אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת צור-אות


ללכת. מאת אביחי קמחי. הוצאת צור-אות, 2012. 85 עמ'

האיש שהשתוקק ללכת: על ספרו של אביחי קמחי - ללכת

יש האומרים ששיר מרגש, שיר חזק, הוא זה הנכתב על-ידי משורר השולט במלאכת הכתיבה ועושה זאת בעקבות אירועים המסבים כאב עמוק. ספר השירים של אביחי קמחי "ללכת" הוא ספר שנולד מכאב, בעקבות מחלת הסרטן, כמו גם ספרו הקודם "רשימון סרטן" (פרוזה).
אדם שנגזר עליו סבל, כאב, רגעי פחד וייאוש, אדם שמגיע עד להעזה לשאול את הבורא "למה?" (גם אם הוא שואל זאת בלב בלבד), אדם כזה מסוגל להביט בעיני מלאך המוות או בעיניהם של עמיתיו לסבל. הוא רשאי לכאוב את כאבם ולהביע אותו במילים ישירות, לא מתיפייפות. אדם כזה יכול להעריך נכונה גם את האהבה, גם את הנאמנות וגם את הרגעים הקטנים והיפים של החיים כמו בשיר "המיתר העשירי".

 "ללכת" / אביחי קמחי. הוצאת צור אות,  ירושלים, 2012

ללכת / אביחי קמחי

ספרו החדש "ללכת" של אביחי קמחי הוא ספר שירה שיצא לאור בהוצאת "צור אות" ובו חמישה שערים, בספר זה מבסס הכותב את מעמדו כמשורר. הוא מתאר מצבים בהם נתקל משורר בבואו לכבוש את מקומו בעולם הספרותי.

שני ספרי סוד לשני תאומים - הרצל ובלפור חקק

משורר של חצות /בלפור חקק – שירים [הוצאת "צור אות" בשיתוף שלהבת] 328 עמודים.אנא בכח, אנא בשיר / הרצל חקק – שירים [הוצאת "צור אות" בשיתוף שלהבת] 328 עמודים.פורסם בכתב עת פסיפס, יולי 2010 בעריכת איתמר וחנה יעוז קסט.

משורר

משורר של חצות /בלפור חקק – שירים – הוצאת צור אות בשיתוף שלהבת 328 עמודים.

"מסעותיו של פגסוס" מאת מנחם מ' פאלק הוצאת צור-אות,2007, 120 עמ'

מסעותיו של פגסוס: מיסטיקה מיתולוגיה

על ספר השירים "מסעותיו של פגסוס" מאת מנחם מ' פאלק הוצאת צור-אות,2007, 120 עמ'המיסטיקה והמיתולוגיה מאחורי: "מסעותיו של פגסוס"

לישון עם אבא ואמא / רבקה - תפארת, הוצאת צור-אות, 2007 (איורים: ליאן בר ניב)

לישון עם אבא ואמא / רבקה - תפארת

רבקה - תפארת איננה מוכרת לרבים מהקוראים בתור יוצרת ספרותית. היא נחבאת אל הכלים, תחת כנפי אדרתו הרחבים של בעלה, בלפור חקק, משורר ויו"ר אגודת הסופרים. ומי שבכל זאת מעמיק חקור, מגלה שתפארת נדבקה אף היא בחיידק הכתיבה ומנסה את כוחה בסוגות שונות של ספרות

לישון עם אמא ואבא / רבקה תפארת

איך להיגמל מן החום של ההורים על הספר "לישון עם אמא ואבא" מאת רבקה- תפארת (הוצאת צור אות. הפצה: סטימצקי. ירושלים 2008. איורים: ליאן בר ניב)

מסעותיו של פגסוס / מנחם מ פאלק

המשמעות הרוחנית מעבר למסע המיתולוגיעל ספרו של מנחם מ' פאלק, "מסעותיו של פגסוס", צור אות, 2007, 120 עמ'

מנחם

מנחם מ' פאלק, "מסעותיו של פגסוס", צור אות, 2007, 120 עמ'

אמנות השירה כתבואת השיגעון / שושנה ויג

"ואני אהיה שיכורת חלום", כך כותבת שושנה ויג בשיר "תבואת השיגעון" הפותח את ספרה הנושא אותו שם. דומה שזו התפיסה הפואטית של הספר כולו. השירה נתפסת כמצב של שיכרון, של שיגעון, של פריצת גבולות השפיות. והשירים הם תוצר הרגעים הללו, השירים הם תבואת השיגעון.

הנצפים ביותר

.