אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איתמר פוגש עכבר הפילהרמונית ויוני רכטר בירושלים


תאריך פרסום קודם: 
26/08/2009
מחבר: 
מופעי תרבות

בשורה לירושלמים קונצרט הפילהרמונית "איתמר פוגש ארנב" מגיע לבינייני האומה בירושלים

הקונצרט יתקיים ב-22 בנובמבר בשעה 17:30

לאור הביקוש הרב לכרטיסים החליטה הנהלת התזמורת לבצע קונצרט נוסף של " איתמר פוגש ארנ ב" בירושלים למען הירושלמים ותושבי האזור

לחץ הקהל והביקוש לקונצרטים נוספים עשה את שלו לאחר שהכרטיסים לקונצרטים בת"א נחטפים

מכירת הכרטיסים תחל בשבוע הבא בהיכל התרבות ובבימות ירושלים

"איתמר פוגש ארנב" יצירה מוסיקלית מקורית מאת דויד גרוסמן בהלחנתו של יוני רכטר בביצוע התזמורת הפילהרמונית הישראלית
במאי מיקי גורביץ', זמרים אלי גורנשטיין ועדי צ'זרה ייזום והפקה קרן הפילהרמונית

הקונצרט יתקיים כאמור ב-22 לנובמבר בשעה 17:30 בבינייני האומה בירושלים

דויד גרוסמן ויוני רכטר חוברים לשיתוף פעולה ואורגים יחדיו יצירה מוסיקלית, המשמיעה מסר של פתיחות, דיאלוג, ומצוינות.

קרן התזמורת יזמה מפעל חדש, שבמסגרתו יחברו מיטב הסופרים והמלחינים בישראל לכתיבת יצירות מוסיקליות מקוריות, שיתבססו על נכסי צאן הברזל של הקלאסיקה הספרותית לגיל הרך ויהוו חשיפה ראשונה עבור ילדים רבים לעולם המוסיקה הקלאסית ולנגינתה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

דויד גרוסמן , הראשון מבין הסופרים שאליו פנתה קרן הפילהרמונית, ניאות להתחבר לפרויקט ובחר לצורך זה בספרו "איתמר פוגש ארנב", העוסק בקירוב לבבות אל השונה. גרוסמן עיבד מחדש את ספרו להתאמתו לאירוע המוסיקלי.

לבחירת המלחין, קיימה הקרן תחרות בין מספר מלחינים ישראלים מובילים. יוני רכטר הוא אשר נבחר להלחין את היצירה, אשר תבוצע על-ידי התזמורת הפילהרמונית, והאנסמבל הקולי החדש בניצוח יובל בן עוזר, דויד גרוסמן כקריין ושני שחקנים/זמרים.

יוני רכטר, בדבריו, רואה בפרוייקט "חשיבות מיוחדת דווקא בימים אלה, אני מרגיש רצון מיוחד להיות חלק מפרויקט איכותי זה עם הפילהרמונית, אליו חוברים יוצרים ומבצעים מובילים הדור הצעיר אמור להיות קהל העתיד למוסיקה קלסית וקרן הפילהרמונית יזמה פרוייקט חינוכי שפותח להם את השער לתרבות ומוסיקה ברמה איכותית".

התזמורת הפילהרמונית מאמינה כי בין תפקידיה החשובים נמצאת ה תרומה לקהילה ולשיפור ה"אקלים החברתי" בישראל בדרך של חינוך מוסיקלי ככלי לפיתוח יכולת הקשבה, סובלנות, סבלנות וכבוד לזולת כמו גם הבאת המוסיקה הקלאסית לציבורים ולקהילות שאינם נחשפים אליה בשגרת היום. על מנת לממש יעדים אלה, שוקדת התזמורת על פיתוחם של פרויקטים שיהפכו את המוסיקה הקלאסית לנגישה, למובנת מאתגרת ומענינת, רלבנטית ואהובה עבור קהלים חדשים בכלל ועבור הגיל הרך בפרט.

היצירה תועלה בעונה הבאה 2009-2010 גם במגוון הרכבים של נגני הפילהרמונית הן בערים הגדולות והן במסגרת קונצרטים מיוחדים לפריפריה.

כאמור, בבסיס רצונה של קרן התזמורת לממש פרויקט זה, עומד החזון להעניק למעגל הולך וגדל של ילדים בישראל את ההזדמנות לערוך היכרות מתאימה ואיכותית עם המוסיקה הקלאסית. על כן, שואפת הקרן לחלק את התקליטורים שיצאו בחדשים הבאים לכל גני הילדים בליווי עבודה חינוכית של תוכנית "מפתח", תוכניתה של התזמורת הפילהרמונית לחינוך מוסיקלי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.