אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יאיר לפיד


תורתם אומנותם – אפשרויות פשרה

תורתם אומנותם – אפשרויות פשרה

אחת המחלוקות הקשות לגישור במו"מ הקואליציוני שהחל בימים אלה הוא נושא גיוס מלא לחרדים ש"תורתם אומנותם".כל המפלגות הלא דתיות, למעט הליכוד, מעוניינות לתקן את העיוות שהלך וגבר עם השנים בנושא. מ-400 עילויים של בן גוריון הגענו ליותר מ-60 אלף. מול הדרישה לשיוויון בנטל בכל החזיתות עולה בראש הנושא של "תורתם אומנותם". לפיד מוכן להשאיר את המספר המקורי של בן גוריון 400 עילויים. השאר יגיעו לבקו"ם וישובצו לצבא או לשרות לאומי. כמובן שהמפלגות החרדיות וש"ס עומדות על הרגליים האחוריות ואומרות שזה ייהרג ובל יעבור.

יאיר לפיד - פתק הצבעה

מכתב גלוי ליאיר לפיד

ראשית כל, ברכות על ההצלחה הגדולה.ראש הממשלה נתניהו קיבל 20 מנדטים, ללא "ישראל ביתנו"- ואתה, הטירון, קיבלת 19 מנדטים. הצלחת, כי הבנת לרחשי ליבם של בני מעמד הביניים שעייפו מלשאת על גבם את הציבור של כ- 60,000 אברכים, ואת המדינה בעבודה, בשירות צבאי ובכל התחומים מבלי לקבל כל תמורה. שנית, ברכות על ההחלטה לדחות הקמת גוש חוסם. בשלב זה אין במרכז- שמאל מנהיג ראוי, בעל ניסיון לראשות הממשלה. כמו כן, כל עוד המנהיגות הערבית- ישראלית מנהלת מדיניות.

מירוץ הלפיד

מי עוד לא כתב על יאיר לפיד? אם אני שואל את עצמי בכנות, אני מגיע למסקנה שאני הוא האחרון שלא כתב. מיד אני חושב שלא יכול להיות מצב שכזה. הרי זה הארוע החשוב ביותר, המכונן ביותר, שקרה בתקופה האחרונה בישראל. עובר יום ועוד יום ומתוך איזה התנגדות לא רציונלית אני דוחה את הכתיבה, מה, אני אחד מהעדר? וכך עובר יום ועוד יום עד שהושבתי את עצמי בכח ופקדתי על עצמי: "כתוב" !

הנצפים ביותר

.