אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הודו


למה מי מת?

בביקורי האחרון בפונה הודו התמזל מזלי ומת מי מאנשי האשרם. בתנאים אחרים היה מדובר מן הסתם בטרגדיה: אדם, גם אם בן 88, הלך לעולמו, והשאיר אחריו משפחה וחברים, אלא שלא זו התפיסה בבית של אושו.

הקומבמלה - הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם בנהרות הקדושים בהודו

הקומבמלה - הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם בנהרות הקדושים בהודו

כחלק מחודש "מסביב לעולם" שיכלול חוויות מפסטיבלים עולמיים, מסעות, סיפורים אישיים ועוד מזמין מלון מצפה הימים להרצאתו של הראל סטנטון אודות הקומבמלה- הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם- בנהרות הקדושים בהודו, שלישי 21 באוקטובר בשעה 21:00.

אינדיה מיה / רינה בן עמי - מסע אנושי של אשה אל הודו שלה

אינדיה מיה / רינה בן עמי - מסע אנושי של אשה אל הודו שלה

מסעות להודו כבר מזמן הפכו למסעות מסוג אחר, למפגשים מן הסוג השלישי. ספרי מסעות להודו הציגו לנו סיפורים של ישראלים שהלכו לחפש אחר תוכן אחר, אחר זהות, שיצאו לבקש את עצמם בעולם קסום ומטריף. התרגלנו לקרוא חוויות כאלה מפיהם של צעירים לאחר צבא או בשלבי מעבר בחייהם. מבקשים דרך, מבקשים לחשוף סודות בארץ לא נודעת. במרבית המקרים מצאנו יומני מסע שחשפו לנו תורות רוחניות, סיפורים שבהם למדנו איך מוצאים שם בהודו את מסתרי הנפש, מסתרי ה'עצמי'. והנה לפנינו ספר נוסף, של רינה בן עמי, שבנקודת מפנה בחייה, יצאה להודו להכיר את עצמה מחדש.

אבודה בהודו / רות מגד - כל המראות במראה אחת

אבודה בהודו / רות מגד - כל המראות במראה אחת

כעיתונאית וככתבת, רואה רות מגד קודם לכל את 'המקום' אליו תחבר עלילה. לאחריו, עליה מוטל לפענח את 'הלמה דווקא מדינה זאת ולא אחרת'. ולבסוף, מגיע הצורך להרכיב את הפאזל. ואולם בדרך, נמצא הרבה מאוד שאלות הדורשות מענה כגון: מה מהות העלילה המחברת בין הדמויות, ומדוע? ומי יהיו הדמויות אשר ישתתפו בעלילה הנרקמת. לצורך כך, בחרה מגד במדינת 'הודו' כמקום היעד (קודם לכן עשתה עליו מחקר מקיף). לצורך התשתית וחיזוקו היא בוחרת בקבוצת נשים שנרשמה לטיול רוחני להודו. "אבודה בהודו" (רומן) רות מגד (הוצאת "חרובית" - 2013 ).

חיי פי / אנג לי

חיי פי / אנג לי

סיפורו של מר פטאל הוא סיפור מדהים, אודות אומץ וסיבולת שאין מקביל להם בהיסטוריה של אניות טרופות. מעטים הניצולים אשר יכולים לטעון ששרדו זמן רב כל כך בים. ואיש מהם לא בחברת נמר בנגלי בוגר. "חיי פיי" הוא עיבוד לרב המכר של יאן מרטל, שמגולל סיפור על ילד הודי בן 16 שמהגר עם הוריו לקנדה בשל נסיבות כלכליות. הסיפור קושר את השתלשלות האירועים דרך אמונה חזקה שכנראה טבועה בו מאז ילדותו. עם האמונה הזו מנצח ושורד את המסע אפילו לצד נמר פראי טורף. בימוי: אנג לי.

מעבר קרדונג עמק נוברה

עמק נוברה במחוז לדאק

עמק נוברה עמק נוברה הינו עמק צפוני במחוז לדאק שהינו חלק ממדינת ג'אמו וקשמיר. בעת ביקורי הראשון בעמק נוברה הוכיתי בתדהמה. המטייל במרומי ההימאליה מצפה לחזות בנופים 'אלפינים', מים שוצפים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. במקום כל זאת המטייל מוצא את עצמו בלבו של מדבר צחיח ורק הקצה העליון של פסגות ההרים האדירים, המכוסות בכיסוי שלג צחור מזכירות לו שאכן הוא נמצא במרומי ההימאליה – הרכס הגבוה בעולם כולו.

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר

לדאק - טיבט הקטנה

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק' (3500מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר - ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה 'טיבט הקטנה'.

לחכות למהאטמה / ר.ק. נראיין

לחכות למהאטמה / ר.ק. נראיין

את הספר, רומן בדיוני על רקע היסטורי, כתב הסופר ההודי ראסיפוראם קרישנאסוואמי אייאר נראיינאסוואמי (1906-2001), הידוע בכינויו ר.ק. נראיין. נראיין, שנפטר בגיל 95 פירסם במשך חייו הארוכים חמישה-עשר רומנים, קובצי סיפורים קצרים, קובצי מאמרים, וכן ספרי מסעות, מיתולוגיה, וזיכרונות

מהודו ועד כאן / עורך: אלחנן ניר

אלחנן ניר יצא להודו להבין את סוד הנהירה של תרמילאים להודו וחזר עם ספר מרתק

אדונית התבלינים - אגדה קסומה

הסרט "אדונית התבלינים" (פול מאידה ברגס, ארה"ב, 2005) מספק שעה וחצי של קסם, של שלווה, הרמוניה והנאה.

הודו הדמיונית

אלחנן ניר רואה את הודו כמקום של שלום שלווה ורוחניות בו יוכל לקבל חיזוק לאמונתו היהודית

הודו: רשמי מסע

בשעה טובה ובגיל קרוב ל-67 פרשתי לגמלאות, תוך שאני מיישם את המדיניות הכלכלית של ביבי עוד לפני שהוא חלם עליה. יש לי איזה פגם במוח שבצורה עקבית משכיח ממני את גילי ואני לא חי לפיו והוא לא עושה עלי כל רושם. ברוב חוצפתי אני טוען שמה שבני העשרים יודעים לעשות גם אני מסוגל ולא פחות טוב מהם. סקרנותי להבין מה מושך את צעירינו למזרח הרחוק, והסקרנות מה כל כך משגע וכובש את נשות ישראל בתרבות הזרה והמוזרה של תת-יבשת זו, הביאתני לסיור - טיול קצר בצפון הודו.

הנצפים ביותר

.