אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חוק ומשפט


תו נכה

תו נכה - מה אנחנו באמת יודעים עליו?

קיימות ספקולציות רבות או שמועות המתחילות בשיחות סלון למיניהן, בכל הנוגע לאנשים הזכאים לתו נכה. אנשים רבים טועים לחשוב כי כל נכות שהיא מקנה את הזכות לקבל תו נכה, שעשוי כמובן להקל על חיי הנכה, אך למעשה ישנו חוק מאוד ספציפי בהקשר הזה ועל פיו בלבד מוגדרת זכאותו של אדם הרשאי לקבל ולהשתמש בתו נכה. חוק זה נקרא חוק חניה לנכים תשנ"ד - 1993, בשונה מחוקים אחרים שאתם עלולים אולי להיתקל בהם ועוסקים גם הם בנושא הנכות.
 

התיישנות רישום פלילי - כיצד זה עובד?

לפי החוק הישראלי חלה התיישנות רישום פלילי לאחר פרק זמן מסוים. מה משך הזמן בו הרישום הפלילי יהיה בתוקף? מה על הנאשם לעשות כדי לקצר את אותה תקופה?

משפט, מיעוט וסכסוך לאומי, עורכים: ראיף זריק ואילן סבן, 2017, הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן בת"א, 478 עמ'

התנאים האפשריים לרב תרבותיות בישראל

מקראה חובקת 15 מאמרים המחולקים ל: פתח דבר, רב שיח בעקבות ספריו האחרונים של חיים גנז: ציונות שוויונית ותיאוריה פוליטית לעם היהודי ומאמרים נוספים, בהם על האפרטהיד, דמוקרטיה אתנית, צדק וגם "העלמות המשפט וההיסטוריה בקביעת הבעלות על אדמות הנגב", שחשיבותו נעוצה באקטואלית חיינו המפריכה את היות ישראל דמוקרטיה-ליברלית, מה גם, שמעולם לא הייתה למרות חביבות המושג על השמאל הציוני בביקורתו את הימין על ההדרה והגזענות שלו.

עורך דין צבאי: מתי הצבא יקל בעונשו של חייל עריק שהסגיר את עצמו?

חיילים רבים הנמצאים במצב של עריקות, השתמטות או היעדרות מהצבא נמצאים בסוג של מרדף אחרי הזמן ושואלים את עצמם שאלות רבות כמו האם ניתן להקל בעונש הצפוי לי, האם ניתן לבקש העברה מהיחידה שבה שירתתי לפני תקופת העריקות, איזה עונש צפוי לי והאם הוא ישפיע על עתידי באזרחות… בפוסט הבא נענה על שאלות אלו ונסייע לכם להבין את החשיבות של עורך דין צבאי מקצועי בהליך משפטי צבאי.

אודות מערכת המשפט הצבאית

אודות מערכת המשפט הצבאית

מהי מערכת משפט צבאית? מדובר במערכת משפטית המיועדת לאלו המשרתים ביחידות הצבא השונות – סדירניקים, מילואימניקים, אנשי קבע ואף אזרחים עובדי צה"ל

עורכי דין בישראל

עורכי דין בישראל בדומה לשאר העולם מתמחים בנושאים מסויימים.

ישנם עורכי דין המתמחים בתביעות נזקי גוף, יש כאלו המתמקדים בתביעות ביטוח ויש משרדי עורכי דין שמטפלים במגוון רחב יותר של נושאים.מה עושה אדם לעורך דין טוב? האם ציונים טובים בלימודי המשפטים הינם ערובה להצלחה בבתי המשפט? קשה לשים את האצבע על הסיבה לכך שיש עורכי דין "טובים" ו "פחות טובים". באומרי טובים אני מתכוון ל-עורכי הדין אשר מצליחים מבחינה כלכלית.

מנגנון מציאת החן מול זכויות האדם

מנגנון מציאת החן מול זכויות האדם

בכל אחד מאתנו מוטמע מנגנון שיפוטי מורכב ומיוחד במינו אשר מורה לנו, לעצמנו בלבד, מי הם האנשים, או, מה הם הדברים שמוצאים חן בעיננו ומי ומה הם האנשים והדברים שלא מוצאים חן בעינינו ועד כמה הם מוצאים חן בעינינו או לא מוצאים חן בעינינו. יתרה מכך, אותו מנגנון, כל הזמן, שופט גם אותנו את עצמנו. אנו מחליטים החלטות, אנו עושים מעשים, כול אלה עומדים למבחן של מנגנון מציאת החן שלנו. כשההחלטות ו/או המעשים שאנו עושים הם טובים, אנו מסופקים, מאושרים ואנו מרוצים מעצמנו. אולם, אם שגינו בהחלטה או עשינו מעשה שטות, אנו לא מרוצים מעצמנו ומתייסרים.

חוק הלשון העברית: מהלך ראשון ליוזמה

טיוטה ראשונה לחוק חוברה על ידי הרצל ובלפור חקק, והיועץ המשפטי סהר פינטו יגבש בעקבות הדיון הצעה חדשה ומתוקנת. החוק יחזק את מעמדה של העברית בתרבות ובתקשורת לנוכח התחזקות האנגלית כשפת הכפר הגלובאלי. ייקבעו אמצעי הגנה ותמריצים מיוחדים לחיזוק מעמד הלשון העברית בכל חלקי החברה הישראלית. בדיון הבא ייקבעו השלבים לחקיקה של החוק, ואת חקיקתו יוביל ח"כ ד"ר אכרם חסון מן הכפר הדרוזי דלית אל כרמל.

תמרור חניה

תו חניה: זכות חניה לתושב

המציאות שבה הביקוש למקומות חניה במרחב הציבורי עולה על ההיצע הניבה מנגנונים ציבוריים שונים המעניקים לתושבים מקומיים עדיפות לשימוש במקומות חניה על פני זרים באמצעות תווי חניה. על תו החניה וזכותו של תושב עיר לחנות סמוך לביתו. הפופולאריות הרבה לה זכה הרכב הפרטי גרמה בערים רבות בעולם לעודף ביקוש למקומות חניה במרחב הציבורי לעומת ההיצע הקיים. מצב זה הניב הסדרים מקומיים שונים להקצאת מקומות החניה המוגבלים, שחלקם מבחינים בין תושבי המקום לבין זרים ואורחים.

מאסר בפועל לנהג רשלן –צדק לכול?

עו"ד מצליח מקושר ומתוקשר היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית בה נהרגו אם צעירה ובנה בן השש. התאונה זעזעה את הציבור בשל קורבנותיה ולא פחות בשל זהות הנהג הפוגע .

הנצפים ביותר

.