אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לחשוף את המסיתים


תאריך פרסום קודם: 
17/06/2010
מחבר: 
צלילה אבנר הלמן

טרור מבפנים ומבחוץ בא עלינו לכלותנו. זה נראה כמו ניצני קריסת מערכות כללית של המערכת הדמוקרטית בארצנו, ורק התקווה שמעז יצא מתוק, יש בה כדי לנסות ולראות את האור בקצה המבוך.

חרדים, גויים מבית ומחוץ, ארגוני טרור, סוכנים שתולים ועוכרי ישראל באשר הם, כולם ביחד מהווים שילוב קטלני ומנצח לחיסולה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית.

צבר הארועים וסמיכות הזמנים מעוררים תהייה לגבי המקריות של התזמון.

עושה רושם שהמפולת מכוונת, ממומנת, מתוזמנת ומוזמנת בכל הזירות.

מעין יד נעלמה שמנווטת ומושכת בחוטים ליצירת תסיסה בקרב קהלים שונים המרכיבים את החברה הישראלית.

כל יום נוסף נדבך על נדבך- דו"ח גולדסטון, פרובוקציות מול ידידנו האמריקאים, "פרשת הכסא הנמוך" כחלק מהסאגה העגומה ביחסינו עם תורכיה, "השואה הארמנית" שצצה שוב כדי לתחזק את התבערה, הסגר על עזה, פרשת המשט לעזה וספיחיו, שחרור מחבלים שהיו על הספינה מרמרה והיו יכולים לשמש קלף מיקוח לשיחרור של גלעד שליט, נושא הגרעין האיראני שהסתיים בשלב זה בערעור זכותנו ל'עמימות', פרשת חיסול מבחוח שמסרבת לגווע בגלל התנהלות שנראית על פניו כחסרת אחריות, גרוש דיפלומטים ישראלים, סנקציות ממרוככות על איראן מחשש לווטו רוסי סיני, הצעת חוק למנוע לבישת הבורקה (מי אנחנו שנגיד להם מה ללבוש??? רק זה חסר לנו- שיגידו לנו להסיר את הכיפה- בינתיים ההצעה נדחתה למועד אחר), קידוש העצמות על חשבון החיים, התנהגות אלימה בכנסת (הפעם גם הכח הנשי בלט ולא לטובה) מלחמת תרבות בין חרדים ובינם לבין החילוניים ועוד ועוד....

הולך ופוחת מספר החברים שלנו בעולם. "העדר " אוהב לשנוא את ישראל. זה החל לפני כשנה ומאז זה תופס תאוצה.

האסלאם שכבש את אירופה והרים ראש באוניברסיטאות , יחד עם ישראלים יפי נפש ושונאי ישראל מרימים את נס הדגל נגד מדינת ישראל. עידן חדש החל, ויש להתמודד עם מצב שנוצר, שבו אמריקה לא חזקה כפי שהיתה, ישראל נראית לעתים יותר כנטל על ידידיה, ומאזן הכוחות העולמי הופר לרעתנו.

ולכך אפשר להוסיף את הראש היהודי שממציא לנו פטנטים:

אפשר לכנות זאת מיזם(סטארטאפ) לפיו ( במלים שלי) "בוא נפגע בבטן הרכה של חברינו באירופה (צרפת גרמניה) .....נגרום להם נזק כלכלי במטרה מוצהרת כלפי חוץ -לפיה, הדבר נועד לפגוע באויבנו.... וכך נשלים את מבצע "עם לבדד ישכון". וכל זאת במטרה הקדושה להזרים כספים לכיס הפרטי. ובמה דברים אמורים:

בן כספית הביא את סיפורו של רו"ח ויו"ר רשת מכללות להשכלה פיננסית שהגה רעיון שקרם עור וגידים ועבר כבר לשלב פעולה-.להטיל "חרם יהודי" על חברות הסוחרות עם איראן. וזה שמדינת ישראל עלולה להפגע, כנראה לא נלקח בחשבון.

עד כאן רעיון לגיטימי.

מתוך אלפי החברות, סומנו 120 חברות וככל הנראה -כפיילוט ,נבחרו בתור התחלה 3 חברות,.מי אם לא- חברות צרפתיות וגרמניות – מהמעטות שעוד אכפת להם ממדינת ישראל .

המטרה של ההוגה , שי באטון, כפי שמובא אצל כספית, להחרים את איירפרנס ,בוש הגרמנית וב-מ-וו הגרמנית. והשלב הבא להגיע לשוק האמריקאי.....לנצל את הכח והכסף היהודי, ליצור התקפה על המניות שלהן, להביא לקריסתן , לסחור באופציות שמהמרות על התרסקותן להתחיל לגייס רבנים שיפרסמו פסקי הלכה,....וכבר עכשיו פנה אותו בעל העזה ל52 אלף חברות ישראליות ופעילים בשוק ההון, והצליח כבר לגייס לטובת הרעיון כמה חברות. הוא אף הגדיל לעשות ועניין בנושא את הנשיא פרס.

פשוט לא יאומן איך נושא הגרעין האיראני הפך לסיסמא שחוקה , לעתים פיקטיבית, המשמשת לעשיית עושר.

כאשר איש עסקים הוגה רעיון שיש לו השלכות מדיניות ברור ש'איש- העסקים' שבו פעל, ולא המדינאי שבדרך.

הדרך בה בחר מסוכנת; לנצל את המצב העגום בו שרויה המדינה, לעשיית רווחים, מובילה אותו יותר לבדיקה ברשות לניירות ערך, ולא להצלת מדינת ישראל.

פרופ' סמואל טוען בספרו "פתולוגיה ארגונית" שארגונים כמו גם בני אדם דינם למות, מסיבות שונות. על דרך ההשאלה אפשר כמובן, להוסיף גם את המדינות שעוברות תהליך שקיעה, ומסיבות שונות עלולות לקרוס עקב התנהלות לא נכונה וסטגנציה .

הבשורה הטובה של סמואל לגבי ארגונים ,תקפה יותר מתמיד גם למדינות, והיא, שיש לייצר מנגנוני התחדשות, לצאת מהסטגנציה ולשנות את ההנהלה והמנכ"ל . זה נשמע פשוט בחברה כלכלית זה כנראה מסובך בהתנהלות מדינתית. אבל במלחמה כמו במלחמה והפעם דרוש לחשוב מספר צעדים קדימה כמו בשחמט לפני שנקבל מט סופי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת צלילה אבנר הלמן

.