אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מאי נפקא מינה - כששלמי הסנדלר סימס לרינה


תאריך פרסום קודם: 
31/07/2008
מחבר: 
הילה קומם

כששלמי הסנדלר סימס לרינה
"מאי נפקא מינה"  בצוותא 13/8

ריוויו תיאטרלי חדש מחזיר לבמה את דינמיקת הצמד בשורה של דואטים מתוקים מרירים – קלאסיקה משנות החמישים והששים.
אלו מוגשים על ידי השחקן-סטיריקן נדב בושם והזמרת-שחקנית רילי (ירושלמים בת"א) בקריצה לדור הsms והרינגטון הציני של היום

על הפסנתר: נדב ויקינסקי / אייל הלר

הקומיקאי נדב בושם ("ישבנים קוראים שירה", פינה בתוכנית "הלילה עם ליאור שליין") והזמרת-שחקנית רילי (זוכת פרס היצירה ע"ש אהוד מנור), מגדירים עצמם כאחרוני המוהיקנים שגדלו על הערוץ הראשון, בטרם הכבלים והערוץ השני. שניהם התחנכו בבתים בהם שרו יחד האהבה למוסיקה העברית בצד מעורבות פוליטית, התכנית "ניקוי ראש" בצד תקליטי ויניל משנות החמישים השישים והשבעים.

מאי נפקא מינה
- צלם אמי קיסר

רילי ונדב משתפים פעולה מהרגע בו נפגשו בבחינות לסטודיו למשחק ניסן נתיב הירושלמי. הוא הביט בה מלמטה (טוב היא נעלה פלטפורמות), היא הסכימה לשחק מולו את מיקה מ"הוא הלך בשדות". שניהם התקבלו לסדנת ההמשך למחרת ובילו יחד יום מורט עצבים, תחילתה של ידידות מופלאה. בזמנו, הם מספרים לא היה מה לעשות בירושלים ואחרי הלימודים הם היו שורצים זה בדירת הסטודנטים של זו. וגם כשעברו לת"א והתמודדו כל אחד בדרכו עם הארנונה והחנייה, זכרו להזמין זה את זו כאמנים אורחים להופעות שלהם. רילי – ששרה מאז ימיה כנערה במקהלת אנקור ועובדת בימים אלו על דיסק עם חומרים מקוריים – התארחה במופע הפרינג' "ישבנים קוראים שירה" ונדב הצטרף אליה לדואטים במופע שלה. הדינמיקה ביניהם והאהבה לחומר הולידה את המופע "מאי נפקא מינה" על שם שורה מהשיר "קונצרטינה וגיטרה."

למופע הם בחרו דואטים ספק נאיביים ספק סאטיריים שכתבו סשה ארגוב, נתן אלתרמן, ניסים אלוני, חיים חפר, משה וילנסקי ואחרים ובצעו צמדים כמו אילי גורליצקי ויונה עטרי, טוביה צפיר ושולה חן, יוסי בנאי ורבקה מיכאלי ועוד (ניתן לקבל רשימת שירים).

בתוכם וביניהם שילבו קטעי קישור עכשוויים. קריצה מימינו אנו הציניים והמפוכחים אל העבר התמים ומלא הפאתוס שקיים בשירים.
על הניהול המוזיקאלי מופקד נדב ויקינסקי שניהל מוסיקאלית בין השאר גם את מופע "האינקובטור" של בוגרי הסטודיו למשחק ניסן נתיב.

יום ד' 13/08  2008 20:30 צוותא ת"א
כרטיסים ב 50 ₪. טל. 03-6950156/7.

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם