אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חינוך לקריאה


התרבות כצורך קיומי

התרבות כצורך קיומי

רבים מקוננים על חורבנה הבלתי נמנע של מדינת ישראל ושל התרבות העברית ששימשה לה בסיס. "תרבות הסמוך" הביאה כידוע לחורבן אולם וורסאי, לכשלים בפינוי פי גלילות, לזיהום הנהרות בארץ, ומי יודע מה עוד עומד לקרות. אלו הן תוצאות של חשיבה לטווח קצר והתעלמות מההשלכות ארוכות הטווח. העיתונים מלאים התקפות על הדור הצעיר שאינו עומד בסטנדרטים של קודמיו ובעיקר בנושאי חינוך ותרבות. הספרים אכן נמצאים בחזית הזאת והמצב אינו מזהיר במיוחד.

למה מערכת החינוך שונאת את הידע?

למה מערכת החינוך שונאת את הידע?

זה נראה מובן מאליו שכל הילדים צריכים ללמוד לקרוא. קריאה חיונית ללמידה. הבעיה היא שחלק מהילדים קוראים כבר בגיל שלוש או ארבע, ואחרים לא מצליחים לקרוא עד גיל עשר. כל ילד לומד לקרוא בזמן ובקצב שלו, ואלה שנאלצים לקרוא לפני שהם מוכנים, נוטים להיות מתוסכלים ולאבד את אהבת הלימוד. חינוך ביתי דוגל בשיטה גמישה מאוד של לימוד. קיימות דרכים להפוך את הקריאה לקלה ומהנה יותר. אם ילד נהנה מסיפורים על מנת להתחיל בלימוד הקריאה שלו, צריכים המורים וההורים לעודד זאת.

הרצל ובלפור חקק ורן ברנר, נציג חברת הפקה לשבוע הספר והקריאה

הרצל ובלפור קוראים בקפה

המשוררים הרצל ובלפור חקק מופיעים בשבוע הספר והקריאה באשקלון: שבוע הקריאה פותח את שבוע הספר העברי – וצמד המשוררים הוזמנו לבית קפה 'גרג' באשקלון ביוזמת 'מרכז הספר' – ודבריהם הם קדימון להבנת החוויה של הקריאה, מדוע חשוב לעודד את הילדים והנוער לקרוא.

הנצפים ביותר

.