אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המרכז הרפואי זיו


אחות ויולדת, שכנות משני צדי הגבול

בצל הירי מסוריה ולבנון בימים האחרונים לעבר הגליל ורמת הגולן, נולדה הבוקר בחדרי הלידה במרכז הרפואי זיו בצפת, תינוקת סורית בריאה במשקל 2.600 ק"ג. האם ההרה המתגוררת בעיר הסורית קוניטרה, הועברה אמש על ידי צה"ל למרכז הרפואי זיו.

קסיס שוקרי, מנתח פלסטי מינוי באגודה הבינלאומית ISAPS

ד"ר קסיס שוקרי, מנתח פלסטי במחלקה הכירורגית במרכז הרפואי זיו מונה לחבר פעיל באגודה הבינלאומית לכירורגיה פלסטית ואסתטית ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery).

מכשיר CT חדיש מהיחידים בעולם הוכנס בימים אלה לשימוש במרכז הרפואי זיו בצפת

מכשיר CT חדיש מהיחידים בעולם המאפשר סריקה וכיסוי  מלא בכל סיבוב בדיקה ונמצא בחזית הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם  הוכנס לשימוש במרכז הרפואי זיו בצפת

מכשיר ה-CT מדגם BRRILLIANCE של חברת פיליפס מהמתקדמים ביותר הפועלים כיום בעולם  הוכנס בימים אלה לשימוש במרכז הרפואי זיו בצפת.

משלחת עיתונאים מאמריקה הלטינית ביקרה במרכז הרפואי זיו

משלחת עיתונאים מאמריקה הלטינית ביקרה במרכז הרפואי זיו

משלחת של 25 עיתונאים מאמריקה הלטינית הגיעה לביקור במרכז הרפואי זיו בצפת, במסגרת השתלמות מטעם משרד החוץ. את העיתונאים אירח ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו, אשר דובר ספרדית שוטפת והרצה בפניהם על עבודת בית החולים בשגרה ושעות חירות כמו בזמן מלחמת לבנון השניה.

דר אוסקר אמבון מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, עם שגריר האיחוד האירופי לארס פאבורג-אנדרסן ורעייתו בביקור אצל הפצועים הסורים, עם התינוק בן השלוש וחצי שהובא מסוריה במצב קריטי והיום יצא מטיפול נמרת ילדים, וזכה מתנות מרעיית השגריר

השגריר המיועד של האיחוד האירופי לארס פאבורג-אנדרסן ביקר במרכז זיו בצפת

השגריר המיועד של האיחוד האירופי, לארס פאבורג-אנדרסן בביקור במרכז הרפואי זיו בצפת: גינה את הפיגוע היום בעפולה ושלח תנחומים למשפחת החייל. השגריר בירך את הסגל הרפואי על טיפולו המקצועי והמסור בפצועים הסורים המהווה דוגמה ומופת לעולם והבטיח לנסות לסייע בציוד הנדרש לבית החולים. השגריר המיועד של האיחוד האירופי, לארס פאבורג-אנדרסן ורעייתו ביקרו בשעות הצהריים במרכז הרפואי זיו בצפת, לשמוע ולראות ממקור ראשון את הטיפול הרפואי המוענק לפצועים הסורים שנפגעו במהלך הלחימה בסוריה. את הביקור ליווה ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת.

המכתב שהגיע צמוד לנער הפצוע אנוש-עליו כתמי דם.

צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים

ר עמרם הדרי מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי זיו: נודע לנו כי צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים ופוגעים בהם באופן מכוון כעונש על סיוע לפצועי הקרבות. לנער הפצוע בן ה- 15 שהובא אמש הוצמד מכתב בו פירוט הטיפול שקיבל בסוריה, מוכתם בכתמי דם אך לא חתום. בין שלושים הפצועים הסורים שהובאו עד כה על ידי צה"ל, למרכז הרפואי זיו בצפת, במהלך החודשיים האחרונים, מאז תחילת הקרבות בסוריה, מטופלים כיום 3 ילדים בני 16,15 ו-9.

נשיכת עכביש בידו של חמד אבו-עואד

נשיכת עכביש חמורה בכף היד

נרדם ברכבו והתעורר עם נשיכת עכביש חמורה בכף ידו נפיחות שלפוחיות וזיהום. בחדר המיון במרכז הרפואי זיו כבר נתקלו בנשיכות של עכבישים בעבר, אך הנשיכה בכף ידו של חמד אבו-עוואד (54) מהכפר הדרוזי בוקעאתא, הפתיעה גם את הוותיקים בצוות הרפואי שאמרו, כי תגובה כה חריפה לארס עכביש הינה מקרה נדיר. לרופאים סיפר אבו-עוואד, כי נרדם במכוניתו ליד השוק בכפר ירכא בו הוא מפעיל דוכן, כאשר הרגיש לפתע בכאב עז בכף ידו והניח שמשהו עקץ אותו. במבט ראשון, העקיצה לא נראתה לו חמורה.

פרח הרפואה נקטף

נריה אטיאס ז"ל שנהרג בתאונה הקשה בטבריה יחד עם הוריו וחמישה מאחיו היה בין 50 תלמידים מצטיינים בתכנית "פרחי צפת לרפואה", פרויקט הדגל של מערכת החינוך בעיר צפת בשיתוף המרכז הרפואי זיו, משרד החינוך, הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן, ועמותת "עתידים".

עבודות הבניה של מרכז בריאות הילד במרכז הרפואי זיו

במרכז הרפואי זיו בצפת ציינו את יציקת התקרה הראשונה בפרויקט הענק של המרכז לבריאות הילד

במרכז הרפואי זיו בצפת ציינו את יציקת התקרה הראשונה בפרויקט הענק "המרכז לבריאות הילד". מבנה בית החולים הממוגן לילדים ישתרע על פני שטח של 6000 מ"ר, ייבנה בארבעה מפלסים ויכלול את מחלקות הילדים, טיפול נמרץ ילדים, חדר מיון לילדים וכלל מרפאות הילדים, בשעת חירום יאפשר אכלוס של 100 מיטות. בנוסף ייבנה במתחם אולם אודיטוריום חדיש עם 250 מקומות.

תרסיסי קצף ושלג מסוכנים לשימוש ועלולים לפגוע בעיניים

יום העצמאות נחגג באירועים המתקיימים בכל רחבי הארץ, המלווים בזיקוקים, מנגלים והמולה ועלולים לגרום לסכנות ופגיעות. בכל יום עצמאות ממהרים ילדים ובני נוער לרכוש תרסיסי קצף ושלג לחגיגות ומידי שנה נפגעים עשרות ילדים.

תינוק בן שנה וחצי תושב חצור הגלילית טופל באלרגיה קשה ממאכל כשר לפסח עם אגוזים במרכז הרפואי זיו בצפת

תינוק בן שנה וחצי תושב חצור הגלילית הובא על ידי מד"א לחדר המיון במרכז הרפואי זיו, כשהוא סובל מאלרגיה קשה לאחר שאכל מאכל כשר לפסח, בו היו אגוזים. התינוק סבל מנפיחות בפה, בשפתיים ובלשון וכן מעור צורב ואדום, עליו הופיעו שלפוחיות, עקב האלרגיה.לאחר בדיקות וטיפול ראשוני, הועבר התינוק להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ ילדים.

פצוע ראש מנפילה מאופניים פונה למרכז הרפואי זיו במצב קשה

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו פונה על ידי מד"א תושב כרמיאל בן 65 שרכב על אופניו בטיול ללא קסדה, נפל ונחבל בראשו באופן קשה. זהו האירוע החמישי השבוע בו מפונה למרכז הרפואי זיו רוכב אופניים שנפגע לאחר רכיבה ללא קסדה, לאחר שבמהלך השבוע הובאו לחדר המיון בבית החולים ארבעה ילדים שנפגעו במהלך רכיבה על אופניים באירועים שונים, שניים מהם במצב קשה.

מרפאה אזורית ראשונה לילד ולמתבגר - במגזר הערבי - נפתחה במע'אר

מרפאה אזורית ראשונה לילד ולמתבגר - במגזר הערבי - נפתחה במע'אר

לראשונה, פסיכיאטרים, פסיכולוגים וצוות מטפלים - דוברי ערבית

ד"ר אילנה פרבשטיין: קיים פער טיפולי בנושא הפסיכולוגי בכל המגזרים ! 11.7% מכלל בני הנוער בארץ סובל מהפרעות נפשיות שונות, רק כשליש מהם פונים לקבלת עזרה בתחנות לבריאות הנפש!

המרפאה האזורית הראשונה, לילד ולמתבגר במגזר הערבי, נפתחה במע'אר שבגליל התחתון ומהווה שלוחה של מרכז בריאות הנפש לילד ולמתבגר שבמרכז רפואי זיו, בניהולה של ד"ר אילנה פרבשטיין. פתיחת המרפאה התאפשרה במימון קרן רש"י וסיוע של משרד הבריאות, מרכז רפואי זיו ומועצת מע'אר.

הנצפים ביותר

.