אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השבוע באוסטרליה - שני צעירים אוסטרלים נידונו למוות בבאלי


גזר דין מוות על ידי כיתת יורים נגזר על שני אוסטרלים צעירים שנתפסו במהלך ניסיונם להעביר מעל לתשעה קילוגרמים של הירואין מבאלי, אינדונזיה, לאוסטרליה. השניים, אנדרו צ'אן (andrew chan), 22, ומיורן סוקומארן (myuran sukumaran), 24, שלטענת התביעה היו מנהיגי הכנופיה, שכונתה בתקשורת "התשעה מבאלי" (the bali nine), נשפטו במקביל לשבעת חברי הכנופיה הנוספים, שעליהם נגזר מאסר עולם. בערעור שהגישו חמישה מן האחרונים זה עתה הומר מאסר העולם לעשרים שנות מאסר עבור ארבעה מתוכם.

במקביל, הגישו משפחות האסורים תביעה כנגד המשטרה הפדרלית האוסטרלית, ששיתפה פעולה עם משטרת אינדונזיה ומסרה לידיהם את פרטי החשודים טרם ביצוע העבירה ואפשרה את לכידתם, זאת למרות בקשות נואשות מבני המשפחה לעצור את הצעירים מבעוד מועד ולמרות שהמידע שנמסר מפי המשפחות לכוחות המשטרה הותיר בידם די זמן למנוע את ביצוע העבירה ואת המאסרים שבעקבותיה. לפיכך, לטענת המשפחות, עברה המשטרה הפדרלית על החוק, בהשימה את הצעירים האוסטרלים בסכנת מוות ישירה באם ייתפסו באינדונזיה, כפי שאכן היה. המשטרה הפדרלית טוענת, להגנתה, כי המידע שנמסר לידיה לא היה מספיק לצורך ביצוע מעצרים מקדימים, וכי האפשרות היחידה לעצור את חברי הכנופיה באופן חוקי הייתה בנמל התעופה, במהלך ניסיון ההברחה עצמו. תקוותם של בני המשפחות היא כי זכייה בתביעה תאפשר עריכת משפטים חוזרים לחברי הכנופייה באוסטרליה.

הפרשה העגומה היא הרביעית בשרשרת מעצרים," title="בלדר">הוצאות להורגומאסרים ממושכיםשנגזרו על אוסטרלים צעירים רבים והוצאו אל הפועל במהלך שלוש השנים האחרונות, באינדונזיה ובסינגפור, עקב האשמות בניסיונות הברחת סמים קלים וקשים אל ומתוך שטחיהן.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת זיו מגן

.