אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חותם שלמה: מלחמת רהב באלוהים


אלי אשד's picture
תאריך פרסום קודם: 
13/09/2009
מחבר: 
אלי אשד

"חותם שלמה" הוא חוג מצומצם של מומחים,סופרים, חוקרים וסתם מתעניינים השואב את השראתו בין השאר מהאגדות השונות הסובבות את שלמה המלך,אשמדאי תולעת השמיר וכו'. החוג עוסק בהרצאות ודיונים על תנ"ך, היסטוריה קדומה ,פולקלור, אגדות, מיתוסים קדומים -  יהודיים ואחרים, קבלה, כשפים שחורים, כשפים לבנים וכאוטיים,אסכולות כישופיות, מיסטיות ואלכימיות ביהדות וגם בנצרות ובאיסלאם. העל טבעי, ארגוני סתר ועוד נושאי איזוטריקה ומסתורין. החוג מתכנס לדיוניו באופן קבוע במוזיאון התנ"ך. שנמצא בבית דיזינגוף בשדירות רוטשילד 16 בתל אביב .

ביום רביעי ה16 בספטמבר יתכנס החוג שוב ופעם לפאנל של דיונים ביני ובין העיתונאי וסופר הפנטזיה אלכס ריבלקה על המיתוסים העבריים הקדומים על הישות המפלצתית –אלוהית הקדומה "רהב" וחבר עוזריה ומלחמתה בבורא היקום שבעקבותיה נקברו חיים במקומות נידחים שונים כמו התהום שמתחת להר הבית בירושלים והם ישנים כשהם חולמים חלומות מזעזעים על יום הנקמה.  אך יום יבוא, מבטיחים מיתוסים קדומים, חבר הישויות המפלצתיות יתעוררו משנתם, יברחו מכלאם ויתקפו שוב את האל ואת ברואיו.

אלו הם סיפורים קדומים שצונזרו מהתנ"ך אך שאנו יודעים שהייתה להם השפעה עצומה על כותבי התנ"ך השונים. הפאנל ידון בהתפתחות הסיפורים האלו ובמשמעויות השונות שניתנו להם לאורך הדורות עד היום . המפגש יתקיים בשעה 5 אחרי הצהריים במוזיאון התנ"ך. חובבי המוזר, הכישופי והעל טבעי הקיצוני מוזמנים.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.