אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קדימה, ישראל, בצעדי ענק לאחור


תאריך פרסום קודם: 
11/02/2009
מחבר: 
יהודה צורף

בצדק זכתה "קדימה" במספר המנדטים הגבוה ביותר לכנסת. שלא בצדק, היא לא זכתה ברוב מכריע ומוחלט של קולות הציבור היהודי. שכן, "קדימה" היא ישראל, עצמה ובשרה. "קדימה" היא ישראל של נחילי המכוניות המזמזמות על עורקי האספלט. "קדימה" היא פתן הנדל"ן המפלצתי שגומע לקרביו כל כברת ארץ ישראל פיוטית . "קדימה" היא ישראל של קומבינות, נהנתנות ולדעת איך להסתדר. "קדימה" היא ימין שהוא שמאל, ושמאל שהוא ימין, ומרכז שהוא שום-כלום.

"קדימה" היא ציפי שעושה את עצמה נערכת למאבקי קואליציה, אבל תעשה הכל כדי לסבך את תהליך את בחירתה לראשות הממשלה, משום שהיא מפחדת מהצל של עצמה. "קדימה" היא רוני בר-און החסוד שבארשת של ממלכתיות נשגבת מפמפם כל העת על סיוט ממשלת הימין הקיצוני בראשות נתניהו, שלא תוכל לעזוב את שדה התעופה בן גוריון בשל תביעות בינלאומיות בגין קיצוניות יהודית. "קדימה" היא אוסף של תמהונים פוליטיים, אופורטוניסטים ומלחכי פנכה חלקלקי שפתיים, שמזדחלים לכל גומחה עסיסית בסבך ג'ונגל המציאות של יריד ההבלים השלטוני.

"קדימה" המרכזית היא בת בריתה הטבעית של "ישראל ביתנו" הימנית, שהיא ימין כמו ש"קדימה" היא מרכז, או שמאל או ימין, או כל מה שמזדמן על פי הרוח הנושבת. עם "קדימה" כזאת יכולים אויבי ישראל לנוח על זרי הדפנה, כשם שהשמאל יכול לשקוט על שמריו עם ימין כמו "ישראל ביתנו". שכן, ימניות שכל הווייתה מסתכמת בפליטת קיטור סדירה נגד הערבים היא בלון נפוח, כמו מרכזיות שהיא כינוי יחצני לבזאר של שכירי חרב פוליטיים, כמו עוצמה צבאית אימתנית שהיא בלתי מידתית כמו עופרת נמסה.

"קדימה" אינה רק מקלטם של חלכאי הפוליטיקה ונידחיה אלא גם מפלטו של הבוחר המבולבל שאינו יודע כיצד לנצל את זכות הבחירה שהוענקה לו מתוקף החוק. שכן, על רקע התוהו ובוהו המוסרי שבתוכו מתחבטת המדינה, דווקא הוואקום של "קדימה" מרצד בהבזקי אור מפתים שמשקפים קשת מרהיבה של שלל גוני האשליה הפוליטית למיניה.

יותר מכל שמה של "קדימה" הוא זה המסגיר את טיבה של המפלגה, אשר צצה מתוך תהום של קומבינות אפלות שנרקמו למען המטרה הנעלה של חילוץ ראש ממשלה מתוך ביצת השחיתויות, מפלגה שהתכנסה תחת דגל הקלון של חורבן קהילות יהודיות משגשגות, מפלגה שהיא כל כך חלולה עד שאי אפשר לדרוש ממנה אפילו לערוך חשבון נפש.

"קדימה" היא ספינת הדגל הפוליטית של ישראל השוצפת בנתיבי הים הסוער. מאחר שמצפן הספינה כבר מזמן אבד במצולות הים, הכיוון האמיתי של השיט בעצם אינו רלוונטי יותר. כל עוד הספינה לא טבעה או עלתה על שרטון היא מותנעת במלוא הקיטור לכל כיוון שהוא, שמתוקף סמכות קברניטיה הוא מוגדר כתנועה קדימה.

בבחירות הבאות שוב לא אפול לתוך המלכודת האלקטורלית של "האיחוד הלאומי" או "הירוקים", וללא כל היסוס אטיל לתוך הקלפי בתנועה נמרצת את פתק "קדימה". שכן, "קדימה" היא ישראל האמיתית השועטת קדימה בצעדי ענק לאחור. זאת היא המדינה היהודית כפי שהיא ללא כחל ושרק, ואין יותר טעם להתכחש לעובדות המציאות העירומה.

אכן, הגיע הזמן להתבונן בדמותנו האמיתית המשתקפת מתוך אספקלריית "קדימה". רק "קדימה" שתזכה ברוב אלקטורלי מכריע היא זאת שתצליח לזעזע את הציבור ולנער אותו משרעפי המציאות הווירטואלית. שכן, מעצם התהוותה נועדה "קדימה" לשמש בבואה מוחשית עד כאב של מדינת ישראל העכשווית. בכאב הזה גלום גם תהליך הבראתה של המדינה.

יהודה צורף

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.