אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

העלייה הרוסית


ויקטור ומאשה / אלונה קמחי

ויקטור ומאשה / אלונה קמחי

שהתחלתי לקרוא את ספרה של אלונה קמחי והבנתי שהיא מפגישה אותנו עם קבוצת מהגרים שאלתי את עצמי מה לא בסדר אתי. למה מהגרים כמו בספר "העולם החופשי" של בזמוזגיז. על מהגרים רוסיים השואפים להגיע לאמריקה, או כמו ספריו של אלכסנדר המון וגולים בספר "ספרד" של מולינה על גולים באופן כללי עניינו אותי. חלק מאתנו זוכר את מהגרי השואה. המעברות ומחנות העולים שהיו הפרדה מהישוב עד להתערותם והפיכתם לחלק מאתנו.

העולם החופשי מאת דייויד בזמוזגיס

העולם החופשי / דייויד בזמוזגיס

מה אנחנו יודעים באמת על המניעים הפנימיים של גל העלייה מרוסיה. את אלו שהיו מתנגדי משטר ציוניים והגיעו לישראל אנחנו מכירים. מה עם אלו שרק רצו לעזוב את רוסיה בסוף שנות השבעים?חלקם לא יהודים אבל הרבה מהם כן. אלו שהחליטו לעלות לארץ חיכו בווינה ומשם הגיעו לכאן, אלו שרצו אמריקה או כל ארץ מערבית מלבד ישראל הועברו לרומא שם היו צריכים לחכות לאשרות כניסה. על הקבוצה הזו כותב בזמוזגיס את הרומן היפה שלו.

חיי היהודים במרכז אסיה בשלהי המשטר הקומוניסטי

בשנת 1991 התפרקה ברית המועצות. 15 רפובליקות סובייטיות פרשו והכריזו על עצמאותן במסגרת חבר המדינות. עם פתיחת השערים היהודים ישבו על מזוודות וביקשו לעלות לישראל או להגר למדינות במערב, בעיקר לארה"ב

כשמבקר לא מסתדר טוב עם ההיסטוריה

ביקורת ספרותית עשויה ללמד אותנו לפעמים על התחבטויותיו של המבקר יותר מאשר על הספר שבו מדובר.

אילנה גומל: קהילה של אישה אחת

ד"ר אילנה גומל מרצה וחוקרת פנטזיה - מדע בדיוני הפכה בחודשים האחרונים לדוברת הקהילייה הרוסית בישראל הודות לספר מעורר המחלוקת שפרסמה על הקהילה הרוסית בארץ "אתם ואנחנו: להיות רוסים בישראל"

אילנה גומל / אתם ואנחנו – להיות רוסים בישראל

אילנה גומל היא בתה של המסאית והוגת הדעות מיה קגנסקי, ומקדישה לה את הספר. בפרק מרגש במיוחד היא מסתייגת מאותם "בנים של" הפורטים עלי עתון את מצוקות ילדותם האמיתיות והבדויות ובאים חשבון עם הוריהם.

הנצפים ביותר

.