אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בישראל בחודשי הקיץ יולי אוגוסט 09


תאריך פרסום קודם: 
13/09/2009
מחבר: 
לי טורסטון עדני

עבודה ישראלית:

מי היו בעלי המקצוע המבוקשים ביותר  בחודשי הקיץ יולי אוגוסט 2009?

בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בישראל בחודשי הקיץ יולי אוגוסט 09

הם: טכנאי ומתקני מזגני אוויר 21.7%, שיפוצניקים 20.8%, חשמלאים לסוגיהם 20%, מובילים ,16% ,אינסטלאטורים 13.5% מדבירים 8%.

על פי נתוני חברת "דף הזהב" ואתר 2144, המספקים שירותי איתור של בעלי מקצוע ונותני שירותיים, תושבי ישראל המתגוררים בדרום הארץ ובצפונה התענינו בחודשי יולי אוגוסט בעיקר באנשי מקצוע מתחום מיזוג האוויר. בגוש דן מובילים את הרשימה אינסטלאטורים, שיפוצניקים ואנשי חשמל.

הנתונים, מבוססים על כ-5000 פניות לחיפוש בעלי מקצוע שנעשו בחודשים אלו מהנתונים עולה, כי ארבעת בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בישראל בקיץ 2009 היו

טכנאי ומתקיני מיזוג אוויר, שיפוצניקים, חשמלאים לסוגיהם ומובילים

אחריהם מובילים אינסטלאטורים, מדברים, מתקני דלתות ומנעולים ומתקיני תריסים ואלומיניום.

פילוח הנתונים לפי אזורים בארץ מצביע כי טכנאי חשמל: תיקון מכונות כביסה, מייבשים, תנורים, מדיחים ועוד הם בעלי המקצוע המבוקשים ביותר באזור הצפון לעומת אזורים אחרים בארץ. בדרום, היה ביקוש ער לטכנאי ומתקיני מיזוג אוויר מספר הפניות הגבוה ביותר לטכנאי מיזוג אוויר היה בעיר

באר- שבע והסביבה. במרכז הארץ, בעלי המקצוע המבוקשים ביותר היו אינסטלאטורים ומתקני מקררים .

נתון מעניין נוסף המצביע על ההבדלים בין המרכז והפריפריה. במרכז ואזור השרון בפרט היה ביקוש ער לאנשי מקצוע בתחום: גננות, אחזקות גינה, צבע וסיוד. בצפון בלט חיפוש אחר בעלי מקצוע בתחום תיקוני חשמל. בדרום הארץ ביקוש ער לבעלי מקצוע מתחום הדברת מזיקים.

באופן כללי בכול חלקי הארץ, היה ביקוש ער לאנשי מקצוע מתחום התקנת דלתות או החלפת מנעולים ותריסים, הביקוש הרב ביותר לבעלי מקצוע אלו היה באזור מרכז תל אביב והסביבה.

יוסי נבו מנכ"ל "דף הזהב" ואתר 2144 מציין "בתחום חיפוש בעלי המקצוע קיימת עונתיות מובהקת. חודשי הקיץ מאופניים תמיד בחיפוש אחרי בעלי מקצוע מסוימים זו עונה בה הרבה אנשים עוברים דירות, עושים שיפוצים, מתקינים מזגנים, וזקוקים להדברה. נבו מוסיף , כי בחודש הקיץ היה ביקוש גבוהה בכ-35 אחוז לכל בעלי המקצוע בכל אזורי הארץ, וזה מראה עלשינוי מגמה במשק . נתונים אלה הינם סנוניות ראשונות המבטאות את היציאה מהמיתון ".

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת לי טורסטון עדני

.