אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לקראת הפריימריז בליכוד


תאריך פרסום קודם: 
07/12/2008
מחבר: 
דב אבן אור

הנדון:
למי שבכל זאת ולמרות הכל, עדיין רוצה את ביבי
(לקראת הפריימריז בליכוד)

1. אני חוזר ומציין כי איני חבר במפלגה כל שהיא, אך יש לי עניין גדול כי המחנה הלאומי ישלוט במדינה.

לדאבון הלב, ביבי אינו מייצג את האינטרס הלאומי והוא מטעה את הציבור באופן שבו הנו מציג עצמו ואת הליכוד; אולם מעשיו מדברים בעד עצמם ואלו מורים מפורשות כי ייתן-יד למדינה פלשתינית בין הים לירדן ולנסיגה גדולה מיו"ש!

לכן, מי שהנו חבר בליכוד ועיניו בראשו, חייב לדאוג לכך כי מועמדים אמיתיים של המחנה הלאומי, ייבחרו למקומות היותר עליונים ברשימת הליכוד.

דהיינו, אנשים כמו: איוב קרא, משה פייגלין, מיקי רצון, אהוד יתום, בועז העצני ודומיהם; הם הם שאמורים להבחר לצמרת הליכוד.

2. ביבי אינו מנהיג ומעולם לא היה, (ראו הצבעותיו בעניין ההתנתקות מעזה, שתיקותיו בעניין אולמרט והתנגדותו ליוזמות השר פרידמן נ' ביהמ"ש העליון).

אולם, כאשר ראשי מפלגות מוכרים עצמם לציבור, כמו פרסומת לארטיק ואבקת כביסה, ומאידך – רוב הציבור אינו זוכר מה היה אתמול, אזי אין לצפות כי יזכור את כל המעשים והאמירות לפני כן.

העובדה כי ביבי חותר נגד כל אישיות שהתנגדה לגירוש מעזה – ומאידך מקדם רק אנשים הידועים בהשקפת עולם "מרכזית" (כמו דן מרידור, אסף חפץ וכד'), מעידה כאלף עדים, לאן פניו מועדות.

אילו ביבי היה עתיד לבטל את הסכמי אוסלו, להתנגד לכינון מדינה פלשתינית, אזי היה מחבק ומנשק את כל אלו שהתנגדו לשרון ועקב כך נזרקו מהליכוד! אך ביבי עושה ההיפך מכך, הוא מחבק רק אנשים כמו דן מרידור, תומך בבוגי יעלון (רק עקב ההילה הצבאית) ומושיט יד לבני בגין (רק לצורך ההילה ההיסטורית של אביו).

אילו לביבי היה חוט שדרה אמיתי, לא היה יוצא בפומבי נגד שר המשפטים שנאבק נ' ביהמ"ש העליון; ולא היה קורא לאהוד ברק לפעול ביד ברזל נגד האנשים שבאו להגן על "בית המריבה".

אדם אינו מסוגל לשנות לחלוטין את אופיו, ולכן כדי למצוא חן בעיני מנהיגי המערב, בעיני כלי התקשורת ובעיני הרוב הדומם בעם, ביבי מציג עצמו כ"ממלכתי" ופרגמטי, שלא בא לבצע שינויים גדולים, אלא לשמר את הקיים, רק קצת אחרת!

3. לפיכך, מי שעדיין מבקש להצביע בעד הליכוד בבחירות הקרובות, אך רחוק מהקו החדש של ביבי, חייב לנטרל אותו וכמה שיותר, וזאת ניתן לעשות רק בדרך של הצבת נאמני א"י ועם ישראל בצמרת הליכוד.

כמובן, שאני לא אצביע בעד הליכוד, אלא אתן קולי לרשימה הכי קיצונית בימין, וזאת כדי לחזק את המחנה הלאומי האמיתי.

הטיעון כי קולי עלול לרדת לטמיון הינו שקרי, שכן – אם כך יחשבו רבים, ברור שזה מה שיקרה; אך אם רבים יחשבו כמוני, ההפוך יתרחש.

אני מעדיף כי הממשלה הבאה תשקף בדיוק את רצון העם; קרי: אם שמאל – אז שמאל שקוף ולא ימין מזויף, ואם ימין – אזי כזה שיבטל כל הרעות החולות שנחתו עלינו מאז הסכמי אוסלו, ולא כזה המתחזה ללאומי, אך למעשה הנו שמאלה מן המרכז!

4. האופן המביש והאנטי דמוקרטי שביבי פועל נגד מחנה "מנהיגות יהודית", מורה מיהו ביבי האמיתי ועד כמה הינו דומה לאהוד ברק וציפורה לבני! כולם – רוממות הדמוקרטיה בגרונם, וסכינים פוליטיות בכיסם.

אליבא ביבי, פייגלין אינו הליכוד ועליו להתחרות במגרש הדתי-לאומי; זו בדיחה תפלה, שכן ביבי וחבריו מזמן חדלו להחזיק בדעות של זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין, אלא אוחזים רק בתמונות של אלו.

למעשה, רק מחנה מנהיגות יהודית בליכוד - כגוף מגובש, אוחז ומאמין במצע הליכוד – ככתבו ולשונו, ולביבי אין מה לחפש בבית ז'בוטינסקי, אלא לחבור לברק ולציפורה, ולכן לא פלא כי הוא קורא להקים קואליציה עמם!

אם זה שידוד מערכות, אזי אנו עם של חמורים המובלים ע"י קרנפים.

בברכה,
דב אבן אור

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.