אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נשים באיסלאם


נשים באיסלאם

נשים באיסלאם

התיעוד ההיסטורי מראה כי מוחמד התייעץ עם נשים ושקל את דעותיהן ברצינות. נשים קיבלו מעמד משמעותי בקוראן, והן מתפללות כיום במסגדים יותר מגברים.

שלוש נשים ערביות משתחררות בריגיט גבריאל, נוני דרוויש, וואפה סולטן

שלוש נשים ערביות משתחררות מהאינדוקטרינציה הערבית- מוסלמיתשלוש נשים ערביות: לבנונית- נוצרית, מצרית- מוסלמית וסורית- מוסלמית. המשותף לכולן: הוקעת תרבות השנאה ללא מוסלמים, עידוד האלימות וההימנעות מביקורת עצמית.בריג'יט גבריאל- ערביה נוצרייה מלבנון- בריג'יט היגרה לארה"ב ב- 1980. היא עוסקת בהפקת סרטים. אחד הסרטים שהפיקה עוסק באסלאם הרדיקלי, וכותרתו:"דיבוק- מלחמת האסלאם הרדיקלי במערב". לפני מספר שנים היא הקימה ארגון בשם: "הקונגרס האמריקאי למען האמת", שמטרתו להביא למודעות מפני סכנת האסלאם הקיצוני. לאחר פרוץ מלחמת לבנון השנייה היא פרסמה מכתב תמיכה בישראל.

וגיהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית

וג'יהה אל-חודיר (wajeha al-huwaider)

איסלאם באירופה – פרוייקט של אישה אחת

מאז הפיגועים במגדלי התאומים בניו-יורק ב-11 בספטמבר 2001, ולאחר סדרת הפיגועים באירופה שנעשו בידי טרוריסטים מוסלמים, אנשים רבים בארה"ב ובאירופה הגיעו למסקנה שהגיע השעה לקום ולעשות מעשה כדי להזהיר את הציבור מהאיסלאם הרדיקלי ומהשלכותיו על החברה המערבית והערבית גם יחד. אחדים מהם הגיעו ממדינות מוסלמיות, כדוגמת נוני דרוויש, על כן דבריהם זכו לפרסום ולהתייחסות רצינית בשל היכרותם האינטימית עם החברה המוסלמית - על שלל הניואנסים הקיימים בה

נשים בשירות הטרור

השימוש שאל קעידה, ונציגו הלא רשמי במספוטמיה –מוסאב אל זרקוו'י (musab al zarqawi), עושה בנשים לג'יהד העולמי ככלל ובמלחמה בכוחות האמריקאים המוצבים בעיראק בפרט אינו מפתיע. על פי האנליסטית האמריקאית, מיה בלום, מאז 1985, 34 אחוזים מכלל פיגועי ההתאבדות של הטרור האיסלמי בסרי לנקה, צ'צ'ניה, ישראל, לבנון, מצרים, מרוקו ועיראק בוצעו על ידי נשים.

הנצפים ביותר

.