אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אנגלית עסקית – כרטיס כניסה שלך לשוק העבודה הבינלאומי


תאריך פרסום קודם: 
28/12/2009
מחבר: 
עדי טופזי

שליטה בשפה האנגלית היא כלי שימושי בעולמנו -שמתנהל בחלקו הגדול בשפה האנגלית, בייחוד בזירת העסקים הבינלאומית. הצורך בקורסי אנגלית עסקית נולד בשנים האחרונות, עקב שאיפה של עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם להשתלב בשוק הגלובלי. חוסר שליטה בשפה האנגלית בשוק הבינלאומי יכול להוות אבן מכשול רצינית בסיכויי קבלת משרה או בקידום.

כמו בכל תחום בחיים, כאשר יש ביקוש – מהר מאוד נוצר היצע. אם אתה מתכנן להתחיל קריירה בחו"ל או לעבוד עם חברות מחו"ל עליך לפתח כישורים בסיסיים בשפה האנגלית המתאימים לעולם העסקי. קורסים ללימוד אנגלית עסקית מיועדים למועמדים מכל העולם שאינם דוברים אנגלית שפת אם, ומטרתם לפתח מיומנות תקשורת בעולם העסקי וכלים העוזרים להשתלב בצורה חלקה יותר בשוק העבודה העולמי. לעולם העסקים שפה משלו והיא האנגלית העסקית. בדיוק כפי שקיימת שפה מדעית, שפה אקדמית או ספרותית, כך קיימת שפה המקובלת בעולם המסחר והעסקים הבינלאומיים, שאת חוקיו כדאי ורצוי להכיר לעומק. שאלו את עצמכם לרגע, באיזו מידה זקוק אדם לשפה האנגלית בעבודה בינלאומית? כמעט כל פעולה בדיבור או בכתב דורשת שימוש באנגלית: באם ניהול תכתובת, שיחות טלפונים עם ספקים, לקוחות או שותפים עסקיים, פגישות ועוד. כמו כן, במהלך כל שלבי העבודה שלך, עליך להית מעודכן לגבי הנעשה בעולם העסקי. קבלת מידע ודרכים לבדיקת מצב השוק מתבצעים דרך האינטרנט והאינטרנט כפי שאתה בוודאי יודע מתנהל בעיקר באנגלית. אם תיקלע לתוך סיטואציה בה אינך יודע לנסח מכתב עסקי עם הצעת מחיר או בקשה כלשהי, או תתקשה בניהול משא ומתן באנגלית, תמצא את עצמו מהר מאד נאבק על מקומך. רמת האנגלית שלך נבחנת על ידי הגורמים שיבחרו בך למשרה החל משלב המועמדות למשרה – בקורות החיים וראיון העבודה.

בשוק התחרותי של ימינו מדובר במספר עצום של מתמודדים על כל משרה. בשלב הראיון ואחריו, עליך להוכיח לממונים עליך לא רק הבנה של מה שנאמר לך אלא גם ניהול שיחה המאפשרת לך לבטא את היכולות המקצועיות שלך ולא פחות חשוב מכך, את האופי הייחודי שלך. יכולת ניהול שיחה שוטפת היא קריטית לניהול משא ומתן ותהליכי מכירה. כיצד תוכל למכור מוצר או שירות מבלי לדעת להסביר את היתרונות שלו ולדבר אל בן שיחך בשפתו? מדובר כאן לא רק בטרמינולוגיה השאובה מן העולם העסקי אלא גם בקונטקסט תרבותי וקודי התנהגות עסקיים. לדוגמא, חשוב לדעת שתהליכי משא ומתן ומכירה בדרך כלל מתחילים בשיחת חולין. גם אם יהיה לך את המוצר הטוב בעולם לא תוכל למכור אותו מבלי להפגין קסם אישי ויכולת שכנוע. קורס אנגלית עסקית נועד לפתח את המיומנויות הדרושות להתנהלות נכונה בשוק העבודה העולמי. התרגול שנעשה בקורסים מעלה את רמת הדיבור לשוטפת , ועובד על היכולת לפתח שיחה והכרת כללי הדיבור המקובלים בעולם העסקים. בנוסף לכך, קורסים ללימוד אנגלית עסקית יכינו אותך לניהול תכתובת עסקית וחומר מקצועי, כמו הסכמים והצעות מחיר. שליטה טובה באנגלית עסקית בדיבור ובכתב תאפשר לך להציג את עצמך בביטחון וללא חששות. לימוד אנגלית עסקית הוא המקפצה לה אתה זקוק לפיתוח קריירה בינלאומית.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עדי טופזי

.