אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפול זוגי


מהו טיפול זוגי בשיטת אימגו?

מהו טיפול זוגי בשיטת אימגו?

טיפול זוגי בשיטת אימגו משמש לייעוץ זוגי בצורה היעילה ביותר של עבודה עם בני זוג החווים קשיים במערכות היחסים שלהם. בני זוג נשואים או מערכות יחסים הניצבות בפני התפרקות, הופכות למבנה חזק ומספק יותר מאי פעם. שיטת אימגו קיימת במשך עשרות שנים ומשמשת אף ביחסי עבודה, כשגברים ונשים רבים הופכים להיות מודעים, מכוונים ומחוברים יותר לעצמם, במערכות היחסים שלהם כמו גם בהיבטים אחרים של החיים.

טיפול זוגי: קנאה רומנטית

טיפול זוגי: קנאה רומנטית

טיפול זוגי מסייע לבני הזוג לחדד ולהבהיר את הדימויים הרומנטיים שלהם. לעיתים מתברר שגבר סובל מקנאה היות ובתור ילד היה עד לחוסר הנאמנות של אימו. הטראומה מובילה אותו לחשוד שאשתו, שהיא למעשה נאמנה, בוגדת בו. במהלך הטיפול הוא לומד להפריד בין אירועי ילדותו לבין השלכותיהם על מערכת היחסים הנוכחית שלו.

יעוץ זוגי- 4 עיצות מועילות

זוגות רבים נרתעים מפניה ליעוץ זוגי, מתוך חשש שמדובר בטיפול ארוך וממושך בו יאלצו לדון בהרחבה בתקופת הינקות והילדות של כל אחד מבני הזוג... לא כל המטפלים עובדים בגישה זו. קיימות טכניקות טיפול מהירות וממוקדות. בטיפול בגישה זו, תצאו כבר מהפגישה הראשונה עם תובנות וכלים מעשיים. טיפול בגישה ממוקדת אורך 5-15 מפגשים. לא כל פסיכולוג מתאים לכל זוג

גישור משפחתי טיפולי

גישור משפחתי טיפולי: על המרחב הרגשי בגישור משפחתי

אם נתבונן אל העיניים הכואבות, הכועסות והמבולבלות לעיתים של אלו המבקשים להתגרש, לא ניתן שלא לתהות: כיצד בתוך הכאוס, הבלבול והטלטלה הרגשית עימם מתמודדים מרבית מהזוגות המעוניינים להתגרש( לפחות בשלבים הראשונים לקבלת החלטה על גירושין ), ניתן לקיים תהליך של גישור?

טיפול זוגי – לקדם ולשנות בשביל לשמר

כאשר אנו מתחילים לחיות עם אדם נוסף במערכת יחסים זוגית אנו לא תמיד יכולים לצפות קדימה ולדעת מה יקרה בעתיד. הדבר הראשון שחשוב מאוד לדעת ולהבין כבני זוג הוא שכל בעיה שנוצרה היא בעיה זוגית וכל פיתרון לבעיה הזו הוא פיתרון זוגי. לכן, אם יש צורך לפתור בעיה שקיימת במערכת היחסים, אז בהחלט יש מה להבין את משמעותו של טיפול זוגי למערכת היחסים

הנצפים ביותר

.