אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דניאל בלוך 1941-2009


תאריך פרסום קודם: 
05/09/2009
מחבר: 
צבי גיל

ידיד ורע, עמית לשידור ולכתיבה, בין היתר באתר זה כמו באתרים אחרים, עיתונאי משכמו ומעלה, שהיה עורך העיתון "דבר", בור סוד, מעיין של ידע, מוסיקולוג- הלך לעולמו בדיוק לפני השידור השבועי על מוסיקה ביום ו' בבוקר באולפני "קול ישראל" בקריה בתל אביב. שנינותו ומאגרי הידע והזיכרון שלו שימשו אותו לתגובות בזק בהבעת דעתו או  בהבאת מידע בעקבות אירועים פוליטיים חשובים, לאומיים ובינלאומיים.

לפני יומיים הזכרתי לו שעליו לנסח טיוטה למתן פרס לעיתונאות המקוונת שהיא תקשורת המונים במלוא מובן מונח זה. על כך החלטנו במפגש הבלוגרים של אתר "רשימות" שנערך בבית בתי בישוב קדימה. הוא הבטיח שיירתם למשימה.הוא היה עסוק בחיפוש אחר מקורות מימון לכתיבת ספר על משפחתו, אשר שורשיה בארץ הזאת בדור המייסדים, כמו אבשלום פיינברג. הפניתי אותו בין היתר לידיד משותף שלנו, יאיר אלוני, בעבר איש ראשון, ומי שהיה מנכ"ל רשות השידור.ודני כתב ליאיר בין היתר:

 

 
אני מחפש קרן או מקור אחר שיסייע לי במימון כתיבת ספר על חיי אמי ומשפחתה - משפחת יוסף פיינברג- מיסד ראשון לציון דרך דמויות כאבשלום פיינברג וכיו"ב. אני זקוק לסיוע במחקר בארכיונים בארץ ובחו"ל, במיוחד בקרים ובאודסה, מוצא המשפחה, וקצת בהתפנות שלי מכל עיסוק אחר לכתיבת הספר, כל עוד הזיכרון וכושר הכתיבה במיטבם. האם ידוע לך על מקור כזה? פניתי למוזיאון ראשון לציון והם מוכנים לדון בבקשתי לסיוע לא גדול ב- 2010. יש דברים נוספים הידועים לך?
 
תודה- דני
 
אימו של דני שעליה ועל משפחתה התכוון דני בלוך לכתוב ספר היסטורי ותיעודי הייתה דורה בלוך שנרצחה בידי חוטפי המטוס אייר פרנס ביוני 1976 שבעקבות החטיפה בוצע מבצע אנטבה.

דניאל בלוך- היה ואיננו עוד.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.