אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת עקד


על טראומה ואהבה - ללב יש הגיון משלו / מלכה נתנזון

על טראומה ואהבה - ללב יש הגיון משלו / מלכה נתנזון

זהו רומן מרתק, שהוא גם מסמך אנושי דרמטי של סיוטים מחד ויופי נדיר ומרגש מאידך, הכתוב ביד אומן של משוררת, אף מעוטר בקטעי שירתה, אשר מצליח להעמיד, בשפה מוחשית כמו של מֶדיה ויזואלית, נתח חיים, שכולו פרי המציאות הישראלית, שיש בה לא רק איבה, מלחמות ופיגועים אלא גם ידידות ושיתוף פעולה ושכנות טובה בין יהודים וערבים. בלשון צבעונית, מלאת חיוניות ועשירה, מתארת מלכה נתנזון קורות חיים של משפחה אוהבת והתמודדותה עם פוסט טראומה אותה חווה אבי המשפחה, בהיותו הלום קרב ממלחמה שלא כל כך מדברים בה, מלחמת ההתשה.

ללב יש היגיון משלו / מלכה נתנזון

ללב יש היגיון משלו / מלכה נתנזון

ללב יש היגיון משלו, ולספר הזה יש כוח ועוצמה מחשמלת משלו. לפנינו סיפור אישי מרגש שהופך להיות משָׁל לכולנו, לסיפור לאומי רַב עוצמה. במבט ראשון, זה סיפורם של הלוּמי הקרב. מעבר לכל זה, לפנינו סיפור אנושי שמהדהד ללא הרף, סיפורה של מציאות שחוטפת מהלומה. ככל שאתה נסחף אחר הדמויות ואחר הרגשות הנקרעים, אתה חש את הכבוד לסבל האנושי, לגבורה שקשֶׁה לתאר במלים. זה סיפורם של בני אדם, שנידונו לתת את התשובה שלהם לאסון הגדול, להתמודד בתוך הוויה נפתלת שמסרבת לשוב לקדמותה.

אביב עקרוני / על כפות המאזנים, הוצאת עקד 2007

אביב עקרוני / על כפות המאזנים

האידיאה והספרות – כלים שלובים. על ספרו של אביב עקרוני "על כפות המאזנים", עקד, 2007אסופת המאמרים של אביב עקרוני היא הזדמנות למסע מרתק בעקבות מבקר ספרותי, מסע בנתיבים של התבוננות בגוונים שונים של הספרות העברית והספרות הכללית, ומעבר לכך – פרקים של הגות מקורית בנושאי יהדות וחינוך.

אביבית לוי-קאפח / "קולות מן התיבה", הוצאת עקד.

אביבית לוי-קאפח / קולות מן התיבה

מסע אל יסודות ההוויה או : אם כל חי קמה לשיר עיון בספר שיריה החדש של אביבית לוי-קאפח "קולות מן התיבה", עקד, 2006- תשס"ז.

הנצפים ביותר

.