אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דרוזים


מפגש סופרים יהודים ודרוזים

מפגש סופרים יהודים ודרוזים

מפגש סופרים יהודים ודרוזים והזדהות מיוחדת עם גורל הילדים היתומים בסוריה/ אגודת הסופרים העברים קיימה מפגש מיוחד בכפר דלית אל כרמל, מפגש שנועד להעמיק את הדיאלוג את קשרי התרבות. במפגשים בקרב קבוצות שונות בדליית אל כרמל קראו שירה משוררים כותבי עברית יהודים ודרוזים. המיזם נעשה מטעם אגודת הסופרים העברים (יו"ר הרצל חקק) והמועצה הציונית בישראל (יו"ר יגאל ביבי).

כפר מעאר בגליל התחתון

הכפר מעאר היה בעבר יישוב יהודי

הכפר מע'אר שוכן בגליל התחתון, כ- 4 ק"מ מדרום לצומת חנניה. בכפר חיים כ- 19,000 תושבים: 58% מהם דרוזים והם תושביו הוותיקים ביותר של הכפר. הנוצרים מהווים 22% והמוסלמים מהווים 20% . על תושבי הכפר נימנים גם בדווים שעד לפני דור גרו באוהלים בקרבת הכפר ורק לאחרונה, בסביבות שנת 2000, בנו בתים בפאתי הכפר.הכפר נקרא מע'אר בשל המערות הרבות באזור. אבל, יש הטוענים שהשם מע'ר פירושו בערבית קרב והוא בא לציין שבמקום נערך קרב. בתקופה הרומית והביזאנטית נקרא הכפר מעריה , כנראה על שם המערות הרבות שבסביבתו. הרומיים קראו למקום זאר.

קשיש דרוזי בלבוש מסורתי.

דרוזים בישראל: היבט היסטורי ומרחבי

מרבית החברות בעולם פלורליסטיות, פלורליזם מאופיין בשונות תרבותית בין הקבוצות האתניות היוצרת פער מעמדי ופער בחלוקת הכוח. השונות שנוצרת כרוכה כמעט תמיד בדרגות כאלה או אחרות של הפרדה מעשית בחיי היום יום. תכונות אלו מכבידות על היחסים בין הקבוצות האתניות לבין הרוב והשלטון המקומי. הקונפלקטים הנובעים המהמורכבות של המדינות, הינם אחת הבעיות הקשות עמן הן צריכות להתמודד, וחומרתם מהווה איום גדול על שלמותן הטריטוריאלית של המדינות.

הנצפים ביותר

.