אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דמוקרטיה - הכרזה שנבחרה על ידי מרכז רבין ושנקר לייצג את מרכז רבין


"דמוקרטיה" - הכרזה שנבחרה על ידי מרכז רבין ושנקר לייצג את מרכז רבין ביום השנה ה-11 להירצחו של שר הביטחון ורה"מ יצחק רבין.דליה רבין: "שילוב ערכים של אמנות ועיצוב יחד עם ערכים חברתיים אשר בשמם פועל מרכז רבין הוא נדבך נוסף בהעמקת השלכות הרצח הנורא על החברה הישראלית". הכרזה "דמוקרטיה", שעוצבה על ידי ענת שטיינר,סטודנטית שנה ג' ממהחלקה לעיצוב גרפי בשנקר בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב, נבחרה על ידי מרכז רבין ושנקר לייצג את מרכז רבין. הכרזה תופץ על ידי מרכז יצחק רבין לבתי הספר, מתנ"סים ומרכזי תרבות, ותשמש ככרזה המייצגת של אירועי יום השנה ה-11 לרצח יצחק רבין ז"ל. gb, שטיינר אמרה כי תוצר הדמוקרטיה היה רצח בדם קר, והוא זה שגרם גם לפגיעה בדמוקרטיה. צירוף המילים "דם קר" מופיע בתוך המילה "דמוקרטיה".

ענת שטיינר – "דמוקרטיה"

הכרזה שהגיעה למקום השני היא "געגוע". איתי בלפר, סטודנט שנה ג', מעצב הכרזה אמר כי הוא לא מנסה לחנך או לזעזע את הציבור באמצעות הכרזה. "יום בשנה אפשר להיזכר ונשאר רק להתגעגע". הכרזה שהגיעה למקום השלישי היא של נועה ברקוביץ,סטודנטית שנה ג' ומתייחסת לחווית הדימום כתוצאה מהייריות שנורו בגבו של רבין, בדמות הספרה 11, מתוך רצון להעביר את המסר שעברו 11 שנים ועדיין הפצע לא הגליד.

איתי בלפר – געגוע

נועה ברקוביץ – שלוש יריות

שיתוף הפעולה בין שנקר בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב לבין מרכז רבין נמשך זו השנה השלישית בפרויקט עיצוב כרזות, בהנחייתו של להב הלוי, אשר במסגרתו עיצבו סטודנטים מהמחלקה לעיצוב גרפי כרזת זיכרון לציון יום השנה לרצח רה"מ ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. הכרזה הנבחרת הודפסה באלפי עותקים והופצה ברחבי הארץ. כמו כן התערוכה תוצב במרכז רבין ותנדוד בין מוסדות שונים. דיוויד גרוסמן, ראש המחלקה לעיצוב גרפי בשנקר אמר כי "הפרוייקט מעניין וחשוב כיוון שהוא נוגע בצלקות הילדות שהרצח הותיר בסטודנטים ומעניק להם הזדמנות להתמודד עם רגשותיהם כמבוגרים ולבטא אותם באמצעות מסר חד וחזק, במסגרת המקצוע שהם לומדים. השימוש שמרכז רבין עושה עם הכרזות הוא מבורך, הכרזה מהווה מוקד לדיון בסדנאות של המרכז בבתי הספר ובקרב חיילים. הסטודנטים מקבלים פידבק לכרזות שעיצבו באמצעות סדנאות הפעילות הללו". דליה רבין, יו"ר מרכז רבין: "שיתוף הפעולה עם שנקר הוא מבורך בעיקר בשל העובדה שכל שנה סטודנטים מרעננים ומתמודדים מחדש עם הרצח והשלכותיו בפרספרקטיבה עדכנית. המעורבות של הסטודנטים והיצירתיות יוצרים כל שנה כרזה שנבחרת במשותף, ומלווה אותנו במרכז לאורך כל השנה. השילוב של ערכים של אמנות ועיצוב יחד עם הערכים החברתיים אשר בשמם פועל המרכז הוא נדבך נוסף בהעמקת השלכות הרצח הנורא על החברה הישראלית". התערוכה תתקיים במרכז רבין במהלך חודש נובמבר, לתיאום מראש 03-7453333.מרכז יצחק רבין, שד' רוקח 77, ת.ד. 17538 רמת אביב - תל אביב.אתר מרכז רביןאמנות טקסטורה

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תערוכות

.