אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ייעשה צדק ויחרב העולם


תאריך פרסום קודם: 
06/11/2009
מחבר: 
דב אבן אור

ייעשה צדק ויחרב העולם (אימרה של קיסר גרמני)

1. אין טעם לחיות בעולם, שבו שולטים חוקי סדום ועמורה; קרי – שקר, רשע, ניצול החלש, חוק אחד לעשיר וחוק אחר לעני.
עולם שכזה, יש להרסו ולהתחיל מחדש; מי שלא מבין או לא מסכים למסקנה זו, הינו תמים, טיפש, או רשע – או שני האחרונים.
אין כלי מדידה שאמור למדוד עד כמה אנו קרובים למצב שהיה בסדום ועמורה, אך אין ספק כי איננו רחוקים.
המונח צדק אינו מתייחס רק למישור שבין אדם לחברו, אלא בכל תחום שבו אנשים מקבלים החלטות שיש להן השלכות לגבי האחרים.
לפיכך, אין מקום לעשות אבחנה בין התנהלות מדינות, אירגונים בינלאומיים, חברות בינלאומיות וכד', ובין התנהלות הפרט כלפי שכניו, עובדים במקום עבודתו, מכריו וידידיו.
בסופו של דבר, כאשר חרב מונחת על צוואר אדם, הוא ינהג כלפי סביבתו הקרובה באופן אופן שינהג כלפי הרחוקה.

2. במאמר זה, אתייחס למידת הצדק השוררת בפועל בין המדינות השונות, ובין אלו – לישראל!
מי שעיניו בראשו, יודע כי בפועל אין "חוק בינלאומי" ואין שוטר שיאכוף פסק-דין של ביה"ד בהאג, ולא של החלטות מועצת הביטחון באו"ם; וככל שמדינה יותר חזקה (צבאית וכלכלית), כך גדל הסיכוי כי רק רצונה ימומש.
אם רצון מדינה שכזו אינו מתממש בנחת או בכיפוף זרוע כלכלית של מדינה יותר חלשה, ואם עסקינן באינטרס חשוב – אזי זה יכפה על המדינה האחרת באיום במלחמה או במלחמה (ראה גאורגיה, לבנון, איראן לאחר נפילת השאח).

3. א. לכאורה נשאלת השאלה: באיזו זכות ארה"ב פלשה לעיראק (גם ב-1991 וגם בשנת 2003)?, נניח כי לסדאם חוסיין היה נשק גרעיני, מדוע הוא אמור לקבל רשות ממאן-דהוא להחזיק בו?!
מדוע ארה"ב אינה פולשת להודו, פאקיסטן, צפון קוריאה, למרות שכולן מחזיקות בנשק גרעיני?; האם המשטר בפאקיסטן יותר יציב מאשר בעיראק בתקופת סאדם חוסיין – לא ולא! אם כן, מדוע ארה"ב כבשה את עיראק?
באיזו זכות ארה"ב, ניסתה למוטט את משטרו של פידל קאסטרו בקובה בשנת 1962 (פלישה למפרץ החזירים)?, מדוע החזקת טילים בקובה הייתה איום על ארה"ב, אך הצבת טילים באליסטיים כיום בפולין ו/או באוקראינה אינם איום על רוסיה?.
ב. אליבא ארה"ב, כל הנ"ל נעשו למען שמירה על חיי יושבי כדור הארץ, כנגד דיקטטורים אשר השתלטו בכח על עמים.
אם זו הסיבה – ואני מפקפק בה – אזי מדוע אותו היגיון ואותם כללים, לא נשמרים בכל רחבי הכוכב הזעיר, עליו אנו חיים?
משמע, ישנן סיבות נוספות, ולרוב סמויות, שבגללן מעצמות כופות את רצונן, ואלו אינן קשורות לצדק ו/או למוסר.
ג. מדוע טבח שבט הטוטסי ברואנדה, נמשך שנים (ובמהלכו נהרגו מיליוני בני-אדם), אך אף מדינה לא התערבה?; מדוע בסודן הרוב המוסלמי ממשיך לטבוח בשחורים – נוצרים, אך הואתיקן שותק? מדוע בסין השלטון הקומוניסטי מדכא וגם הורג מיליוני אזרחים רק משום שהם חברים בכת ה"פא-לונג", אך העולם "הנאור" מתעלם מכך?
מדוע סין מעזה להרוס את העם הטיבטי ולהפוך את טיבט למחוז של סין, שיאוכלס בדוברי שפת המאנדרין, ואפילו שכניה הלא קומוניסטים - שותקים?

4. א. ולעניין העם היהודי: מדוע כל העולם, לרבות "הנאור", שתק כאשר בליל הבדולח (1938) הנאצים נהגו באופן ברברי, ברוטלי ולא חוקי כלפי אזרחים יהודים בגרמניה?; מדוע במהלך כל מלחמת העולם השנייה, בנות-הברית נמנעו מלהפציץ מחנות ההשמדה או מסילות הברזל והכבישים שהובילו לאלו?; איך יתכן כי למרות התנערות מכוערת זו, אזי בנוסף, בריטניה וארה"ב מנעו כניסת יהודים לשטחן, וגם מנעו כניסה לא"י!!
ב. הכיצד זה, שעניין הקמת מדינה פלשתינית (בתחום קרקע שהנו גרגר מסה"כ שטחן של מדינות ערב באזור) מושך אליו כל כך הרבה רעש וצלצולים בתקשורת העולמית?, וכל פוליטיקאי בארץ הכי נידחת, מתיר לעצמו להבין בנושא ולהציע פתרונות, שתמיד-הינם ע"ח ישראל?!
ג. הכיצד זה, שישראל הינה המדינה היחידה בעולם, אשר כל התחייבות העולם הנאור כלפיה – הופרה, וכל החלטה לטובתה באו"ם – לא מומשה, ולמרות זאת – המדינות "הנאורות", דורשות מאיתנו עוד ויתורים ועוד השפלות (הצהרת הלורד בלפור בשנת 1917, הופרה ע"י צ'רצ'יל בעת פרסום "הספר הלבן", "המנדט" מחבר הלאומים – לבריטניה, לעניין המזרח התיכון (לאחר נפילת האימפריה העותומאנית) - לא נשמר, ובריטניה עשתה ככל העולה על רוחה!! החלטת החלוקה באו"ם מ-1947, בוזתה ע"י כל מדינות ערב, יום לאחר התקבלה, אך היום אנו נדרשים לבצעה, כאילו ודבר לא השתנה במשך 62 שנה!!)

5. התשובה לכל התהיות הללו הינה אחת וזהה: העולם הנוצרי פוחד ושונא את העם היהודי, לכן האנטישמיות "הישנה" הפכה לאנטי-ישראליות; ואילו העולם המוסלמי אינו מכיר באף ישות מדינית שאינה מוסלמית, ובפרט אם זו נושקת למדינות ערביות; וכאשר לערבים כסף כמו מים, זה נשפך לכיסם של פוליטיקאים, עיתונאים ומובילי דעת-קהל – והתוצאה גלים של שנאה והסתה נגדנו, ללא קשר לאמת ולעובדות.
דהיינו, העולם הנוצרי רוצה אותנו קטנים, חלשים ונפחדים; ואילו המוסלמי – להשמידנו.

לפיכך אנחנו – העם היהודי והציוני, הרואה את התגשמות חייו כיהודי ורק בא"י, לא נכנע לרצון ואינטרס הגויים, ולא ניתן יד להתנהלות מבישה של פוליטיקאים אצלנו, אשר עושים את רצון הגויים (ועוד בחדווה גדולה), ולא נאפשר לאותו חלק בציבור הערבי החי בתוכנו – לצאת נגדנו (לא בגלוי ולא בהסתר).
אין כאן מרי ולא מרד, אלא הרמת ראש כנגד כל מי שמנסה לחסלנו, גם אם עושה זאת במילים יפות אך מתחסדות.

6. ולממשלה ולכנסת הנוכחית, אומר כך: מאחר והחלטתם להכנס לעזה, אזי המשיכו בלחימה קרקעית, אולם בתנאי כי תכריזו מראש, כך: השלטון לא יוחזר לחמאס, "המפתחות" לרצועה לא ימסרו לרשות הפלשתינית, לא יעשה הסדר הפסקת-אש; לא תערכנה בחירות חדשות ברצועה, כל עוד לא יובטח ב"עופרת יצוקה" – העתיד כלפינו.

היה והממשלה תסרב להודיע על הסכמה לתנאים הנ"ל, אני מצפה מכל מפלגה המתמודדת לכנסת ה-18, להכריז כעת את עמדתה לתנאים הללו; ומבלי לגרוע מכך אף חייל בסדיר או במילואים, אינו אמור לסכן חייו רק כדי למסור את השליטה בעזה לידי אבו-מאזן ואנשיו.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.