ידידו הטוב של טקס והמועמד המוביל לתפקיד המשנה לראש הממשלה קיט קרסון, אדם בעל ניסיון עצום (וידידו של טקס מזה קרוב ל-50 שנה) שבשנים קודמות תרם רבות לגילוי ופיתוח המערב וזוקף לעצמו חלק רב בהתעצמות המדינה ( כפי שתועד בסדרה ההיסטורית הנלמדת בכל בית ספר "תולדות המערב הפרוע " ששם מתוארות עלילותיו של קיט קרסון הצעיר). אמנם קרסון המבוגר והמתון ידוע בניגוד לטקס כמי שמעדיף לדבר קודם ולירות רק אחר כך מה שמביא את טקס לשקול למנות אותו לתפקיד שר החוץ דווקא כדי להראות לעולם שאצלו לא רק האקדחים מדברים וייתכן שבעתיד אף ייתן לו את תפקיד הנשיאות.

מועמד נוסף לממשל העתידי של טקס הוא ג'ק "הנמר" נציג אותנטי של זרם מקופח לשעבר באוכלוסייה האינדיאנים משבט הנבאחו. ג'ק ידוע כ"בולדוזר" המבצע דברים וגם באמרות השפר העממיות המרובות שלו כאשר אינו שותק כיאות ללוחם אינדיאני בכיר.

בנו של טקס, קיט (טקס אגב הוא אלמן, אשתו האינדיאנית נרצחה לפני שנים רבות בידי זדים שבאו על עונשם) נציג אותנטי של הדור הצעיר שיש המלחשים שיש לו השפעה גדולה על אביו והוא יוצא ונכנס אצלו בכל שעות היום גם כשהם אינם עסוקים בלחימה בכנופיות פושעים וטרוריסטים למיניהם. אמנם יש גם לחישות שקיט שולח את ידו בכל מיני עסקים שאינם בדיוק כשרים בשמו של אביו אולם איש לא יעיז להגיד זאת בנוכחות טקס עצמו מחשש (מוצדק) שיבולע לו.

קיט הוא גם עדות לסובלנותו ולרוחב אופקיו של טקס שמואשם תמיד שהוא אויב מושבע ורצחני של האינדיאנים. כידוע יש מדינות שטקס כבר אינו יכול להיכנס אליהן מאחר שלבתי המשפט שם הוגשו תביעות שקריות על מעורבותו כביכול במעשי טבח בשבטי ילידים.

ואיך טקס יכול להיות כזה אם נשא לאישה אינדיאנית והוליד ממנה ילד? קיט וילר הוא ההוכחה למחויבותו של טקס לרעיון כור ההיתוך בחברה. חבר נוסף בצוות מפלגת טקס הוא פאט מק דונלד מסדרת "תולדות המערב הפרוע" שאותו שוקל טקס למנות לתפקיד שר החינוך, תפקיד שזמן רב מידי היה בידי נשים חלשות וצרחניות שאינן מבינות כלום וניסו להביא לרפורמות שונות שרק הביאו להרס מערכת החינוך המפוארת בעבר... מי כמו מק דונלד ידע "להרביץ" קצת ידע בתלמידים המפגרים של היום שאינם יודעים דבר על העבר המפואר.

טקס כבר הודיע שלתפקיד שר ביטחון הפנים הוא מתכוון למנות את זאגור "יד הברזל" המסתובב בכל מקום עם מקל גדול בידו. לתפקיד שר האוצר ימונה המקסיקני צ'יקו שאין כמוהו מי שמסוגל לשמור על הכסף מידי חמדנים (אחרים).

רק מי שיודע לעשות מלחמה כמו טקס יוכל להביא גם שלום. אתם רוצים ביטחון ? אתם רוצים שלום? אתם רוצים שסוף סוף יעשה כאן צדק? אז שימו בקלפי את טקס!!!

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אלי אשד

.