אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פון דוהנני בפילהרמונית


תאריך פרסום קודם: 
23/02/2010
מחבר: 
מופעי תרבות

המנצח כריסטוף פון דוהנני ינצח על

הפילהרמונית בתכנית תזמורתית מרתקת

סופרן : כריסטיאנה אלצה

בתכנית

בטהובן הפתיחה "פרומתאום"

ר' שטראוס ארבעה שירים אחרונים

ברהמס סימפוניה מס' 2

יום ה' 25.2.10 שעה 19.00 היכל התרבות ת"א

יום ו' 26.2.10 שעה 14.00 היכל התרבות ת"א

יום א' 28.2.10 שעה 20.30 היכל התרבות ת"א

המנצח כריסטוף פון דוהנני ידוע בעשייתו המוסיקלית המשובחת שהלכה לפניו כאשר ניהל את האופרה של המבורג ולאחר מכן את תזמורת קליבלנד, 15 שנות ניהול. לצד הישגיו המוסיקליים שזיכו אותו בפרסים רבים זכה פון דוהנני באותות הצטיינות על פעילותו למען זכרם של מנהיגי מחתרת במלחמת העולם השניה. תכניתו חושפת פנים שונות של הצליל התזמורתי. הוא מאיר מחדש את יצירתו המרתקת של ריכרד שטראוס וחותם בביטוי העשיר של הסימפוניה מס'2 מאת ברהמס.

כריסטוף פון דוחנני הינו בנו של אחד מקציניו של היטלר שהרימו את נס המרד וניסו להתנקש בחייו של הצורר. אביו הועמד למשפט והומת לאחר שהתגלה הקשר נגד היטלר. עד היום נושא המנצח את מורשתו של אביו ומחובר לעם היהודי וכמובן לתזמורת הפילהרמונית הישראלית.

זמרת הסופרן כריסטיאנה אלצה תופיע עם הפילהרמונית בקונצרט בכורה בביצוע ארבעה שירים אחרונים מאת ריכרד שטראוס. כריסטיאנה אלצה, ילידת קלן למדה אצל קלזי קלי-מוג בקלן וארנה וסטנברגר בפרנקפורט וכמו כן השתתפה בכיתות אמן בהדרכתה של אליזבת שוורצקופף. הופיעה ברחבי אירופה, ארה"ב, דרום אמריקה ויפן ברפרטואר המשתרע מתקופת הברוק ועד יצירות בנות זמננו. הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, ברלין, מינכן, אוסלו הסימפונית של וינה, והתזמורת הסימפונית של רשות השידור הבוורי, תחת שרביטם של קלאודיו אבדו, פייר בולז, הרברט בלומשטדט, ריקרדו שאיי, כריסטוף פון דוהנני, סר ג'ון אליוט גרדינר, קרלו מריה ג'וליני, קורט מזור, קנט נגנו, סר סיימון ראטל ואחרים. הופעותיה בפסטיבלים כוללות את זלצבורג, לוצרן, גליינבורן, בעיקר מוצרט, אדינבורו וטנגלווד. כריסטיאנה אלצה הופיעה במיגוון רחב של תפקידים בבתי אופרה, ביניהם האופרה הממלכתית של בווריה במינכן, המבורג, בית האופרה המלכותי קובנט גרדן בלונדון והאופרה של פריס. הקליטה רפרטואר אופראי. מ-2003 עד 2008 כיהנה כריסטיאנה אלצה כפרופסור לזימרה בבית הספר ע"ש רוברט שומאן בדיסלדורף. זו הופעתה הראשונה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית .

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.