אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת מחברות לספרות


לא לישון לעולם / וילם פרדריק הרמנס

לא לישון לעולם / וילם פרדריק הרמנס

הרמנס מספר סיפור גיאולוגי נטורליסטי-ריאליסטי אך גם פסיכולוגי, מסע גיאולוגי בשטחי פינמרק הקרה אך גם בנבכי נשמתו של אלפרד הגיאולוג בהומור ובסרקאזם. במשפטים קצרים, פסקאות קצרות, המון פסיקים ונקודות הנראטיב הופך להיות קליל וקריא, אך רק למראית עין, כיוון שהוא עוסק ברבדים רבים.

אהבה ומכשולים / אלכסנדר המון

אהבה ומכשולים / אלכסנדר המון

את שלושת ספריו הקודמים של המון אהבתי מאוד מאוד. "איש משום מקום" ו "פרויקט לזרוס", היו נפלאים בעיני לכן שמחתי שיצא לאור ספר חדש שלו. הפעם ספר סיפורים קצרים. אני אוהב סיפורים אבל בדרך כלל לא כותב עליהם כי לרוב אינני מוצא מכנה משותף ברור ולכתוב על סיפור אחד מכמה לא נראה לי הוגן. אלא שכאן ישנם תשעה סיפורים המסופרים כולם באותו קול, על ידי אותו גיבור, ולפחות לפי השניים הראשונים אפשר לראות בהם סיפורים ביוגראפיים ואם לא החוט המקשר הופך אותם לביוגרפיה של גיבור אחד.

רכבת לילה לליסבון / פסקל מרסיה

רכבת לילה לליסבון / פסקל מרסיה. הוצאת מחברות לספרות. מגרמנית: טלי קונס, עטיפה: עדה ורדי

כמה אנשים אתם מכירים שיום אחד, פגשו במקרה, בפינת רחוב, אדם לא מוכר כלל. והנה אדם אחד, פינת רחוב אחת בגשם, יכולה לשנות את חייו של אדם אחר. בספרות זה קורה לעתים. וכשזה כתוב היטב זה גם עשוי להיות משכנע.יש קושי מסוים בכניסה לעולמו של הספר. ה"סמליות הספרותית" שלו מכבידה בהתחלה. אך מי שיעשה את המאמץ הראשוני ולא יחפש ריאליזם מדויק יכנס לעולם אחר וחשוב.

פרידה מברלין / כריסטופר אישרווד

פרידה

פרידה מברלין / כריסטופר אישרווד. הוצאת מחברות לספרות.

קיץ בבאדן באדן / ליאוניד ציפקין

קיץ בבאדן באדן / ליאוניד צ'פקין. הוצאת מחברות לספרות.

יש משהו מעניין במיוחד כשסופר אחד כותב על סופר אחר. לא בהכרח ביוגרפיה אלא מסע אל האחר. לפני שנים אחדות היה זה ג'וליאן בארנס ב"התוכי של פלובר" שבו יצא הסופר האנגלי בעקבות הסופר הצרפתי הדגול בספר שחלקו פיקטיבי וחלקו אמיתי. ההבחנות שיש לסופר להאיר את משנהו היו מעניינות ביותר מאשר עוד ביקורת, מה גם שבארנס סופר מצוין.

הנצפים ביותר

.