אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שיקוי האהבה בעכו


תאריך פרסום קודם: 
20/10/2009
מחבר: 
מופעי תרבות

למעלה מ- 100 תושבי העיר עכו יעלו ביחד עם האופרה הישראלית את האופרה:

"שיקוי האהבה"

ההפקה עולה במסגרת ההפקות הקהילתיות שמקיימת האופרה מדי שנה ביישובים שונים ברחבי הארץ

בכורה חגיגית ב-10 בנובמבר בהיכל התרבות בעכו

האופרה הישראלית ממשיכה לקיים את ההפקות הקהילתיות שלה ברחבי הארץ שבהן חברי הקהילה לוקחים ביחד עם כוחות מקצועיים של האופרה הישראלית, חלק פעיל בעשייה בימתית שבסופה מועלית הפקה של אופרה. יוזמה זו של האופרה הישראלית והמועצה לתרבות ואמנות בקהילה במשרד התרבות מביאה את קסם האופרה ליישובים ותושבים רבים ברחבי הארץ מזה עשור ומתקיימת השנה בשיתוף המחלקה לתרבות ואמנות בעיריית עכו .

השנה תתקיים ההפקה הקהילתית של האופרה " שיקוי האהבה" בעכו לאחר פעילות נרחבת שבמהלכה ביקרו תלמידי בית הספר התיכוניים מעכו בהפקות האופרה הישראלית והתקיים קונצרט של סולני האופרה בעכו.

הפקת האופרה הקהילתית "שיקוי האהבה" מתקיימת בהשתתפות תושבים רבים מכל הגילאים מבני העיר: חברי קבוצות זמר, להקות מחול, מוסיקאים, שחקנים וזמרים מקומיים יהפכו לכוכבי אופרה בהפקה שמטרתה לקרב את ז'אנר האופרה לקהלים רבים ברחבי הארץ. תושבי העיר המשתתפים בהפקה כבר עסוקים בחזרות אינטנסיביות לקראת ההופעה.

האופרה "שיקוי האהבה" מספרת את סיפורו של נמורינו, האיכר התמים, השואף לזכות באהבתה של בת כפרו אדינה. למרות שהסמל הרברבן בלקורה עושה כל שביכולתו לכבוש את ליבה של אדינה ולהינשא לה, נמורינו הוא זה שהצליח בסופו של דבר בזכות שיקוי האהבה, או למען האמת בזכות אהבת האמת שלו, לכבוש את ליבה של אדינה. סוף טוב הכל טוב – באופרה!

את האופרה "שיקוי האהבה" עיבד ותרגם לעברית דוד זבה שגם מנצח על ההפקה. הסולנים המשתתפים הם מימה מילוא (אדינה), נמרוד גרינבוים (נמורינו), יאיר גורן (בלקורה), ולדימיר בראון (דולקמרה) וקרין הוכמן (ג'אנטה).ותזמורת "סימפונט רעננה". את ההפקה מביים הבמאי דני ארליך.

שיקוי האהבה יועלה פעמיים בהיכל התרבות בעכו ב-9,10,11 בנובמבר.

חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית אומרת: "אין דבר מרגש יותר מאשר לראות למעלה ממאה אמנים מהישוב עצמו עולים על הבמה כשהם הכוכבים האמיתיים של הפקת האופרה. ההפקות הקהילתיות שלנו מרגשות אותי כל פעם מחדש ואני יודעת כי גם כל הצוותים שלנו מרגשים כך. זו חוויה נפלאה לעשות אופרה בקהילה ועם הקהילה ואני מתרגשת מהתהליך ומהתוצאה הנפלאה."

ההפקה הקהילתית של "שיקוי האהבה" של האופרה הישראלית כבר הועלתה בעבר באשקלון, רמלה, שכונת גילה בירושלים, נתניה, טבריה ועפולה.

"שיקוי אהבה" בעכו 9-11 בנובמבר בהיכל התרבות בעכו

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.