אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רופא שיניים


התמודדות עם מחלות חניכיים

התמודדות עם מחלות חניכיים

במובן הרחב יותר, מחלת חניכיים מתארת צמיחה וייצור חיידקים שהורסים בהדרגה את הרקמה הסובבת את השיניים ואת עצמות התמיכה בהם. מחלה זו מתחילה בזיהום המצטבר על השיניים לטווח הארוך, מבלי שהאדם אפילו יודע על כך. כאשר הזיהום מצטבר לרמות מוגזמות, הוא מתקשה והופך לחומר הנקרא אבן שן. חומר זה קשור כל כך חזק לשיניים, שהוא ניתן להסרה רק באמצעות ניקוי מקצועי.

מלחמה בחריקת שיניים

בדיוק בתוך האטרף בין מבחן בגרות אחד לשני חטף רונן כאב אוזניים מצמית.הוא הרגיש שמוחו מסתובב על שיפוד הנעוץ בין שתי אוזניו וכל חומר הלימוד מתנדף מתוכו.

רונן ניסה לשווא טיפות אוזניים שמצא בפריג'ידר, ואף עצות הסבתא לטפטוף שמן זית חם נפלו על אוזניים ערלות.

למחרת מצא עצמו בין עשרות ילדים מסמורקצ'ים לבין קשישות עטופות במטפחות בתור האינסופי שבמרפאתו של ד"ר אייזמן אף אוזן גרון.

בחירת רופא שיניים

כעת, כאשר עולם רפואת השיניים התפתח לכדי תחום רפואי-כירורגי עשיר בעל התמחויות רבות הכוללות התמחות בשיניים ובלסתות, התמחויות בפנים, בחלל הפה ואפילו בבסיס הגולגולת, גדלו דרישות הסף להכשרת רופאי שיניים בהתאם ונכון להיום כל רופא שיניים מחוייב לעבור הכשרה רפואית כללית.

טיפול בשיני פעוטות

היחידה לכירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי זיו בצפת:

בעיות שיניים עלולות להתחיל מוקדם מאוד, הנפוצה והמוכרת שבניהן היא עששת בילדות המוקדמת. לבעיות שיניים בגיל הרך השפעה ישירה על בריאות הפה בגיל מבוגר, ד"ר אלחנדרו רויזנטול-מנהל היחידה לכירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי זיו בצפת ממליץ על מספר דרכי התמודדות ומניעה:

הנצפים ביותר

.