אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פורנוגרפיה


אהבת נשים

למה נשים סטרייטיות מעדיפות פורנוגרפיה לסבית

למרות הסטריאוטיפ הקובע שגברים אוהבים פורנו לסבי, כפי שנמצא מהחיפוש הפופולארי ביותר באתר, נשים הן אלו שמחפשות בהמוניהן סוג זה של פורנוגרפיה.

הפוליגרף – פורנוגרפיה והכלאה למען החברה

התוכנית "הפוליגרף" (ערוץ 2, רשת), היא למעשה היברידיות של שני ז'אנרים שעכשיו מאוד מצליחים, סדרת ריאלטי עם תוכניות חידונים. היא עשתה הרבה רעש בקרב הצופים והמבקרים, אך אם חושבים עליה קצת יותר מאשר להתרגז כי זוהי תוכניית בזויה שמציגה אנשים שמביאים עצמם להיות מושפלים למען הפרסום ועבור כמה עשרות או מאות שקלים, נראה כי גם תוכנית זו עושה שני דברים נוספים שהם מאוד פופולאריים בטלוויזיה הישראלית: היא משתמשת בסוג של פורנוגרפיה ובעשייתה כן, היא מאשרת את הסדר הקיים, את הנורמה, כשמציגה מה שאסור לעשות, את מה שנתפש כסטייה למען ההכוונה והאזכור לצופים מה כן מותר.

פורנוגרפיה היא התיאוריה – אונס הוא הפרקטיקה

קו ישר נמתח בין הגלישה החופשית באתרי פורנו לעלייה בתופעות של אלימות מינית. הגלישה באתרים פורנוגרפיים מגבירה את הנטייה לאונס ומצמצמת את העכבות המצפוניות בחברה למניעת מעשים מגונים. מכאן יש לברך על הצעת החוק המציבה שומר סף טכנולוגי בגישתם החופשית של ילדים ונוער לתכנים פוגעניים

תולדות הפורנוגרפיה העברית - שיחה עם ניצה בן ארי

החוקרת והמתרגמת ניצה בן ארי, שפרסמה בעבר ספר מחקרי מקיף על הרומנים ההיסטוריים היהודיים שיצרו את מודל "היהודי החדש", פרסמה לאחרונה את הספר "דיכוי הארוטיקה" שבו היא חוקרת את תולדות ספרות הסקס העברית. בראיון מקיף עימה על העבר הווה והעתיד של ספרות הפורנוגרפיה בעברית ננסה להבין את הקשר של ספרות זאת לאותו "יהודי החדש".

פורנוגרפיה ודמוקרטיה: קונפליקט, מתחים והדדיות

פורנוגרפיה ודמוקרטיה: קונפליקט, מתחים והדדיות

פורנוגרפיה ודמוקרטיה נראים, לכאורה, נושאים שאינם קשורים זה בזה. בעוד שהאחד מעורר גיחוך במקרה הטוב ותגובות פחות נעימות במקרה הרע, הרי שעל חשיבותו של הנושא השני ועל תרומתו להתפתחות החברה האנושית כמעט ואין עוררין בעולם המערבי. אך האומנם אין ביניהם קשר?

הנצפים ביותר

.