אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קונצרט חגיגי בשיתוף עם פסטיבל פוצ'יני


תאריך פרסום קודם: 
13/09/2008
מחבר: 

פרס פוצ'יני מטעם קרן פסטיבל פוצ'יני באיטליה מוענק לחנה מוניץ ולאופרה הישראלית לרגל 150 שנה להולדת המלחין כהוקרה על המחוייבות לקידומן של יצירות המלחין בקרב הקהל הישראלי ו"הקהל הצעיר במיוחד"

קונצרט חגיגי בשיתוף עם פסטיבל פוצ'יני יתקיים ב-17 בספטמבר בבית האופרה בתל אביב בהשתתפות סולנים חשובים מאיטליה וישראל

האופרה הישראלית בניהולה של חנה מוניץ, היא אחד מבתי אופרה ספורים ברחבי העולם הזוכה השנה בפרס פוצ'יני, פרס מיוחד המוענק מטעם קרן פסטיבל פוצ'יני באיטליה במסגרת שנת פוצ'יני הבינלאומית המציינת 150 שנה להולדת המלחין. להענקת הפרס יגיעו ארצה נשיא פסטיבל פוצ'יני מר מסימיליאנו סימונה ומנהל פסטיבל פוצ'יני באיטליה מר פרנקו מורטי.

Mr. Massimiliano Simone, president of the Puccini Festival, and Mr. Franco Moretti, the director of the Puccini Festival.

הפרס יוענק לחנה מוניץ, "כהוקרה לאופרה הישראלית על מחויבותה העמוקה להבלטת חשיבותן של האופרות של המלחין האיטלקי ולקידומן בקרב הקהל הישראלי, גם הקהל הצעיר במיוחד." ההחלטה באה בעיקבות התרשמות נציגי פסטיבל פוצ'יני וגב' סימונטה דלה סטה, מנהלת המכון האיטלקי ונספחת התרבות של איטליה בישראל מהרמה הגבוהה של הפקות פוצ'יני של האופרה הישראלית ובהן: "מאדאם בטרפליי", "טוסקה", "לה בוהם", "הנערה מהמערב הפרוע", "הטריטיקו", "טורנדוט" ועוד.

צילום: מתוך הפקות פוצ'יני באופרה הישראלית- יוסי צבקר

בעונה הקודמת ציינה האופרה הישראלית את שנת פוצ'יני בהעלאת "טורנדוט" ו"מאדאם בטרפליי". בעונה הקרובה תועלינה "טוסקה" ו "לה בוהם".

לרגל הענקת הפרס יתקיים ב-17 לספטמבר בשעה 20:00, קונצרט חגיגי על במת האופרה בהשתתפות שלושה סולנים אורחים מאיטליה: הטנורים אוברטו פולביו ואנדראה צ'זרה ווהבריטון מסימיליאנו ולג'י

Fulvio Oberto, tenor Andrea Cesare Coronella, tenor Massimiliano Valleggi, baritone.

ושתי זמרות הסופרן הבכירות של האופרה הישראלית: לריסה טטוייב ואירה ברטמן. השתיים הופיעו בתפקידי פוצ'יני רבים באופרה הישראלית (כולל התפקיד הראשיים בטוסקה, מאדאם בטרפליי, הנערה מהמערב הפרוע ומנון לסקו (לריסה טטוייב) והנזירה אנג'ליקה (אירה ברטמן). בקונצרט יושמעו אריות ודואטים מהאופרות האהובות של פוצ'יני והוא יהיה בבימוי חלקי עם תלבושות אופראיות מרהיבות ובליווי פסנתר (איתן שמייסר) והנחייה (מיכאל אייזנשטדט).
מחיר כרטיס: 100 ₪
 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת

.