אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הלם קרב


על טראומה ואהבה - ללב יש הגיון משלו / מלכה נתנזון

על טראומה ואהבה - ללב יש הגיון משלו / מלכה נתנזון

זהו רומן מרתק, שהוא גם מסמך אנושי דרמטי של סיוטים מחד ויופי נדיר ומרגש מאידך, הכתוב ביד אומן של משוררת, אף מעוטר בקטעי שירתה, אשר מצליח להעמיד, בשפה מוחשית כמו של מֶדיה ויזואלית, נתח חיים, שכולו פרי המציאות הישראלית, שיש בה לא רק איבה, מלחמות ופיגועים אלא גם ידידות ושיתוף פעולה ושכנות טובה בין יהודים וערבים. בלשון צבעונית, מלאת חיוניות ועשירה, מתארת מלכה נתנזון קורות חיים של משפחה אוהבת והתמודדותה עם פוסט טראומה אותה חווה אבי המשפחה, בהיותו הלום קרב ממלחמה שלא כל כך מדברים בה, מלחמת ההתשה.

ללב יש היגיון משלו / מלכה נתנזון

ללב יש היגיון משלו / מלכה נתנזון

ללב יש היגיון משלו, ולספר הזה יש כוח ועוצמה מחשמלת משלו. לפנינו סיפור אישי מרגש שהופך להיות משָׁל לכולנו, לסיפור לאומי רַב עוצמה. במבט ראשון, זה סיפורם של הלוּמי הקרב. מעבר לכל זה, לפנינו סיפור אנושי שמהדהד ללא הרף, סיפורה של מציאות שחוטפת מהלומה. ככל שאתה נסחף אחר הדמויות ואחר הרגשות הנקרעים, אתה חש את הכבוד לסבל האנושי, לגבורה שקשֶׁה לתאר במלים. זה סיפורם של בני אדם, שנידונו לתת את התשובה שלהם לאסון הגדול, להתמודד בתוך הוויה נפתלת שמסרבת לשוב לקדמותה.

הלם קרב - חלק א

אומרים המומחים כי הלם קרב יכול להמשך כל החיים.אומרים המומחים כי הלם קרב יכול לקרות עוד בזמן הקרב. אומרים כי הלם קרב יכול להיות רדום ולהופיע אחרי תקופה קצרה או ארוכה. יש מומחים שאומרים שאפשר להבריא מזה ויש אומרים כי לא, וכי אפשר רק להדחיק את זה. ויש אומרים כי בכלל אין דבר כזה. אף אחד עוד לא אמר שיכולים ללקות בהלם קרב מי שלא השתתפו בקרב כל שהוא

הנצפים ביותר

.