אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אילנה גרף: לא בובות


לקראת אירועי יום האישה הבינלאומי מתקיימת בגלרייה של הוצאת הספרים "פרדס" תערוכת יחיד של ציוריה של האמנית אילנה גרף.במבט ראשון הציורים של אילנה נראים "עדינים" , שקופים, אך מבט מעמיק ומחפש של המתבונן יאפשר לראות טקסטורות פנימיות שהיא יוצרת תוך עירוב חומרי ציור שונים וטכניקות שלעיתים היא "ממציאה" לבד תוך כדי עבודה, ולגלות את העוצמה המסתתרת בהם.

אילנה משתמשת בציוריה בטכניקה מעורבת: רישום בעיפרון, משולב עם צבעי מים, לפעמים צבעי גואש בסקאלת צבעים לא רחבה – די מונוכרומית: הרבה אדום, וגם אפור-שחור וסגול. לעיתים גם בעיבוד ממוחשב בתוכנות גרפיות בדרך כלל כדי ליצור אלמנטים לקולאז'. אילנה מציירת רק על נייר. היא אומרת שהנייר הוא חלק בלתי נפרד ממהות הציורים, כיון שהוא משמש כאחד מהחומרים ומאוד חשוב לה המגע איתו. סוג הנייר, הטקסטורה, הגוון שלו, עוביו. היא יוצרת עבודות בסדרות. לרוב על נייר בגודל 30x40 ס"מ ולמעשה רצוי לראות כל ציור בהקשר של הסדרה שלו- ואולי בעצם נכון לומר שהציור הוא הסדרה כולה.

בשנים האחרונות אילנה עוסקת גם באיור אמנותי בצורה מסחרית. ליווי אמנותי של ספרי שירה, וכריכות לספרים בהוצאות ספרים שונות."הציורים מדברים בשבילי ואומרים דברים שלא תמיד אני יכולה לבטא במילים. לפעמים הם מסבירים לי את עצמי וכשאני מנסה לפענח אותם אחרי שציירתי אותם ומנסה להבין מדוע זה נעשה כך או אחרת - הציורים הם אלה שעוזרים לי להבין". אומרת אילנה, ומוסיפה:"בעבודות רבות שלי , ובמיוחד אלו המרוכזות בתערוכה, מופיעים מוטיבים נשיים שעוסקים בדימוי גוף ובמהות נשית פנימית אישית, וגם אוניברסאלית. בציורי מופיעות נשים כדמויות, בובות חלון ראווה או דמויות פלקטיות מפרסומות, המדגישות איזו אידיאה על דמות האישה, בקריצה אירונית, ויחד עם זאת, בלא מעט כאב המתבטא בצבע האדום".

אילנה בוגרת "המדרשה לאמנות" ברמת-השרון, נשואה ואם ל-2 בנות. תושבת רחובות. חברה באגודת המאיירים הישראלית. השתתפה עד כה במספר תערוכות קבוצתיות.‏מרץ 2007תערוכות:"סינמה" בבית יד לבנים ברעננה 2004. - (אגודת המאיירים).* "ליצנים, שוטים ובדחנים" בבית אריאלה בתל-אביב ובמוזיאון חיפה המרכז לאמנויות. 2005-6 (אגודת המאיירים)* "קצב אירוני" ynet בבית יד לבנים ברמת-גן. אוקטובר 2005* תערוכת הדפסים מיניאטוריים בספרד (קדקס) - יולי 2006.* "מתמטיקה" - מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד - ירושלים (סוכות) 2006 , מט"ח תל-אביב.* "משחקים" , בית יד לבנים ברעננה - נובמבר 2006. (אגודת המאיירים)* פרוייקט "מוזיאון חוצות" - יפו העתיקה (החל מינואר 2007)* "קמשונים" - תערוכה קבוצתית מוזיאון חניתה לאמנות עכשווית - פברואר 2007.התערוכה נפתחה ב-2.3.07 ותימשך עד ל-24.3.07.פרדס הוצאה לאור: רח' מסדה 30 (מול הכרמלית), חיפה.טל. 04-8641939 אילנה גרף עורכת וכותבת באתר אמנות "טקסטורה".אתר אישי : expoze.co.il/go/ilanagrafאי מייל: [email protected]

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תערוכות

.